Sztuczne robaki na rzece górskiej?

/ 42 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Czy RAPR nie zakazuje używania sztucznych robaków (nie pamiętam jak to się nazywało) np. przy łowieniu na grunt, albo spławik na rzekach górskich? Zamierzam pojechać na wakacjach albo wcześniej na kilka dni nad piękny zalew (http://www.wedkuje.pl/lowisko,zapora-w-krepnej,55906), słyszałem, że jest tam dużo pięknych karpi i leszczy. Ale jak je można tam łowić jak są to wody górskie????

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam Kamil
JKarp


CześćKamil to, że kulki zaliczane są do przynęt naturalnych nie stanowi, że nie można na nie tam łowić bo o ile wiem, to na wodach górskich nie wolno używać robali.Oczywiście pozostaje kukurydza, ciasta, makarony, groch itp.Zalinkuj jeśli znasz adres URL przepisy dotyczące wędkowania na tej wodzie.JK (2013/01/27 14:36)

Bernard51


3-4 lata temu woda byla spuszczona do zera i poglębiny byl zbiornik jak i brzegi wzmocnione 
(dotacja z unii)jest teraz b. ladnie i czysto. Ryby o ile wiem to sa pstrągi ,klenie ,swinki ,jazie , male okonki i karasie. Z kąd masz wiadomości o leszczu i karpiu ?? Zbyt zimna woda wydaje mi sie i nigdy tam ich nie bylo. Natomiast woda jest gminna nie należy do PZW. (2013/01/27 14:56)

kamil11269


a jeżeli woda jest gminna i nigdzie nie można znaleźć zakazu, ani przy wejściu na zalew go nie ma to można tam łowić? ma ktoś taką informację? i czy można w takim  razie łowić na robaki? (2013/01/27 15:17)

kamil11269


i jak macie to podajcie jakieś informacje na temat łowienia tam itp. jak jest woda gminna i nie ma żadnych zakazów to mogę łowić na dowolną liczbę wędek? (2013/01/27 15:42)

Bernard51


Kiedyś byl całkowity zakaż połowu na zbiorniku, natomiast za tamą na Wisloce mżna bylo już lowić , Dziś po remoncie nie mam pojęcia czy nadal jest zakaz?
Poszukaj Gmina Krępna i w dzien roboczy telefonicznie uzyskasz odpowiedż. (2013/01/27 15:58)

kamil11269


wysłałem e-maila bo nie znalazłem numeru telefonu (2013/01/27 16:36)

Diablo


Według RAPR na spławik i grunt można łowić tylko na przynęty naturalne - a więc żadnych sztucznych robaków. (2013/01/27 17:24)

kamil11269


ale są te sztuczne robaki Barckley czy jakoś tak (2013/01/27 17:26)

u?ytkownik32263


ale są te sztuczne robaki Barckley czy jakoś tak

I co z tego? Przecież na rynku są np. wobki z 3 czy nawet 4 kotwiczkami, są przynęty dedykowane tylko do łowienia wertykalnego, są systemiki Drachkovitscha czy jakoś tam;) A wszystko wg RAPR jest zakazane. (2013/01/27 17:32)

arturoML


Jasne ze sa ale nie inwestuj w to dziadostwo.W tamtym roku zainwestowalem w te sztuczne imitacje okolo 45€ czyli biale robaki kolor czerwony, zielony i zoltawy o rasowkach nie wspomne.Pojechalem na zbiornik komercyjny gdzie ryby wyciaga sie na reke, a na te robactwo przez 3.5 godziny total nic  (2013/01/27 17:34)

Diablo


ale są te sztuczne robaki Barckley czy jakoś tak

I co z tego? Przecież na rynku są np. wobki z 3 czy nawet 4 kotwiczkami, są przynęty dedykowane tylko do łowienia wertykalnego, są systemiki Drachkovitscha czy jakoś tam;) A wszystko wg RAPR jest zakazane.

A i wędki elektryczne są na allegro do kupienia :) (2013/01/27 17:38)

u?ytkownik32263



A i wędki elektryczne są na allegro do kupienia :)

Tyż prawda Diabełku;)
Pozdro! (2013/01/27 17:45)

kamil11269


a do tematu to wiecie coś o tamtym zbiorniku? (2013/01/27 17:54)

u?ytkownik143075


Witam. Czy RAPR nie zakazuje używania sztucznych robaków (nie pamiętam jak to się nazywało) np. przy łowieniu na grunt, albo spławik na rzekach górskich? Zamierzam pojechać na wakacjach albo wcześniej na kilka dni nad piękny zalew (http://www.wedkuje.pl/lowisko,zapora-w-krepnej,55906), słyszałem, że jest tam dużo pięknych karpi i leszczy. Ale jak je można tam łowić jak są to wody górskie????

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam Kamil

W rzekach górskich nie wolno łowić na spławik i grunt! Dopuszczalne są, natomiast dwie techniki: spinning oraz sztuczna muszka. Oto odpowiedź na wątek w dwóch krótkich zdaniach...
(2013/01/27 18:16)

u?ytkownik32263


Witam. Czy RAPR nie zakazuje używania sztucznych robaków (nie pamiętam jak to się nazywało) np. przy łowieniu na grunt, albo spławik na rzekach górskich? Zamierzam pojechać na wakacjach albo wcześniej na kilka dni nad piękny zalew (http://www.wedkuje.pl/lowisko,zapora-w-krepnej,55906), słyszałem, że jest tam dużo pięknych karpi i leszczy. Ale jak je można tam łowić jak są to wody górskie????

