Sztuczne robaki na rzece górskiej?

/ 42 odpowiedzi / 2 zdjęć
adler


dowód na leszcza

Kamil, w Twoim zdjęciu wklejonym chodzi o zbiornik Krępna na Opolszczyźnie. Zbiornik ten znajduje się w miejscowości Krępna koło Zdzieszowic.

(2013/01/28 10:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Diablo


Też mam wodę górską tzn. Zbiornik wyłączony z wód górski na zasadach wędkowania wód górskich. Co do łowienia na takie wynalazki to powiem ci , że nie znajdziesz odpowiedzi..
Po nie wasz jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone proste ..Jeden strażnik i nic ci nie powie , a drugi będzie cie straszył , a i tak nic ci nie zrobi
Sztuczne robaki czemu nie skoro z lodu wolno na nie łowić to czemu na spławik nie??
Gdzie jest napiasne w regulaminie łowidska czy rapr, że zakazuje sie sztucznych przynęt imitujących ochotkę , czy białego robaczka na zestawie spławikowym????

Masz wkleję Ci i zaznaczę na czerwono po nie wasz masz problemy z pisaniem to i z czytaniem pewne też.

1. Metoda gruntowo–spławikowa
1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową
dozwolone jest równocześnie na dwie
wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem
z przynętą naturalną.
(2013/01/28 11:32)

Wonski79


Kamil, zastosuj makaron nitki barwiony na czerwono ;) (2013/01/28 11:56)

kamil11269


nikt z Was nie wie czy można tam wędkować? (2013/01/28 14:41)

pstrag222


Też mam wodę górską tzn. Zbiornik wyłączony z wód górski na zasadach wędkowania wód górskich. Co do łowienia na takie wynalazki to powiem ci , że nie znajdziesz odpowiedzi..
Po nie wasz jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone proste ..Jeden strażnik i nic ci nie powie , a drugi będzie cie straszył , a i tak nic ci nie zrobi
Sztuczne robaki czemu nie skoro z lodu wolno na nie łowić to czemu na spławik nie??
Gdzie jest napiasne w regulaminie łowidska czy rapr, że zakazuje sie sztucznych przynęt imitujących ochotkę , czy białego robaczka na zestawie spławikowym????

Masz wkleję Ci i zaznaczę na czerwono po nie wasz masz problemy z pisaniem to i z czytaniem pewne też.

1. Metoda gruntowo–spławikowa
1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową
dozwolone jest równocześnie na dwie
wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem
z przynętą naturalną.


Tak tak:)

A gdzie jest mowa o jakimś zakazie to nie jest takie proste jak Ty sobie to wyobrażasz. W moim Okręgu ta niejasność przepisów co do wędkowania na zbiornikach wyłączonych z wód górskich już trwa ładnych parę lat.
A wszystko zaczyna się od powstawania takich zbiorników.


Ach i gratuluje ortograficznego oka:) (2013/01/28 15:46)

Diablo


Też mam wodę górską tzn. Zbiornik wyłączony z wód górski na zasadach wędkowania wód górskich. Co do łowienia na takie wynalazki to powiem ci , że nie znajdziesz odpowiedzi..
Po nie wasz jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone proste ..Jeden strażnik i nic ci nie powie , a drugi będzie cie straszył , a i tak nic ci nie zrobi
Sztuczne robaki czemu nie skoro z lodu wolno na nie łowić to czemu na spławik nie??
Gdzie jest napiasne w regulaminie łowidska czy rapr, że zakazuje sie sztucznych przynęt imitujących ochotkę , czy białego robaczka na zestawie spławikowym????

Masz wkleję Ci i zaznaczę na czerwono po nie wasz masz problemy z pisaniem to i z czytaniem pewne też.

1. Metoda gruntowo–spławikowa
1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową
dozwolone jest równocześnie na dwie
wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem
z przynętą naturalną.


Tak tak:)

A gdzie jest mowa o jakimś zakazie to nie jest takie proste jak Ty sobie to wyobrażasz. W moim Okręgu ta niejasność przepisów co do wędkowania na zbiornikach wyłączonych z wód górskich już trwa ładnych parę lat.
A wszystko zaczyna się od powstawania takich zbiorników.


Ach i gratuluje ortograficznego oka:)


Tak myślałem że za cieżko bedzie Ci zrozumieć jedno zdanie.
"Dozwolone jest .... z przynętą naturalną". Skoro tyle jest dozwolone to reszta jest zabroniona. Nikt specjalnie dla Ciebie nie bedzie robił listy zabronionych czynów.

Moderator takie wpisy jak Twoje powinien kasować aby ustrzec młodych niedoswiadczonych wedkarzy przed łamaniem regulaminu. (2013/01/28 17:58)

pstrag222


To nie jest łamanie regulaminu bo nawet nie masz obowiązku za takie coś przyjąć mandatu w przypadku PSR .
Sprawa idzie do sądu w którym jesteś na wygranej pozycji.
Co nie jest zabronione jest dozwolone.
Okręgi które się zorientowały w tym bezmyślnym regulaminie wszystko dopisały, Lecz nie wszystkie jak widać..

