Tutti frutti, czy truskawka na karpia i amura.

udostępnij: 
Witam.Pytanie do karpiarzy jak u was sprawdza się zapach truskawka i tutti frutti, który z nich byście polecili na łowisko o nie dużej powierzchnie typu glinianka oraz dziki staw, który ma w sobie dużą ilość moczarki. Moim zamiarem jest dodawanie atraktora do zanęty, nie posiadająca żadnego czynnego zapachu.Może ktoś z was stosuje podane wyżej zapachy i jest w stanie określić ich skuteczne zwabienie ryby do łowiska.Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam:-)
Jędrzej K.
Jędrula
(2015/08/10 14:12) 0

Na to pytanie możesz odpowiedzieć tylko Ty . Wymienione atraktory to popularne dodatki , wiele osób stosuje je z powodzeniem ale wcale nie znaczy , że sprawdzą się Tobie . Tak więc , kombinuj i eksperymentuj . Powodzenia

Mateusz Janasik
Mateuszj415
(2015/08/10 18:10) 0

Dzika woda to już wyzwanie,na amura słodziutko a smaki to juz twój wybór,proponuje na wiśnie. Co do samych karpi myśle że smak należy dostosować do dzikiej wody ;) Na komercji liczą się zmiany samych przynęt.

Bogusław Ligenza
mulak1
(2015/08/10 19:15) 0

Ja od lat wędkuję po różnych, małych i dużych zbiornikach i zanęcam karpie tylko kukurydzom gotowaną, bez żadnych zapachów i kukurydzą z puszki ,mogą być tez dodatki typu, pszenica, groch, bobik , oczywiście jak je mam . Po przyjeździe na łowisko wyrzucam około 10 rakiet spomb, wypełnionych kukurydzą i pelletem na który wędkuję, żadnych zanęt i zapachów żadnych kulek proteinowych i orzechów tygrysich radzę nie stosować zbędny wydatek i nie potrzebny .Ciężarek, pellet na włos i do wody . Jeśli wędkuję na wiosnę czy chcę wędkować na koszyk z zanętom stosuję, paszę kurzą M1 worek 20 kg za 37 zł rozrabiam z wodą gotowaną, mieszając widelcem w wiaderku , żadnego zapachu -- zbędny, tam jest wszystko . Co do pelletu stosuję tylko rozmiar 12 nie większy , dlatego bo wchodzi na to karp, leszcz karaś amur i lin, nawet sum, w zasadzie można złapać każdą rybę . Co do pelletu przerabiałem chyba wszystkie zapach a zostały tylko 3 .Pierwszy halibut drugi morwa i trzeci fluor , co do skuteczności to zależy od zbiornika na którym wędkuję na jednym króluje morwa a na drugim fluor ale numer jeden to na pewno halibut . A pellety tylko z dobrych firm, tego już nie będę zdradzał i nie będę robił reklamy. ---- Bo pellet a pellet to duża różnica ......Powodzenia .

Bogusław Ligenza
mulak1
(2015/08/10 19:25) 0

Jeszcze co do zapachu tutti frutti i truskawki to zaliczył bym je ,na mało skuteczne .Chociaż niektórzy wędkarze chwalą je, nie wiem dlaczego .

Sebastian Kaczor
sebastian-kaczo
(2015/08/11 18:02) 0

Nigdy nie stosowałem pelletu, ale będę musiał rozważyć twoje uwagi możliwe, że będzie to, to czego potrzebuje w łowisku:-) dzięki wielkie za odpowiedz;-) pozdrawiam

Krzysztof Świątko
haja
(2016/08/21 20:26) 0

No jak dla mnie to truskawka killer na karpie. W tym sezonie w połowie sierpnia 98  karpi od 1 do 12 kg no i kilka sporych amurów. A łowię niby dość często (1 raz na tydzień głównie na PZW) ale tak po 1,5 godz. Zwylke na pellet z Bandit Carp i Boland 12 mm. A podejżałem u Lucia jak łowił z Dawidem. No i się sprawdziło...

Jakub Naklicki
pstrag222
(2016/08/21 20:54) 0

Kupiłem oststnio pelet 12mm truskawkę i jako dodatek w workach PVA się sprawdza ponieważ szybko pracuję i się rozpuszcza.
Ogólnie to takie zapachy nigdy nie dawały ryb , a  w tym roku na truskawkę znajomy ciągnie karpiki codziennie.

ogólnie jak pisał mulak1 kukurydza  gotowana i co ważne gotowane konopie dają wyniki .

Dawid Cziurlok
dawid9058
(2016/08/21 21:09) 0

Oba smaki są przeznaczone do połowu karpi, najwięcej ludzi łowi na truskawke więc polecam ci na truskawke.
Najlepiej jak byś miał dwie wędki i na jednej bys mial truskawke a na drugiej tutti frutti

Mateusz Gorcynski
mateuszgorcyn
(2016/11/13 17:18) 0

Mi na gliniankach bardzo fajnie sprawdzała się truskawka :) ale to wszystko zależy od wody ! 

Kamil Sosnowski
kamael
(2016/11/14 21:03) 0

A moim zdaniem zapach kulek to sprawa drugorzędna, jeśli już to ważniejszy jest ich skład i praca. Natomiast zdecydowanie najważniejsze to wytypować dobre miejsce na położenie zestawu. Po drugie zrobić dobry zestaw, nawet najlepsza kulka nie da dobrej skuteczności, gdy karp zbyt często wypluwa nasz haczyk. Gdy mamy spełnione te dwa punkty, to wystarczy wyczuć ilość zanęty i mieć te kilka rodzajów kulek na zmianę, a efekty na pewno będą, bez większej różnicy czy założysz tutti frutti czy truskawkę. W teorii to bardzo proste :)

Aplikacja