Społeczna Straż Rybacka

/ 198 odpowiedzi / 6 zdjęć
Roxola


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.
;) (2012/05/12 23:34)

Iras1975


Nie wiem Olu jakie przepisy obowiązują na zawodach, ale dla mnie zawodnik=wędkarz.

(2012/05/12 23:45)

Roxola


Bo tak jest ... zawodnik = wędkarz
Nie obowiązują jedynie limity ilościowe... może złowić sześć, a nawet i więcej kilogramów.
Dlatego zapytałam  ;) Leszcz odbywa tarło, rzadko w wyznaczonych do tego celu miejscach.
Wyluzuj Irku ...resztę na pv
I pamiętaj nie daj się sprowokować. Pozdrawiam.
;) (2012/05/13 00:05)

u?ytkownik91748


A jaka jest opinia  kolegów strażników na ten temat  ? (2012/05/13 00:18)

JaroDaw


A co to za różnica, strażnik, czy wędkarz ??? Strażnik, to wędkarz, zna i stosuje ten sam RAPR.
(2012/05/13 01:00)

Bernard51


Poczytać można   ........................      komentować nie warto

Tak..bez kometarza.. nic sie nie zmienilo??
Życie-forum-realia?      


     


(2012/05/13 08:39)

jurek


Każdy strażnik społeczny , to też wędkarz . Staram się aby nie było żadnych utarczek miedzy wędkarzami , a strażnikami . Jeżeli wędkarz lub strażnik coś przeskrobie , to należy to piętnować.

Po co są nam kłótnie i waśnie ?
My się sprzeczaliśmy , a Zarządowi Głównemu PZW to tylko na rękę , więc ja przynajmniej w tej grupie nie pozwolę , aby dochodziło do takich sytuacji .

Wszak My wszyscy jesteśmy jedną wędkarską rodziną , różnimy się charakterami , emocjami , wrażliwością , jedni są cierpliwi , drudzy odwrotnie . Lecz chociaż spróbujmy sobie pomóc nawzajem , wstrzymajmy się z niektórymi postami ( piszcie sobie na P.W , jeśli to już tak ważne ) , lecz na forum publicznym okazujmy naszą dobrą stronę .

W tej Grupie nie dopuszczę do sprzeczek , wyśmiewania się itp. Pozdrawiam wszystkich .



P.S. Olu każdy może pisać w tej grupie , nie tylko strażnicy , lecz wszyscy którym kłusownictwo nie jest obojętne . Piszmy , doradzajmy sobie , prośmy o porady . (2012/05/13 12:09)

jogi


Tak powinno być "jurku" ale czasem wychodzi inaczej . Pozdrawiam. (2012/05/13 13:48)

Zander51


Nie chciałbym się powtarzać, ale u mnie nie ma problemów o których piszecie. Mało tego. Dzwonię i jest ekipa za pół godziny w pełnym składzie i rynsztunku...Gdzie wy żyjecie ? Kamczatka ? (2012/05/13 14:51)

kogutw68


A ja głupi myślałem że właśnie po to jest FORUM aby upubliczniac takie sprawy i delikwentów aby skutecznie przeciwdziałac bezkarności niektórych "BOGÓW" wód naszych wspólnych, a tu wychodzi że NIE WOLNO tylko na PRIV trzeba pisac /nie chodzi mi o bluzgi/ to po jaką chorobę mamy internet??? (2012/05/13 15:04)

Roxola


Wojtku (kogutw68) zadam Ci pytanie odnośnie tego, że /jak widzę/ jesteś rządny sensacji i upubliczniania wykroczeń.
Mnie to nie rajcuje...
Przerabialiśmy to już na tym forum, jak również upublicznianie danych, na które nie było zgody.
Jeżeli ktoś postępuje niezgodnie z regulaminem RAPR i zostanie na tym złapany to karę otrzymuje, adekwatną do
tego co zrobił.
Czy nie uważasz, że ujawnianie popełnianych wykroczeń mija się z celem prowadzenia dyskusji na forum?
Dlaczego ludzie zupełnie postronni mają "wieszać psy" na kimś, kto został już ukarany.
Jakich postów (komentarzy) się spodziewasz?