Po za tym jaki jest sens takich zbiorników. Co to za woda górska z szczupakiem,okoniem,karpiem leszczem itd.... (2013/01/28 18:06)

Diablo


To nie jest łamanie regulaminu bo nawet nie masz obowiązku za takie coś przyjąć mandatu w przypadku PSR .
Sprawa idzie do sądu w którym jesteś na wygranej pozycji.
Co nie jest zabronione jest dozwolone.
Okręgi które się zorientowały w tym bezmyślnym regulaminie wszystko dopisały, Lecz nie wszystkie jak widać..

Po za tym jaki jest sens takich zbiorników. Co to za woda górska z szczupakiem,okoniem,karpiem leszczem itd....


Czyli według Ciebie mogę łowić na 20 wędkek gruntowych bo w zapisie jest dozwolone są dwie? Nie ma nigdzie słowa zabronione. A obowiązku przyjmowania mandatu nie mam w ogóle. (2013/01/28 18:23)

u?ytkownik32263


To nie jest łamanie regulaminu bo nawet nie masz obowiązku za takie coś przyjąć mandatu w przypadku PSR .
Sprawa idzie do sądu w którym jesteś na wygranej pozycji.
Co nie jest zabronione jest dozwolone.
Okręgi które się zorientowały w tym bezmyślnym regulaminie wszystko dopisały, Lecz nie wszystkie jak widać..

Po za tym jaki jest sens takich zbiorników. Co to za woda górska z szczupakiem,okoniem,karpiem leszczem itd....


Oj Jakubie niestety mylisz się. Skoro metodą gruntowo-spławikową można łowić tylko na przynęty naturalne oznacza to automatycznie zakaz używania sztucznych. Przecież nikt tworząc jakiekolwiek prawo nie będzie w nim zawierał dwóch przeciwstawnych stwierdzeń dozwolone/zakazane dotyczących tej samej sprawy. A nadrzędna zasada prawa polskiego na którą się powołujesz, czyli co nie jest zabronione jest dozwolone , dotyczy innych sytuacji np. przechowywania ryb ( żywe tylko w siatce takiej a takiej, a o zabitych nic nie ma więc możesz je trzymać w czym chcesz, byleby przy sobie) To był tylko przykład takiej wykładni:)
Pozdrawiam! (2013/01/28 18:47)

pstrag222


Po za tym jaki jest sens takich zbiorników. Co to za woda górska z szczupakiem,okoniem,karpiem leszczem itd.... (2013/01/28 19:17)

lynx


To nie jest łamanie regulaminu bo nawet nie masz obowiązku za takie coś przyjąć mandatu w przypadku PSR .
Sprawa idzie do sądu w którym jesteś na wygranej pozycji.
Co nie jest zabronione jest dozwolone.
Okręgi które się zorientowały w tym bezmyślnym regulaminie wszystko dopisały, Lecz nie wszystkie jak widać..

Po za tym jaki jest sens takich zbiorników. Co to za woda górska z szczupakiem,okoniem,karpiem leszczem itd....


Oj Jakubie niestety mylisz się. Skoro metodą gruntowo-spławikową można łowić tylko na przynęty naturalne oznacza to automatycznie zakaz używania sztucznych. Przecież nikt tworząc jakiekolwiek prawo nie będzie w nim zawierał dwóch przeciwstawnych stwierdzeń dozwolone/zakazane dotyczących tej samej sprawy. A nadrzędna zasada prawa polskiego na którą się powołujesz, czyli co nie jest zabronione jest dozwolone , dotyczy innych sytuacji np. przechowywania ryb ( żywe tylko w siatce takiej a takiej, a o zabitych nic nie ma więc możesz je trzymać w czym chcesz, byleby przy sobie) To był tylko przykład takiej wykładni:)
Pozdrawiam!

Tomas
Zastanów sie. Robak jest przynętą naturalna a na robaka nie wolno. Pinka, ochotka, żaba, raczek, to wszystko won. Na spinningu masz przeciez tylko sztuczne a przeciez spinningowac wolno. Gnom czy obrotówka też jest sztuczna a łowic wolno. Na kuku, pszenicę, chlebek mozna . Dlatego nie mów, że wolno na przynety naturalne i wcale to nie oznacza zakazu na sztuczne. Nie wiem jak rozumujesz i co dziwaczysz. (2013/01/28 21:31)

u?ytkownik32263


To nie jest łamanie regulaminu bo nawet nie masz obowiązku za takie coś przyjąć mandatu w przypadku PSR .
Sprawa idzie do sądu w którym jesteś na wygranej pozycji.
Co nie jest zabronione jest dozwolone.
Okręgi które się zorientowały w tym bezmyślnym regulaminie wszystko dopisały, Lecz nie wszystkie jak widać..

