Tęgie mrozy .

/ 565 odpowiedzi / 45 zdjęć
pstrag222


Ciagle licze, ze bedzie mróz i śnieg chociaż dla mnie liczy się tylko mróz około -10 w dzień ze dwa miesiące i będę szczęśliwy (2015/11/27 20:30)

Sith


To ja odwrotnie, nienawidzę mrozu. Gdy temperatura spada w nocy poniżej -5'C odkładam sprzęt do szafy i czekam na lepsze czasy. Dla mnie sezon zimowy nie istnieje, a lód jest wrogiem Nr 1. :-((
Mam nadzieję, że zima będzie podobna do ubiegłorocznej, przynajmniej dało się żyć... (2015/11/28 05:26)

pstrag222


To ja odwrotnie, nienawidzę mrozu. Gdy temperatura spada w nocy poniżej -5'C odkładam sprzęt do szafy i czekam na lepsze czasy. Dla mnie sezon zimowy nie istnieje, a lód jest wrogiem Nr 1. :-((
Mam nadzieję, że zima będzie podobna do ubiegłorocznej, przynajmniej dało się żyć...

Mi nie chodzi o wedkowanie tylko prace:)
(2015/11/28 08:52)

luxxxis


To ja odwrotnie, nienawidzę mrozu. Gdy temperatura spada w nocy poniżej -5'C odkładam sprzęt do szafy i czekam na lepsze czasy. Dla mnie sezon zimowy nie istnieje, a lód jest wrogiem Nr 1. :-((



Poważnie? a zimowe potoki? klenie? nie masz nic takiego w zasięgu ? dobrowolnie zapadasz w sen zimowy odkładając sprzęt do szafy?
ale hardcor.....
Śledząc twoje forumowe wpisy widzę że jesteś zwolennikiem spinningu,no może w większości,tak więc uprawiasz metodę której zwykła zima absolutnie nie wyklucza,dziwi mnie to złożenie broni.
(2015/11/28 09:04)

kaban


Jak rzekł luxxxis póki rzeki nie skuje lód to czy w zamiarze "upolowania" będzie kleń czy pstrąg każde wyjście nawet bez brania będzie dobre:))) (2015/11/28 16:30)

pstrag222


to bedzie dopiero w lutym u mnie i jak dla mnie takie łowy zajmują drugie miejsce (2015/11/28 16:44)

Bernard51


Zobaczcie na bobry...obgryzają i nadal pozostawiają patyki, nieraz o tej porze wszystko znosiły na żeremia, pewnie nie tak szybko zima zawita, one to czuja.

(2015/12/06 08:58)

kaban


I tu Bernardzie co do bobrów zgoda bo gdzie bym się nie ruszył to widać ich aktywność nie związaną z robieniem zimowych zapasów. (2015/12/06 12:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zbynio5o


K. Jackowski wąchał majtki pogodynki, podobno troszku zimy w styczniu a od lutego powoli ku wiośnie.I komu tu wierzyć,hmmm... bobrom ?


(2015/12/06 14:17)

zbynio 33


He he Zbynio to  i ja chyba za takie prognozowanie się wezmę:)))) (2015/12/08 09:38)

luxxxis


Kaban-wyobraż sobie że bobry,te suki, na stałe już zamieszkały w StG,w centrum miasta obok skwerów,deptaków maja nory i w dupie wszystko.Mam film na telefonie jak bober w samo południe ,w skwarze 30 st,w samym słońcu,2 m od deptaka i ludzi siedzi sobie na dupie i liże jajka.Stoję 40cm nad nim na betonowym murku,szczytówką dżgam go w oko a ten łachuder tylko mruczy i łapą odgania się jakby od komarów,wiatr miałem z tyłu i stałem nad nim cicho to nie prysnął ale do czego to kużwa doszło??? Powyżej i poniżej miast nie idzie nawet spacerować nad brzegiem rzeki bo te suki mają co chwilę jakies drzewa poobalane,dziura na dziurze,połamać się można,niektóre odcinki odpuściłem z urzędu bo zabic się mozna a ja nie należę do strachliwych byle co mnie nie zatrzyma.
Jak te suki,wyrośnięte szczury mnie irytuja to szkoda gadać...powystrzelałbym połowę w cholerę.
W zeszłym roku to nawet jednego w centrum straż miejska ładowała do wozu bo menda spacerowała po chodniku-mówię wam,idzie inwazja,bobry zapanują nad światem:)
Nie wiem jak dodać plik wideo bo bym go wrzucił.
(2015/12/08 12:34)

zbynio5o


He he Zbynio to  i ja chyba za takie prognozowanie się wezmę:))))





