Szczytówki do feedera-węglowe czy szklane?

/ 15 odpowiedzi
Witam wszystkich,
mam szybkie krótkie pytanie:
Które szczytówki do feedera są lepsze WĘGLOWE czy SZKLANE?
Pod jakim względem lepsze lub gorsza, które sa bardziej czułe itp. itd.:)
Dzięki i POZDRAWIAM WSZYSTKICH
kaziks403


Witam.Czulsze-bardziej miękkie są szczytówki tworzywowe. Ich sztywność oznacza się przeważnie kolorami. Pozdrawiam (2011/02/16 00:11)

nicponios


węgiel, szkło (2011/02/16 00:39)

ryukon1975


Nie ma szczytówek lepszych i gorszych,szczytówkę dobieramy do warunków jakie dyktuje nam łowisko i do poławianych ryb.Na wodę stojącą zakłada się szczytówki miękkie są to z reguły szczytówki z włókna szklanego,na szybszy nurt szczytówki węglowe.Oczywiście jak z wszystkim w wędkarstwie nie jest to sztywna zasada i zawsze można od niej odejść jeśli zachodzi taka potrzeba. (2011/02/16 06:33)

baloonstyle


Dokładnie kolega wyżej pięknie to Tobie opisał :)) (2011/02/16 07:59)

rawa19


Witam.Czulsze-bardziej miękkie są szczytówki tworzywowe. Ich sztywność oznacza się przeważnie kolorami. Pozdrawiam

Może kiedyś czułość szczytówki była oznaczana kolorami, ale zapewniam cię ,że już tak nie jest. (2011/02/16 18:04)

kaziks403


Witam
Kolego Rawa, twierdzę że jednak tak. Kody kolorowe są najprostsze i dla wszystkich zrozumiałe.
Oczywiście nie biorę pod uwagę wyrobów pozaklasowych.
Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej - proszę podaj renomowaną firmę wędkarską, która w feederach, stosując kod barwny oszukuje. Aby nie zawyżać, to proponuję feedery od 150zł.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. (2011/02/17 01:23)

ryukon1975


Team Daiwa mam dwa 3,9 m i 4,2 m cena za sztukę około 520 zł ma 3 szczytówki węglowe i jedną szklaną.Wszystkie 3 węglowe są pomalowane w identyczny sposób są za to opisane 2,5 oz ,3,5 oz i 4 oz szklana ma inną długość i kolor.Kolory na innych kijach nic nie znaczą bo każda firma maluje inaczej i stanowią tylko informację dla kogoś właściciela który praktycznie musi sprawdzić która szczytówka jest twardsza.Dodam że nie jest to takie proste bo niektóre firmy by przyciągnąć klienta oferują nawet po 5 nieopisanych tylko pomalowanych na różne kolory szczytówek i nie wiadomo co dany kolor w danej firmie znaczy. (2011/02/17 06:10)

rawa19


Witam
Kolego Rawa, twierdzę że jednak tak. Kody kolorowe są najprostsze i dla wszystkich zrozumiałe.
Oczywiście nie biorę pod uwagę wyrobów pozaklasowych.
Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej - proszę podaj renomowaną firmę wędkarską, która w feederach, stosując kod barwny oszukuje. Aby nie zawyżać, to proponuję feedery od 150zł.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Nie zrozumieliśmy się do końca. Chodzi mi o to , że np. w wędkach firmy jaxon najczulsze szczytówki są zielone, w browningach do 200 zł pomarańczowe , a powyżej 200zł białe, w robinsonach - czerwone, daiwa natomiast ma szczytówki w wielokolorowe paski. Oczywiście mówimy o kijach od 150 zł w górę. Reasumując : Kolor określa czułość szczytówki jeśli weźmiemy pod uwagę wyroby tego samego producenta. Natomiast coraz więcej firm na szczytówce opisuje maksymalną gramaturę wyrzutu i to już może być konkretny wskaźnik odnośnie czułości.
Pozdrowionka.

(2011/02/17 21:56)

u?ytkownik63963


kazda firma oznacz czułosc szczytowki swoimi kodami badz kolorami (2011/02/17 22:51)

ryukon1975


Nieprawda kol.wacius7  seria Daiwa Team szczytówki węglowe pomalowane w paski(opisane) ,miękka szklana czerwona.Seria Daiwa Aqualite szczytówki węglowe czerwona(twarda) i zielona(średnia) a szklana(miękka) biała.O tańszych firmach nawet nie wspomnę bo tam czasem trudno ocenić różnicę pomiędzy  szczytówkami. (2011/02/17 23:07)

u?ytkownik63963


królu zloty nie wiem czy dobrze mnie zrozumiales ty akurat lowisz na daiwe i daze do celu -ze kazda firma ma swoje oznaczena a nie ktore maja jaszcze tak zwany znak towarowy
   ( zastrzeżony)    cos takiego jak patent (2011/02/17 23:16)

u?ytkownik63963


a tak w ogóle  to używam na szczupaka i na węgorza kiji firmy mikado 2,7 długie  jez na te kije lapie 5-7 lat ,a leszcze lape z gruntu na pikera firmy (options optimals )dokladnie nie pamietam musial bym, isc do garazu pikera mam taz okolo 5 a szczytowke lamie wtydy jak sie za mocno nachlam (2011/02/17 23:29)

baloonstyle


Jak się za bardzo nahlam heheh to Ci się udało :)) (2011/02/18 08:56)

ryukon1975


Pewnie tez bym tak miał kol.wacius7 i nie tylko szczytówki by się łamały dlatego nie biorę wędek na imprezy:). (2011/02/18 14:02)

matiuss


Kolega hefeed8 wszystko Ci wyjaśnił krotko i elegancko. (2011/02/18 22:21)