Surfcasting w okolicy Kuznicy

/ 7 odpowiedzi
Witam serdecznie wszystkich i gorąco pozdrawiam. Dzisiaj mnie oświeciło,że przeciez jadąc nad morze na wypoczynek, mogę zabrac sprzęt ( oczywiście nowiutki..... morski.... :)  )  a co dzień jestem gruntowcem, tyczkarzem i spiningistą. Jadę w okolice Kuźnicy na półwyspie helskim. Czy ktoś może wie, czy gdzieś w okolicy można połowić z plaży ? ( czy jest sens) Tak to sobie wymarzyłem :) Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.
bosman1974


Kolego zawsze warto porzucać. Tylko połowisz pewnie tylko w porze wieczorowej lub nocnej bo wśród tłumów nie bardzo będzie jak w ciągu dnia. (2011/03/25 20:21)

meszex


Bosman1974, masz racje, zawsze warto porzucać :), może akurat coś się zahaczy. Jestem na półwyspie od kilku ładnych lat, chociaż to popularny kierunek dla Warszawy i okolic. Nigdzie tak nie wypocznę jak na plaży w Jastarni i w Chałupach, chociaż jadę 370 kilometrów. Nigdy przez ten czas nie widziałem wędkarzy na plaży, czy to rano, czy wieczorem...... Szkoda..... Tam nigdy nie ma tłumów na plaży..... Jest spokój, po całym roku tyrania w pracy to jest najważniejsze... I do tego pomoczyć kija, czysty luksus :) :) :) Serdecznie pozdrawiam :) (2011/03/25 23:59)

meszex


Prosiłbym może o jakąś radę (np. specyfika wody). Będę w Kuźnicy na początku lipca, jaka przynęta, technika :) lubię się bawic i eksperymentować. :) (2011/03/26 00:14)

bosman1974


Spróbuj łowić od strony morza. Zestaw gruntowy z dwoma hakami, przynęta to filety śledzia, szproty, czerwone robaki. A najważniesze musisz wykupić pozwolenie w Inspektoracie np. we Władysławowie :

Inspektorat Rybołówstwa Morskiego we Władysławowie

ul. Hryniewieckiego 2

84-120 Władysławowo
inspektor Tomasz Bartczak
inspektor Luiza Hohn

tel.: (058) 674 04 42 faks:(058) 674 40 46
e-mail:
irm.wladyslawowo@oirm.gdynia.pl

Życzę połamania kija.

(2011/03/29 01:26)

meszex


Dziękuje za radę Bosman, zastosuję sie na pewno. O wynikach powiadomię na bieżąco. Pozdrawiam i życzę również owocnego sezonu  :) (2011/03/29 07:41)

alanbelon


kolego jeśli myślisz o łowieniu z plaży w Kużnicy,to koniecznie skontaktuj się z Arturem K.,to mój wspólnik spec jakich mało od plaż kużnickich i fląder,pytania kieruj do mnie tel.603322042,też służę radami.Piotr Fiałkowski z Jastarni,te z surfcaster.pozdro. (2011/03/29 21:06)

Sith


Przepraszam, że "odgrzewam" temat, ale uważałem za bezsens zakładanie nowego.
Czy można w Kuźnicy spinningować z brzegu od strony Zatoki Puckiej, bo doszły mnie plotki o zakazie?
Jeśli nie ma zakazu, to gdzie i jak można teraz (po idiotycznych zmianach) wykupić zezwolenie na wędkowanie na tym akwenie?
Z góry dziękuję za pomoc. (2015/03/21 16:00)