Ja czekam na odpowiedź do pytania, które zadał Marek (cyprinus m) tutaj mogą pojawić się ciekawe odpowiedzi.
Jeżeli tylko nie będą w formie kopiuj-wklej, bo takie odpowiedzi to żadne odpowiedzi. (2012/05/13 15:36)

JOPEK1971


"Strażnicy odparli zniesmaczeni ze my jak i rybacy możemy odławiać leszcza na tarle bo leszcz nie ma okresu ochronnego."

Leszcze w okresie tarła można łowić wędką, ale na tarlisku wędkarzowi nie wolno. Powinien opuścić to miejsce jeśli zauważy tarło ryb.



Śmieszne jest to że na tarło leszcza jest okres ochronny dla rybaków 2 tygodnie, ustalany przez włodarzy,w okresie kiedy jeszcze te ryby się nie wycierają,po tej blokadzie leszcze są walone w siaty stadami z bebechem pełnym ikry,nikt nic wtedy nie widzi,zwłaszcza te opuchnięte,czerwone ryje od wódy. (2012/05/13 16:01)

ryukon1975


Wojtku (kogutw68) zadam Ci pytanie odnośnie tego, że /jak widzę/ jesteś rządny sensacji i upubliczniania wykroczeń.
Mnie to nie rajcuje...
Przerabialiśmy to już na tym forum, jak również upublicznianie danych, na które nie było zgody.
Jeżeli ktoś postępuje niezgodnie z regulaminem RAPR i zostanie na tym złapany to karę otrzymuje, adekwatną do
tego co zrobił.
Czy nie uważasz, że ujawnianie popełnianych wykroczeń mija się z celem prowadzenia dyskusji na forum?
Dlaczego ludzie zupełnie postronni mają "wieszać psy" na kimś, kto został już ukarany.
Jakich postów (komentarzy) się spodziewasz?

Ja czekam na odpowiedź do pytania, które zadał Marek (cyprinus m) tutaj mogą pojawić się ciekawe odpowiedzi.
Jeżeli tylko nie będą w formie kopiuj-wklej, bo takie odpowiedzi to żadne odpowiedzi.



Jakieś trzy tygodnie wstecz byłem nad wodą "półświadkiem" akcji ratunkowej.
Wspaniale przeprowadzona,pełen profesjonalizm i zawodostwo.Tu nad rzekę na koniec świata JRG i śmigłowiec Pogotowia Lotniczego dotarły w 15 min. po zdarzeniu po kolejnych 30 min.wszystko ucichło.
Jak szybko i nagle się zaczęło tak się też skończyło.Chciałem coś przeczytać na temat ludzi którzy brali w tym udział.
Nic nigdzie nie znalazłem.
Zrobili swoje znikli,nie szukali chwały.

Więc całkowicie się zgadzam z Olą,internet nie jest miejscem by wypisywać że ktoś gdzieś dostał mandat.Zresztą jak to zrobić?Przecież nie można podać danych osobowych itd.? (2012/05/13 16:06)

kogutw68


Wojtku (kogutw68) zadam Ci pytanie odnośnie tego, że /jak widzę/ jesteś rządny sensacji i upubliczniania wykroczeń.
Mnie to nie rajcuje...
Przerabialiśmy to już na tym forum, jak również upublicznianie danych, na które nie było zgody.
Jeżeli ktoś postępuje niezgodnie z regulaminem RAPR i zostanie na tym złapany to karę otrzymuje, adekwatną do
tego co zrobił.
Czy nie uważasz, że ujawnianie popełnianych wykroczeń mija się z celem prowadzenia dyskusji na forum?
Dlaczego ludzie zupełnie postronni mają "wieszać psy" na kimś, kto został już ukarany.
Jakich postów (komentarzy) się spodziewasz?

Ja czekam na odpowiedź do pytania, które zadał Marek (cyprinus m) tutaj mogą pojawić się ciekawe odpowiedzi.
Jeżeli tylko nie będą w formie kopiuj-wklej, bo takie odpowiedzi to żadne odpowiedzi.



