Warto łowić okonie zimą na boczny trok?

/ 4 odpowiedzi
Dno piaszczyste, głębokość do 1,5 m, łowimy z brzegu ok. 25 m w wodę. Przynęta to mały twisterek konger troker C.
czaro93


Dla mnie trochę pytanie bez sensu. W moim mniemaniu zawsze kiedy czerpię przyjemność z łowienia/bycia nad wodą to zawsze jest warto. W moim przypadku dopóki wody nie zostaną skute lodem zawsze jest warto. To czy Tobie będzie sprawiać przyjemność łowienie w niskich temperaturach, zdecydowanie mniejsza ilość brań niż w ciepłych miesiącach, tego nie wiem. Sam sprawdź i idź nad wodę. (2016/01/14 21:06)

kajko11


   Mogę mówić tylko za siebie, złowić złowisz  ale ja rezygnuję z łowienia tej pięknej ryby do maja. Niech ma czas na donoszenie ikry i tarło.                                                                        (2016/01/14 21:14)

Sith


@kajko, chwała Ci za to, ale gdyby zimowe łowienie okoni, płoci, wzdręg lub kleni zagrażało ich populacji, zapewne zostałby ustanowiony okres ochronny dla tych ryb.
Ja odstawiam sprzęt do szafy gdy temperatura w czasie dnia spada poniżej +5'C, ale to z powodu mojej ciepłolubności. Wędkowanie ma spełniać dla mnie funkcję relaksu, sprawiać przyjemność.
Jeśli wędkarz czerpie przyjemność z wędkowania w niskich temperaturach, a wręcz z lodu, czemu miałby nie korzystać z relaksu. Dobrze zagadnienie ujął @czaro i w pełni się z Nim zgadzam.
(2016/01/15 08:14)

marek2


Ale w zasadzie to to jest pytanie czy stwierdzenie? o.O (2016/01/15 09:04)