Społeczna Straż Rybacka radom jak wstąpic do straż

/ 17 odpowiedzi
Witam. Ostatnio zastanawiam się nad wstąpieniem do SSR. Proszę o wszelkie info na temat radomszczańskich struktur tej organizacji-wymagania, zarząd itp. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Jędrula


Do swojego koła albo okręgu sobie zadzwoń i tam dostaniesz odpowiedź od ręki . (2014/06/02 17:27)

halski021


Jak nie wiesz takich informacji ,to wg mnie nie nadajesz się na strażnika SSR. (2014/06/03 08:40)

dugesia


SSR działa przy kołach wędkarskich. Zadzwoń do Kol. Zbyszka Bińka, prezesa naszego koła, on tez zajmuje się strażą rybacką. Telefony masz w zakładce "władze koła" na naszej stronie. A najlepiej zajrzyj do sklepu wędkarskiego w centrum "po starej mleczarni". Tam Ci wszystko wyjaśnią. (2014/06/03 12:45)

Grzesiek75



halski021
Jak nie wiesz takich informacji ,to wg mnie nie nadajesz się na strażnika SSR.
 
 
Brawo, i tu masz odpowiedź na swoje pytanie. (2014/06/03 15:11)

darek-salamon


Zasady przyjeć sa takie same dla PSR i SSR i spelniac takie same wymogi.1- niekaralność 2- ukończone 21 lat 3-Min. 3 lata w  zwiazku PZW (lub wedle regulaminu wojewody) 4- Sprawnoś fizyczna  5- Brak cech porywczych usposobienia.SSR -kolo PZW wystepuje do starosty o utworzenie SSR.Szkoleniem ,werbunkiem i utrzymaniem zajmuje sie starosta uchwala rady powiatu 23 pkt.1-3 i 4 lit.Kazda istniejaca jednostka SSR  przy kole PZW ma komendanta lub koordynatora i do takiej osoby nalezy sie zgłosić. (2014/06/03 18:10)

kuba3511


Ok, dziękuję za szybką odpowiedź. Nie rozumiem za to oburzenia 2 panów "wszystkowiedzących". (2014/06/04 17:04)

JARASACKI


Ok, dziękuję za szybką odpowiedź. Nie rozumiem za to oburzenia 2 panów "wszystkowiedzących".

Pewnie to jacyś kłusownicy bo aż dziwne to........takie oburzenie .Dla mnie mnie to powinno być trochę więcej na wodach SSR Bo nie mogę patrzeć na tych pseudowędkarzy (2014/06/04 20:56)

u?ytkownik180298


Procentowo na pewno jest więcej pseudo strażników niż pseudo wędkarzy (2014/06/04 21:10)

darek-salamon


Procentowo na pewno jest więcej pseudo strażników niż pseudo wędkarzy

          Całe szczęście bo SSR ma ograniczone prawa.'PSR ma takie same prawa jak policja. (2014/06/05 18:55)

u?ytkownik116256


Procentowo na pewno jest więcej pseudo strażników niż pseudo wędkarzy

          Całe szczęście bo SSR ma ograniczone prawa.'PSR ma takie same prawa jak policja.


PSR nie ma takich samych uprawnień jak policja, ma co najmniej 70 % mniejsze uprawnienia- patrz ustawa o rybactwie śródladowym , która nadaje pewne uprawnienia PSR, patrz ustawa o policji, na pewno zauważysz znaczną różnice jeżeli chodzi o uprawnienia, nie wspomnę już o skromnych uprawnieniach SSR. (2014/06/05 22:02)

darek-salamon


PSR moze skuć kajdankami SSR moze pomarzyć.PSR ma broń kolego SSR straszaka co najwyzej.SSR moze zatrzymac obywatelsko tylko. (2014/06/05 22:48)

CYTRYNA777


WITAM

Mądra decyzja wstąpienia do s.s.r też to zrobiłem po 5 latach wędkarstwa.
Trochę poczytałem o wstąpieniu i czego oczekują od kandydata szkolenie p.s.r i straży wodnej udzielanie pierwszej pomocy itp

Pozdrawiam (2014/06/09 21:44)

kedzio


PSR moze skuć kajdankami SSR moze pomarzyć.PSR ma broń kolego SSR straszaka co najwyzej.SSR moze zatrzymac obywatelsko tylko.






Mylisz się kolego. Żadnego straszaka! Nawet jesli ma prywatnie pozwolenie na broń, to będąc na służbie nie ma prawa do jej użycia, a nawet do noszenia przy sobie podczas patrolu. Stra znik Społeczny, to społecznik. Jest to tylko grzecznościowa forma sprawowania kontroli. Zeby rozszerzyc swe mozliwości, organizują patrole wspólne np. z policją lub PSR, a czasem i we trójkę. Ale sam społecznik, to tylko społecznik. Choc chroni go prawo, ale tylko w zakresie napaści na niego lub umniejszania jego czci. Żadnych więcej praw nie mają. No chyba, ze kowboje z tutejszego forum, których już na szczęście mało widujemy.

(2014/06/10 16:54)

Artur z Ketrzyna


Jak nie wiesz takich informacji ,to wg mnie nie nadajesz się na strażnika SSR.

sory a co to ma wspólnego z nadawaniem się na strażnika?

Kurcze wielu się nadaje, ale mało który by chciał do nich zapisać. Ponieważ nie jest to typowy etat. I nawet ich nie interesuje gdzie SSR ma swoją jednostkę. Tak więc nie wiedzą a się nadają...
A kolega dopiero szuka info.... Tak więc co go skreśla z takiej listy? (2014/10/16 16:47)

Bernard51


Kurcze wielu się nadaje, ale mało który by chciał do nich zapisać. Ponieważ nie jest to typowy etat. I nawet ich nie interesuje gdzie SSR ma swoją jednostkę. Tak więc nie wiedzą a się nadają...
A kolega dopiero szuka info.... Tak więc co go skreśla z takiej listy?

Artur, Halski ma rację bo tu nie chodzi o informację ale zabłyśnięcie na forum że ja chcę.
W kole przyzakładowym nie było by problemu w uzyskaniu takiej informacji! (2014/10/17 05:18)

Artur z Ketrzyna




Artur, Halski ma rację bo tu nie chodzi o informację ale zabłyśnięcie na forum że ja chcę.
W kole przyzakładowym nie było by problemu w uzyskaniu takiej informacji!

Oki i masz racje. Bo tam powinien uzyskać w miarę rzetelną odpowiedź. (choć nie jest to tak oczywiste...)

Ale powiedz po co by było forum?
Jak każdego co by tu się o coś zapytał odsyłali byśmy do swego koła. Bo przecież oni powinni wiedzieć... (2014/10/17 08:28)