sumiki karłowaty do akwarium

/ 9 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie, Moj brat jest zainteresowany sumikami karłowatymi, i chce abym złowił mu, do akwarium kilka, moje pytanie jest następujące... Na co złowić tego szkodnika? Potrzebuje kilka malych do 10 cm max... Jaki haczyk najlepiej? jakiś mniejszy, czy typowy na karasia? Proszę o odpowiedz

PS : Będe łowił nad zalewem chechło nakło.

Pozdrawiam
withanight88


bierze na wszystko co mu podasz.... haczyk ok 10 lub mniejszy (2009/07/30 21:32)

u?ytkownik7463


Sumek tak jak już było napisane bierze na wszystko choć jednak moim zdaniem woli robactwo. Co do haczyków myślę, że numer 8 też łykną a będzie Ci łatwiej je odhaczyć i większa pewność, że taki haczyk zostanie w pysku a nie łyknie go w bebechy. Dwa lata temu nad jeziorem na początku lipca widzieliśmy jak przy brzegu pływają stadami małe sumiki takie dwa, trzy centymetry. Takie do akwarium byłyby najlepsze ale takich na wędkę raczej nie złowisz (2009/07/30 21:39)

Olek


cześć, sumika na chechle jak bedziesz miał szczęście to wyciągniesz nawet na pusty hak :) troche sie ich tam nałapałem, słyszałem że ostatnio nawet kulki zaczeły wcinać, na Chechle są wszędzie ale najpewniej jak będziesz łowił na cyplu koło rybaczówki na mady albo na czerwonego

złów ich jak najwięcej !!!!!!!!!!
pozdrawiam (2009/07/30 23:56)

u?ytkownik19891


Zgodzę się z wypowiedziami szanownych kolegów kolegów.Najlepiej na hak załóż czerwonego robaka bo to najlepsza przynęta,chociaż co nie założysz na haczyk to weźmie.Haczyk 10 jest dobry sumik jest to żarłoczna ryba i połyka mały haczyk bardzo głęboko to weź haczyk 8 żeby mogły w dobrej kondycji pływały z akwarium... (2009/07/31 09:07)

Patrol94


Wielkie dzięki, Dzisiaj idę kupic Czerwone robaki. Jak cos złowie to w moim blogu napiszę. Dzięki za odpowiedzi, bardzo się przydadzą. Pozdrawiam (2009/07/31 09:40)

Matys24


Na moim łowisku jest ich mnóstwo. Najbardziej skuteczna przynęta to czerwone robaki, hipnotyzują one te wąsate ryby. Haczyk nie musi być mały poniewarz sumik połyka bardzo głęboko. Gdy nie możesz go zaciąć daj mu chwile. często bawią się jedzeniem a to nie ładnie;-) Pozdrawiam napisz mi wiadomość jak poszło. (2009/07/31 18:59)

golo


myślę że biały robak ale bardziej polecam czerwonego co do haczyków to polecał bym od 6 do 10 le 8 i 9 to jest najlepszy haczyk i troszkę zanęty i powodzenia przy wyjmowaniu haczyka ;pppp .. Pozdrawiam Piotr Bieńko ... (2009/08/01 20:53)

perkoz


na wszystko bierze sumik niejest pod ochroną niema wymiaru złapanej ryby nie wpuszcza się z powrotem do zbiornika na Chechlenajlepiej bierze na kukurydzę z puszki haczyk niemusi być taki mały ja łapię na nr 6 i nie rma żadnego pudła . (2009/08/27 16:48)

Matys24


Byczek połknie nawet duży haczyk oczywiście bez przesady. Na hak biały robak mozna łowić tez na czerwone. To chyba najlepsze. Próbuj też na kukurydze pęczak itp tylko trzebac dłużej czekać (2009/08/28 19:14)