Po za tym jaki jest sens takich zbiorników. Co to za woda górska z szczupakiem,okoniem,karpiem leszczem itd....


Oj Jakubie niestety mylisz się. Skoro metodą gruntowo-spławikową można łowić tylko na przynęty naturalne oznacza to automatycznie zakaz używania sztucznych. Przecież nikt tworząc jakiekolwiek prawo nie będzie w nim zawierał dwóch przeciwstawnych stwierdzeń dozwolone/zakazane dotyczących tej samej sprawy. A nadrzędna zasada prawa polskiego na którą się powołujesz, czyli co nie jest zabronione jest dozwolone , dotyczy innych sytuacji np. przechowywania ryb ( żywe tylko w siatce takiej a takiej, a o zabitych nic nie ma więc możesz je trzymać w czym chcesz, byleby przy sobie) To był tylko przykład takiej wykładni:)
Pozdrawiam!

Tomas
Zastanów sie. Robak jest przynętą naturalna a na robaka nie wolno. Pinka, ochotka, żaba, raczek, to wszystko won. Na spinningu masz przeciez tylko sztuczne a przeciez spinningowac wolno. Gnom czy obrotówka też jest sztuczna a łowic wolno. Na kuku, pszenicę, chlebek mozna . Dlatego nie mów, że wolno na przynety naturalne i wcale to nie oznacza zakazu na sztuczne. Nie wiem jak rozumujesz i co dziwaczysz.

Drogi Kolego Rysiu:)

Mi już nawet nie chodziło o połów na wodach górskich lecz wyjaśnienie Koledze Kubie że metodą gruntowo-spławikową można łowić tylko na przynęty naturalne:) A na takie cuda jak sztuczna ochotka, pinka już nie. Przynajmniej tak jest w punkcie RAPRu dot. tej metody, gdzie jak byk jest napisane:

1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo–spławikową
dozwolone jest równocześnie na dwie
wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem
z przynętą naturalną.

Tylko że w przynętach naturalnych wydzielone są jeszcze przynęty roślinne jak groch, kuku, chleb czy umownie zaliczany ser. I są wody górskie, jak wcześniej wspominana przeze mnie Drwęca, gdzie można łowić również na przynęty pochodzenia roślinnego, ale zwierzęcego jak robaka już nie. Wiem że jest to trochę pogibane:) ale tak już jest.
Pozdrawiam! (2013/01/29 01:35)

pstrag222


Widzisz u Ciebie to Drwęca co rozumiem , że jest wodą górską . Ale u mnie zbiornik został wyłączony z wód górskich i dlaczego wprowadza się durne ograniczenia???

Tak samo jak nie można go zarybiać (2013/01/29 09:38)

u?ytkownik32263


Widzisz u Ciebie to Drwęca co rozumiem , że jest wodą górską . Ale u mnie zbiornik został wyłączony z wód górskich i dlaczego wprowadza się durne ograniczenia???

Tak samo jak nie można go zarybiać

A kto Kubo zrozumie te wszystkie przepisy? Po co one są tak skomplikowane? Zresztą mój odcinek Drwęcy, ten górski to ujściowy do Wisły!!!, ma tyle wspólnego z rzeką górską co dźwięk wody spuszczanej w kiblu z odgłosem wodospadu:) Tylko tyle że wpływają tam trocie oraz  łososie i to tylko z nachalnych zarybień, a woda brudniejsza niż w Wiśle. Poważnie.
Pozdrawiam (2013/01/29 15:13)

lynx


Widzisz u Ciebie to Drwęca co rozumiem , że jest wodą górską . Ale u mnie zbiornik został wyłączony z wód górskich i dlaczego wprowadza się durne ograniczenia???

Tak samo jak nie można go zarybiać

A kto Kubo zrozumie te wszystkie przepisy? Po co one są tak skomplikowane? Zresztą mój odcinek Drwęcy, ten górski to ujściowy do Wisły!!!, ma tyle wspólnego z rzeką górską co dźwięk wody spuszczanej w kiblu z odgłosem wodospadu:) Tylko tyle że wpływają tam trocie oraz  łososie i to tylko z nachalnych zarybień, a woda brudniejsza niż w Wiśle. Poważnie.
Pozdrawiam

U nas to samo. Teraz nauczyłem sie na pamięc bo okazywało się, że nawet rowy były górskie bo dopływały do rzeczki /nie rzeki/ górskiej. dla mnie to jest chore bo woda górska a pobliska wioska wali do niej oczyszczalnie i woda jest szara. Nasuwa sie tylko - HIWD. (2013/01/29 20:57)

pstrag222


Od kilku lat były wysyłane wnioski do Okręgu w sprawie zmiany przepisów i mała iskierka jest ale dopiero od 2015 roku (2013/01/30 09:23)

u?ytkownik26223


nikt z Was nie wie czy można tam wędkować?






                                                                                   Kamil weź chwyć telefon, zadzwoń do okręgu zapytaj po ludzku i ci powiedzą co i jak. (2013/02/03 12:44)