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam Kamil

W rzekach górskich nie wolno łowić na spławik i grunt! Dopuszczalne są, natomiast dwie techniki: spinning oraz sztuczna muszka. Oto odpowiedź na wątek w dwóch krótkich zdaniach...

Nie prawda gdyż są rzeki o statusie wody górskiej ale możliwością łowienia na przynęty roślinne... Np. Drwęca od Lubicza do Złotorii/Kaszczorka , na których można łowić na spławik czy grunt. (2013/01/27 18:51)

u?ytkownik143075


Witam. Czy RAPR nie zakazuje używania sztucznych robaków (nie pamiętam jak to się nazywało) np. przy łowieniu na grunt, albo spławik na rzekach górskich? Zamierzam pojechać na wakacjach albo wcześniej na kilka dni nad piękny zalew (http://www.wedkuje.pl/lowisko,zapora-w-krepnej,55906), słyszałem, że jest tam dużo pięknych karpi i leszczy. Ale jak je można tam łowić jak są to wody górskie????

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam Kamil

W rzekach górskich nie wolno łowić na spławik i grunt! Dopuszczalne są, natomiast dwie techniki: spinning oraz sztuczna muszka. Oto odpowiedź na wątek w dwóch krótkich zdaniach...

Nie prawda gdyż są rzeki o statusie wody górskiej ale możliwością łowienia na przynęty roślinne... Np. Drwęca od Lubicza do Złotorii/Kaszczorka , na których można łowić na spławik czy grunt.

Nieprawda, że nieprawda pisze się "nie prawda".
Większość wód górskich podlega wspomnianemu zakazowi.
O, proszę: wyciąg, po prostu wyciąg z akt OPZW KROSNO:

"Wisłoka Od źródeł do mostu drogowego w Żmigrodzie
wraz z dopływami
Krempna, Nowy
Żmigród
Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania
od 01.09. do 31.01. Lipień okres ochronny
od 01.01. do 31.05."


Sam także byłem zdziwiony, gdy w moim okręgu - Zalew Smukała w Bydgoszczy - raptem znalazł się w wykazie wód górskich ( czyli tradycyjnie: zakaz połowu na spławik, grunt oraz kulę wodną z zestawem powierzchniowym).

Na takich wodach można łowić na przepływankę  muchową ( mucha tubowa na zestawie z trokiem bocznym, na sztuczną muszkę oraz spinning). W przypadku omawianego akwenu , okazuje się,że nawet i spinning podlega czasowemu obostrzeniu.
 Pozdrowienia złośniku. Pewnie spod znaku barana i dlatego taki raptus...
(2013/01/27 19:07)

u?ytkownik32263


Kolego większość wód to nie znaczy wszystkie. A tak można sądzić po Twoim poście. Więc to ja mam rację. PS. Faktycznie walnąłem byka, bywa:)
Pozdrawiam

"W rzekach górskich nie wolno łowić na spławik i grunt! Dopuszczalne są, natomiast dwie techniki: spinning oraz sztuczna muszka. Oto odpowiedź na wątek w dwóch krótkich zdaniach..."

(2013/01/27 19:21)

Piotr 100574


są sztuczne robaki którymi się łowi metodą spinningową (2013/01/27 19:26)

kamil11269


ale to jest podobno woda gminna, na stronie gminy wyczytałem, że została ona przeznaczona na cele turystyczne (2013/01/27 21:23)

stahu89


A gmina nie należy do państwa Polskiego? Jeśli cos jest w Polsce i nie jest przejęte przez PZW to także przecież możemy wędkowac o ile nie jest terenem prywatnym. Gmina to przeciesz jednostka państwowa. Tylko w rejestrze pisze się "wody inne" lub "pozostałe" nie wiem dokładnie jak jest napisane w rejestrze opisując wody nie przejęte przez PZW ale jest napewno. (2013/01/27 21:41)

baciar


z tego co widac to dwie rozne miejscowosci.Krempna gdzie jest ow zbiornik oraz Krepna gdzie zlowiono rybke. (2013/01/27 22:06)

lynx


Mam w pobliżu trzy zbiorniki na rzekach górskich ale mozna na nich łowić tylko na przynęty naturalne, na spławik i na grunt ale to są zbiorniki wydzielone na których można łowić nie mając opłat górskich (2013/01/27 22:35)

Bernard51


z tego co widac to dwie rozne miejscowosci.Krempna gdzie jest ow zbiornik oraz Krepna gdzie zlowiono rybke.


Kamilku ja też walnołem byka nasza pisze sie Krempna,przez "M"
Więc wpisz poprawnie nazwe gminy i uzyskasz informację
(2013/01/28 06:25)

pstrag222


Też mam wodę górską tzn. Zbiornik wyłączony z wód górski na zasadach wędkowania wód górskich. Co do łowienia na takie wynalazki to powiem ci , że nie znajdziesz odpowiedzi..
Po nie wasz jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone proste ..Jeden strażnik i nic ci nie powie , a drugi będzie cie straszył , a i tak nic ci nie zrobi
Sztuczne robaki czemu nie skoro z lodu wolno na nie łowić to czemu na spławik nie??
Gdzie jest napiasne w regulaminie łowidska czy rapr, że zakazuje sie sztucznych przynęt imitujących ochotkę , czy białego robaczka na zestawie spławikowym???? (2013/01/28 09:44)