Wędka do spiningowania z brzegu, na szczupaka, san

/ 8 odpowiedzi
Proszę o pomoc w wyborze 2 wędek do spiningu. Sklep w którym mam możliwość kupna to www.basspro.com. Pierwszej chciałbym uzywac do spiningowania z brzegu, na szczupaka, sandacza, większymi przynętami. A druga do połowu przynętami w granicach 3-12 grama, długość około 2,25m, z myślą na szczupaka i sandacza.Nie znam dobrze tematu i nie wiem czy te same kije nadają się na szczupca i sandacza, wiec proszę o doradzenie, moj budżet na 2 kije to 300$ do wydania w tym sklepie. Posiadam już wędkę, która dostałem w prezencie http://www.basspro.com/Temple-Fork-Outfitters-Gary-Loomis-Signature-Series-Salmon-Steelhead-Specialty-Spinning-Rods/product/10210981/60136  długość 8'6" medium heavy, akcja moderate, linka - 8-17 funtów, ciężar przynęty 3/8- 1 uncji, może mi ktoś wskazać jej najlepsze przystosowanie, do jakiego rodzaju przynęt itp. ??  Ogólnie oprócz tego kija co już posiadam chce kupić jeszcze 2,  proszę o doradzenie mi w tym, abym miał jak największa możliwość spiningowania w każdych warunkach większością przynęt,  przynęty ktore stosuje to kopytka, woblery, wahadłówki i wirówki. miejsce spiningowania to głownie z brzegu, ale zdarza się również z lodzi, wiec myślałem o wędkach długości 2,55cm, zęby mieć uniwersalne, niewygoda używania dlugiej wędki na lodzi mi nie przeszkadza, wiec może same 2,70cm ?? Prosze o poradę w doborze wędzisk.
SLOWAK


Proponuje DAIWA SPEDFIRE 2.70 CW 10-40g nada sie na szczupaka i sandacza.Pozdrawiam. (2011/09/30 11:06)

SLOWAK


Wędka 3-12g wurzutu to najbardziej nadaje się na okonia ,na szcupaka zbyt male przynety (2011/09/30 11:16)

Gorgoth82


Nie powinno być czasem Daiwa Sweepfire? Z mojej strony mogę polecić wędkę Trabucco Razor 10-40gr 2,70m. (2011/09/30 11:53)

SLOWAK


OK. masz rację ,pisałem z pamieci i nie wyszło mi pozdrawiam. (2011/10/01 05:54)

kamilkolarz


Moze bylby w stanie ktos przejrzec oferte tego sklepu i mi sensownie doradzic, w sumie chcialbym kupic 3 kije zeby miec juz jakis zaczatek spiningowych kiji. Prosze o porade :) (2011/11/04 08:38)

Elwuo


Witam, nie określiłeś kwoty czyli masz full kasy ok.. zaczynamwędka na szczupaka:- Team Dragon 2.70m Cw 15-40 Akcja Fast Cena około 400zł + Kołowrotek Spro Red Arc 30 Cena około 300złwędka na sandacza:- Dragon Express Jig 2.70m Cw 7-30 Akcja X-Fast Cena około 180zł + Kołowrotek Spro Red Arc 30-40 ten wiekszy lepiej wywaza kij Cena około 300złwędka na okonia:-Team Dragon 2.70m Cw 3-14 Akcja Fast  Cena około 350zł  + Kołowrotek Spro Red Arc 20 Cena około 300złWiadomo na dwóch szpulach specionki na szczupakowej 0.14 (zielona, czarna) Cena około 80zł, na sandaczowej 0.16 (kolor zółty) Cena około 80zł na okoniowej żyłka 0.16 Cena około 20złTakże Wyszło 400+300+180+300+350+300+80+80+20=2010złNie licząc przynęt które również kosztują około 450zł i jakiś woderów, neoprenów przydaje sie i to i to? Cena około 250zł, fakt można kupić tańsze ale nie radze bo można sie zmoczyć a bez nich ciezko z brzegu łowić uwierz na słowo..Jeżeli bedziesz sie śmiał z tego co napisalem to wiedz że to jest sprzęt z średniej półki połowisz tym około 4 lat jeżeli bedziesz go szanował ;)Pewnie zapytasz o mój sprzęt..Otóż mam jedna wędkę Mikado Ultra Light Spin 2.70m Cw 10-30 i kołowrotek Shimano Sienna 25 Plecionke za 60zł zieloną i duży wybór przynęt Kupiłem to na jeden sezon a właściwie na jesień ;) narazie mnie zadowala a na wiosne w warsztacie zamówie kij (koszt to około 700zł) a Kołowrotek hmm jeszcze się zastanawiam.Ale Pamietaj to wędkarz łowi a nie wędkaPozdrawiam MateuszPS: Jeżeli będziesz miał jakis pytanie chętnie na nie odpowiem, troche sie natym znam możesz pisać na wedkuje.pl ;) (2011/11/04 16:48)

kamilkolarz


Dzieki Mateusz za wyczerpujaca odpowiedz. Chodzi mi o sprzet z tej strony www.basspro.com, mniejwiecej mam rozeznanie jaki mi sprzet trzeba, co jest i do czego to zdaje sobie sprawe. Przeczytalem juz chyba wszystkie watki na tej stronie dotyczace spiningowego sprzetu i metod polowu, ale wiekszosc wskazowek i podpowiedzi dotyczy sprzetu dostepnego w polskich sklepach, ja nie mam do takich dostepu, no chyba ze online. Mam juz jeden kijek co go opisalem wyzej, chcialbym jeszcze dokupic z 2 kije, zeby miec wiekszy "wachlarz" mozliwosci :) Na te  kije moge przeznaczyc 400$ Kolowrotki chyba zdecyduje sie na takie w okolicach 50$ za sztuke, ktorych jest pelno na tej stronie. Prosze o pomoc w wyborze sprzetu, poniewaz bardzo duzo szukalem na polskich stronach wedkarskich np. opisow wedki st.croix i poza testami oraz paroma nie za obszernymi opiniami, nie znalazlem informacji. Chcialbym jeszcze zaopatrzyc sie w sandaczowke do lapania z opadu i cos na bassy ( wielki okon ), do bassowki glownie male woblerki i twistery. (2011/11/04 17:03)

kamilkolarz


odswiezam watek, bo cos lipa z porada :) (2011/11/05 00:23)