Może trochę żle sie rozumiemy, nie o sensacje mi chodzi ale o to że PAN X pisze na forum co jest dobre a co złe co wolno a czego będzie strzegł jak twierdzy i umoralnia wszystkich, gdzie drugi PAN Y pisze że widział pana x jak sr..ł we własne gniazdo i że jemu wolno i takie posty się kasuje bo nie ładnie bo wstyd a inny pan Z mówi wszystkim że to nie prawda. To są OLU sprawy które nie zakończyły się mandatem czy inną karą dla pana X więc kontrowersyjne nie wnikam czy ten X jest z SSR czy nie, bo jeśli tak to tym bardziej na czerwono bym to napisał. (2012/05/13 20:29)

kogutw68


Powtarzam dodatkowo że u mnie w regionie nie ma sensacji tego typu tylko regularni kłusownicy

(2012/05/13 20:37)

cyprinus m


coraz więcej wód nie należy do PZW


 

Ponawiam Pytanie:  czy podlegają jurysdykcji Społecznej SR wody nalerzące do Skarbu Państwa,  administrowane przez  Prywatne Gospodarstwa Rrybackie lub spółdzielnie rybackie?. Jeśli tak to w jakim stopniu.

(2012/05/14 19:36)

kogutw68


coraz więcej wód nie należy do PZW


 

Ponawiam Pytanie:  czy podlegają jurysdykcji Społecznej SR wody nalerzące do Skarbu Państwa,  administrowane przez  Prywatne Gospodarstwa Rrybackie lub spółdzielnie rybackie?. Jeśli tak to w jakim stopniu.





Na każdym łowisku jest regulamin łowiska egzekwowany przedewszystkim przez najemcę, ale na niektórych obowiązuje regulamin PZW i tam regulamin egzekwowac może SSR. Jednak wszystko zależy od umowy pomiędzy najemcą a PZW w której to są zawarte wszystkie ustalenia, dlatego zawsze trzeba dopytac najemcę. U mnie w regionie są zbiorniki gdzie właśnie obowiązuje regulamin PZW ale najemca informuje o tym że tak właśnie jest. A są też zbiorniki dzierżawione od PZW jako typowe łowiska prywatne i tam możesz sobie nawet 4 kije postawic pod warunkiem że za każdy zapłacisz, obowiązują inne limity i z regóły brak jest okresów ochronnych jeśli łowisko jest otwarte łowimy wszystko co pływa i bierze. Pozdrawiam. (2012/05/14 19:54)

cyprinus m


 

Dziękuje za odpowiedź.

Ale nie chudzi mi o wody dzierżawione od PZW pachnące stu procentową komercją opróżniającą kieszenie wędkarzy bez opamiętania.


Mam na myśli wody skarbu państwa jak choćby Wisła.

Prywatny użytkownik obwodu rybackiego nr.1 rzeki Wisły ma w nosie regulamin PZW, działaczy okręgowych , Zarząd Główny itp.


Obowiązuje go ustawa o rybactwie śród lądowym plus rozporządzenia ministra rolnictwa .

Do tego wprowadza własne wymiary, limity i ograniczenia dla wędkarzy.

Pytam jak w takiej sytuacji zachowa się SSR szkolona na regulaminie PZW ina potrzeby PZW.

Spotkałem strażników SSR wędkujących na tym łowisku, jakoś nie było okazji spytać co im wolno a co nie na tym łowisku.


Byłem kontrolowany przez PSR i przez Etatowych Strażników z Gospodarstwa Rybackiego więc wiem jak to się odbywa i na co kładą nacisk.


Od zawsze miałem około czterdziestko kilometrowy odcinek dzikiej na razie rzeki (tama w Nieszawie) w opłacie okręgowej (300zł.) teraz dopłacam 120zl.

Liczni przyjeżdżający koledzy wędkarze z miasta Łodzi próbowali mi uświadomić że ta opłata za to łowisko to prawie darmo, jest w tym spining i połowy z łodzi.


Przepraszam odeszłam od tematu.

Pytanie ja na tym łowisku powinni działać strażnicy SSR.?


(2012/05/14 23:20)

Zander51


I tak powinno być. Gratuluję (2012/05/17 22:54)

u?ytkownik116256


Mirek dziękuję nie spodziewałem się takich słów .Pozdrawiam (2012/05/18 07:34)