Wyśle Ci kilka par od sąsiadki to se potrenujesz hahaha!
Tak na poważnie, to chyba będziemy mieli powtórke z zeszłej zimy. Ja mam nówki letnie opony, nawet nie chce mi sie ich zmieniać:))

(2015/12/08 14:26)

zbynio 33


Zbynio, jak sąsiadka sprawdzona to poprosze ;))).
Co do opon to ja zakładam zimówki i jestem zawsze przygotowany. Nie zmieniam na lato, bo mi się nie chce....  (2015/12/08 17:09)

zbynio 33


Luxis ja u siebie zgłosiłem bobry do odstrzału. Na jesieni mieli strzelać niby. Przez te szczury zostały zalane setki ha łąk, a o dojechaniu do rzeki nawet mowy nie było. Nie mają żadnego naturalnego zagrożenia. Wilki coraz częściej się pokazują może one zrobią z nimi porządek.  (2015/12/08 17:17)

luxxxis


Wilki??!! ja pierdzielę....ty z puszczy jakiejś nadajesz?...:)) (2015/12/08 18:40)

Piotr 100574


Wilki??!! ja pierdzielę....ty z puszczy jakiejś nadajesz?...:))




he he he ,Zbynio mieszka na obszarze natura 2000
(2015/12/08 20:27)

zbynio 33


W domu,  ani kolo domu tych wilków nie widziałem póki co ;))). (2015/12/08 21:52)

LeoAmator


A ja tam troszku się cieszę z obecności bobrów. Moja rzeka która przypomina równy rów zaczyna troszeńkę dziczeć, a i dojść nie każdy potrafi.                                                                            (2015/12/14 16:45)

luxxxis


A ja tam troszku się cieszę z obecności bobrów. Moja rzeka która przypomina równy rów zaczyna troszeńkę dziczeć, a i dojść nie każdy potrafi.                                                                           



Za to moja przez te szczury zrobiła się poligonem dla jednostek specjalnych,muszę przechodzić na drugi brzeg aby wyminąć zwaliska ściętych drzew.Mam na czarną godzinę taki ciurek-Piesienicę,1-1,5m szerokości,zawsze stawałem obok niej autem,zbroiłem się,ubierałem i wziąwszy kijek po trzech krokach już łowiłem.W zeszłym roku zrobiłem to jak zawsze,manele na siebie,kij w dłoń i....po dwóch krokach  wywinąwszy kozła,śrubę i pół salta z rozsypanym wokół wszystkim co miałem wpadłem po pas w zalaną bobrzą jamę....Wygramoliłem się,poskładałem cały sprzęt i resztki dumy,wstałem,kolejny krok i zaś telemarkiem w glebę-kolejna dziura...
Jak ja tych szczurów nie cierpię......
(2015/12/18 11:49)

kaban


Zaliczyłem kilka spotkań z bobrami wpadając w nory, jamy i czasami płynący odbił mi się od wodera bądź spodniobutów. Ja tam nic do nich nie mam bo zwalone w poprzek rzeki drzewo przez chwilę (dość szybko znajdzie się ktoś kto je wyciągnie na opał i zgodnie z przepisami) zwabia mnóstwo ryb i mam małe eldorado.  (2015/12/18 20:27)

Sith


Tegoroczna aktywność bobrów i kretów o tej porze roku, nie zwiastuje ciężkich mrozów i śniegów. Kaczki i łabędzie też jakoś nie mają chęci odlatywać, a ostatnio widziałem, że szpaki wróciły.
Mam nadzieję, że zimy nie będzie i przedłuży mi się "sezon" :))
(2015/12/21 06:35)

antekmir


Dobrze zwierzęta obserwować, bo one sa najlepszą prognozą pogody :) Na moim stawie kaczek od groma, zachowują się jakby zaraz miała przyjśc wiosna :) (2015/12/21 12:34)

kaban


No dziś u mnie o szóstej -8. Czyżby jakiś powrót zimy na chwilę? (2015/12/30 07:06)