Transport dużych ryb

/ 4 odpowiedzi
Wiatm kolegów po kiju. Mam do Was pytanie bo niedaleko mnie gdzie zdarza mi sie czesto łowić znajdują sie zbiorniki retencyjno-przeciwpozarowe i miejscowi sobie je zarybiaja ale tymi zbiornikami zajmuje sie pobliska \"firma\" ktora nie ma nic przeciwko łowieniu tam i zarybieniom ale co pare lat zbiorniki czyszcza i spuszczają wode a niestety ryby rzadko gdzies dalej są przeniesione i już w tym roku jeden zbiornik został wyczyszczony i mase fajnych ryb padło jak spuscili wode. I teraz zaczynają z kolejnego spuszczać a tam jest naprawde pare kooonkretnych ryb w tym jeden karp metrowy, pare 80tek i inne ryby. Ze znajomym myślimy w czym je przewiezdz na inny staw dziki oddalony o 15min autem. Z malymi rybami nie byloby problemu bo jakieś beczki zakrecane i juz ale z tymi wiekszymi, dlugimi rybami jak ten metrowy karp czy sandacze czy szczupaki to juz jakaś skrzynia i tu moje pytanie czy macie jakiś pomysł co moznaby użyc do przewozu w aucie dostawczym takich \"długich\" ryb. Dzieki z gory za wszelkie rady
TheBill


Ja mam pomysł. Nie zarybiaj żadnej dzikiej wody bo to niezgodne z przepisami. Co najwyżej prywatny zbiornik. W takich pmałych zamkniętych zbiornikah wyby często chorują. Przeniesiesz je i wybijesz całą populację dzikiego zbiornika. (2016/08/30 12:43)

plompek


Dzieeeki super rada to bede przyjezdzac i patrzec jak zdycha setki czy tysiace ryb nie licząc tych mega duzych :) A tak apropo to pzw kiedy bralo pare lat temu te ryby z tych zbiornikow to bez zadnych badac czy ogledzic wpuszczalo do duzevo zbiornika PZW niedaleko, i jeszcze jeden ciekawy fakt ze przez 4lata naliczyłem tylko dwie martwe rybki na tych zbiornikach gdzie na wodzie pzw w tym roku kilkanascie wiec teoretyzuj dalej na temat chorob ryb bo ja nie mam zamiaru patrzec jak tysiace ryb zdycha. (2016/08/31 16:18)

TheBill


Poczytaj trochę ustawę o rybactwie. Na zarybianie karpiem potrzebne jest zezwolenie. Bez skrupółów kabluje na takich na policję. Dobrze chcesz a narobisz szkody i zawsze tak jest jak ktoś niedoinformowany bierze się za robotę (2016/08/31 18:29)

plompek


Nie mam 10ciu lat i wiem ze nie można zarybiać bez stosownych pozwoleń i uprawnień ale chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem o co mi chodzi w wątku który założyłem. Naprawde myślisz ze hodowle skąd są przywozone karpie i inne ryby do niektórych wód PZW maja szczegółowe albo jakiekolwiek badania potwierdzajace zdrowie ryb ? Takich tez tak pilnujesz i kablujesz ? Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka (2016/08/31 22:43)