Suszone bułki jako zanęta

/ 12 odpowiedzi / 2 zdjęć

Witam, mam bardzo dużo bułek suszonych ale nie czysto przennych, to znaczy ze słonecznikiem itp. Dodam że jest to pieczywo ciemne.
Moje pytanie brzmi czy takie bułki nadadzą się do zanęty? Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

ogtw


Nadają się, ja dodaję kupioną bułkę tartą. (2016/02/28 15:31)

Jędrula


Jak najbardziej takie buły posłużą w zanęcie za świetny dodatek albo za bazę zanętową . Doskonałym rozwiązaniem jest prażona bułka tarta wymieszana 50/50 ze zwykła bułką . Wsypujemy bułkę na suchą patelnię i prażymy na brązowy kolor cały czas mieszając . Zapach i praca takiej uprażonej buły jest zaskakująco dobra , dodając mielone konopie i kilka innych składników możemy uzyskać mieszankę na poziomie drogich zanęt ze sklepu .

(2016/02/28 15:55)

donnvitotomasz


Jak najbardziej takie buły posłużą w zanęcie za świetny dodatek albo za bazę zanętową . Doskonałym rozwiązaniem jest prażona bułka tarta wymieszana 50/50 ze zwykła bułką . Wsypujemy bułkę na suchą patelnię i prażymy na brązowy kolor cały czas mieszając . Zapach i praca takiej uprażonej buły jest zaskakująco dobra , dodając mielone konopie i kilka innych składników możemy uzyskać mieszankę na poziomie drogich zanęt ze sklepu .

Na pewno to wypróbuje

 

 

(2016/02/29 15:50)

Przemas83


https://www.youtube.com/watch?v=AuvaOryY_Rk w tym materiale znajdziesz coś dla siebie. 

(2016/03/01 14:41)

SlawekNikt


Kolego jak masz mardzo dużo suszonych bułek to masz bardzo dużo składnika do zanęt. Te z ziarnami zrobią robotę na łowisku.

(2016/03/01 16:25)

donnvitotomasz


Dzisiaj postanowiłem zmielić bułeczki. Wsadziłem bułki na 15 min. do piekarnika (w domu pachniało piekarnią :) ) potem zmieliłem bułki. Wyszło ok. 2kg.
Bułki były z sezamem, pestkami z dymi i jakimiś małymi czarnymi pestkami nie wiem co to za ziarno
  (2016/03/03 17:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemas83


Dobra baza, sporo tego, tylko na raz wszystkiego nie wykorzystaj jeżeli masz zamiar teraz wybrać się na ryby. Ja bym dodał atraktor scopex, konopi prażonej mielonej i pinki kolorowej. W połaczeniu z ziemią i przy dobrze wybranym miejscu, jest szansa na płotencjusze ;] Tylko ostrożnie z nęceniem! (2016/03/03 20:56)

donnvitotomasz


Za tydzień wybieram się na rybki a mianowicie na płocie i na pewno nie wykorzystam wszystkiego.
Planuje zanętę:
- 0,5 kg bułki
- mielona konopia
- słonecznika prażonego z łupinami
- ziemi z kretowiska
- pineczke
Zapachu jakiego będę używał to przyprawę do piernika

Zestaw:
Bat 7m
Spławik 1g lub 1,5g
Przypon 0,06
Haczyk nr. 16

Myślę że zanęta jak i zestaw zaowocuje paroma braniami :) Jeśli pogoda dopisze i pojadę na rybki podzielę się zdjęciami (2016/03/03 21:56)

Przemas83


Oby tylko wiatrzysko Ci nie przeszkadzało w łowieniu,  wiadomo 1g.  Fotosy mile widziane ;] good luck! (2016/03/04 08:27)

donnvitotomasz


Witam, dzisia wybrałem się na Biestrzennik zbiornik mleczny połowić płoteczki i po 15 min zanęceniu w/w  składnikami miałem pierwsze branie, zaczeło się obiecująco po wypuszczeniu małego leszczyka i zarzuceniu bacika drugi raz cisza. Po 30min drugie branie i tak od 8:00 do 10:00 było pare brań z których był jeden leszczyk i pare płoteczek i wzdręgi. Godziny szybko uciekały jak to na rybkach zrobiła się godzina 12:00 zdecydowałem się zbierać do domu kiedy to podjechało auto i wysiadło dwóch panów, okazało się że to panowie ze straży. Po kontroli spakowałem bacika i pomknołem do domu gotawać obiadek :) . Dzień na rybkach uważem za udany pierwszy wypad, pierwsze brania, piersza kontrola, pierwsze rybki miniaturki ale i takie cieszą. (2016/03/19 19:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SlawekNikt


Każda złowiona rybka cieszy, ale w gruncie rzeczy najważniejsze było łapanie świeżego powietrza i obecność na wodą :-) (2016/03/19 19:25)