Staw jak napowietrzać czym karmić ryby

/ 4 odpowiedzi
Posiadam 0.5 h staw. Jest on zarybiony. wiem że jakiś przepływ wody jest, ale to wszystko co wiem. I tu pojawiają się pytania, czy staw jest duzy? Jak dbać o ryby? co zrobić aby woda była napowietrzona zimą? Czy ryby karmić? Wiem że staw był zarybiany karpiami, karasiami, leszczami, może było kilka amurów. Czy ktoś mógłby udzielić mi kilku porad? Za wszelkie będę bardzo wdzięczna.
maciejka86


kolego, czy staw jest duzy to zalezy ile jest tam ryby, jaka jest duza, jaka glebokosc, . Ze staw byl zarybisany nie znaczy ze jest tam ta ryba. opisz cos wiecej na temat tego stawu.  (2012/09/01 12:06)

Kiler1906


Koleżanko gdyż to Jagusia..
Staw można zimą dotlenić albo pompką która by musiała ciągle działać lub wodą która by ciągle lała się albo po prostu pałkę wodną tam dać by rosła i ona daje tlen do wody lecz też raczej trzeba robić dziury w które można wkładać np. słomę by bardzo szybko nie zamarzła tam woda i by ta słoma dostarczała tlen do wody .
Wielkość napisałaś 0,5h a głębokość to już trzeba raczej samemu sprawdzić albo wchodząc do tej wody albo echo sondą i łódką albo po prostu zestawem spławikowym;]
no a czy jest, ile jest, jakiej wielkości jest ryba w tym stawie to można ( jeśli to staw twój ) z firanki siatkę zrobić i w kilka osób przejść i starać się wyłapać rybę policzyć zważyć i do wody ją dalej dać;] . (2012/09/01 14:40)

Kiler1906


a karmienie to moze byc kukurydza robaki pszenica itp (2012/09/01 15:01)

zyga1949


Posiadam 0.5 h staw. Jest on zarybiony. wiem że jakiś przepływ wody jest, ale to wszystko co wiem. I tu pojawiają się pytania, czy staw jest duzy? Jak dbać o ryby? co zrobić aby woda była napowietrzona zimą? Czy ryby karmić? Wiem że staw był zarybiany karpiami, karasiami, leszczami, może było kilka amurów. Czy ktoś mógłby udzielić mi kilku porad? Za wszelkie będę bardzo wdzięczna.

Jeżeli jest jakis przepływ wody jak piszesz to nie ma na razie co sie za bardzo martwić-najgorsza sytuacja może wystąpić przy braku ruchu wody/upał,przyducha w lato.Oczywiście związane jest to bezposrednio z ilościa ryb w stawie i wielkością ryb.Karmić to jak napisał kol.Kiler z tym że nie za często w dwóch trzech miejscach i przed kazdym karmieniem proponuję sprawdzić na dnie czy nie zalega stary pokarm- nabrać z dna w miejscu karmienia mułu / np;obręcz metalowa z pończochą na kiju/ Na pobranej próbce nie może być żadnego ziarnka pokarmu -wtedy karmimy. Ja na małym stawiku /większość były karpie / karmiłem raz czasem dwa razy w tygodniu. (2012/09/01 16:10)