Spinningowanie w nocy-porady

/ 29 odpowiedzi
witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie czy idzie spiningowac w nocy jeśli tak to proszę o porady.dziękuję
Diablo


witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie czy idzie spiningowac w nocy jeśli tak to proszę o porady.dziękuję

Jeśli chodzi o sandacza to głównie w nocy. Tylko trzeba znać miejscówkę, swój sprzęt i swoje zdolności :) (2011/01/27 21:01)

kick


tak chodzi mi o sandacza i o suma (2011/01/27 21:02)

u?ytkownik54189


To raczej głównie w nocy :) mnie bynajmniej najlepiej idzie z sandałkiem w nocy :) (2011/01/27 21:10)

kick


tak to super a na jaką przynętę (2011/01/27 21:12)

u?ytkownik54189


Ja to głownie kopyto i ripper. Inne przynęty w nocy mi się nie sprawdzają. Podobno dobry jest również kogut, ale ja nigdy nie łowiłem na tą przynętę sandacza. Mam takie małe na okonki. 1-2 g. (2011/01/27 21:15)

Chomikus


... ten ze zdjęcia to efekt nocnego spinu kopyto plus główka 10gr . Życzę sukcesów bo na prawdę warto pogumować nocą ... :) (2011/01/27 21:25)

kick


nie umię już się doczekać czerwcowych nocy (2011/01/27 21:27)

kick


... ten ze zdjęcia to efekt nocnego spinu kopyto plus główka 10gr . Życzę sukcesów bo na prawdę warto pogumować nocą ... :)

ojacię sole...kurka siwa ile on miał (2011/01/27 21:28)

kaban


Jako,że sandaczy na moim odcinku Wisłoka jest tyle co kot napłakał to nocą nastawiam się głównie na klenie.Właśnie o tej porze w gorące letnie noce jest duża szansa na złowienie okazu.Nocą łowiłem też jazie,brzany a raz zaliczyłem szczupaka i bolenia. (2011/01/28 12:38)

Rufio 2


10 gram to na stojącą wodę czy na rzekę . (2011/01/28 12:48)

Rufio 2


Na sandacza jakiego koloru gum używacie . (2011/01/28 12:51)

kick


ja słyszałem że dobra na sandacza jest tzw marchewa (2011/01/28 15:14)

bobus86


u mnie na rzecze sie sprawdzaja na ogol biale,bialy z czerwonym grzbietem czy czerwonyn ogonkie,bialy z czarnym,bialky z niebieskim na ogol te kolory dzialaja na wszystkie ryby glownie na szczupaki i okonie,sandacza sa u mnie znikome ilosci ale czasami da sie zlowic:) (2011/01/28 16:20)

Rufio 2


Czy 9 cm. jest wystarczająca długość i prowadzimy powoli czy cały czas , jaka metoda jest lepsza . (2011/01/28 16:32)

Rufio 2


Na sandacza jest lepsza guma czy też wahadłówka ,a może metoda na żywca , ale na spining szybciej znajdziemy rybę . (2011/01/28 16:57)

Rufio 2


Mam pytanie czy ktoś łowi w okolicach Pułtuska , albo Różana jak tak to szukam miejscówki na wiosnę na weekendowe posiedzenie i oczywiście na jakoś niezłą rybkę , z góry dziękuje i pozdrawiam . (2011/01/28 17:05)

kick


Czy 9 cm. jest wystarczająca długość i prowadzimy powoli czy cały czas , jaka metoda jest lepsza .

3 OBKRĘTY KORBKĄ STOP I ZNÓW 3 OBKRĘTY KORBKĄ I STOP I TAK W KÓŁKO (2011/01/29 14:14)

u?ytkownik45577


Sandacz w nocy jak najbardziej:)

Mam okazję łowić w trochę nie typowym miejscu bo w pobliżu wylotu ciepłej i dotlenionej wody z EC.
Zachowania ryb jakie czasami się tam dostrzegą są przedziwne :) zbiera się tam masa białorybu (ukleja w mega ilościach,płoć,krąp,leszcz) ,a co z tym idzie i drapieżnik (sandacz,boleń,okoń).
Noc nie jest prawdziwą nocą ponieważ świeci tam sporo latarni które rzucają światło na wodę ,a w tych promieniach światła latające ukleje od ataku sandaczy i boleni:) Wtedy jest prawdziwa zabawa dla wędkarzy:)

Lecz są też takie noce ,że po sandaczu ani śladu ,a bolenie ustawiają się w szeregu po kilka ,a nawet kilkanaście sztuk jakieś 50 cm pod lustrem wody w delikatnym prądzie i wachlują ogonami w miejscu wtedy nie ma siły żeby dały się skusić na jakąkolwiek przynętę ,albo się najzwyczajniej odsuną ,albo odprowadzą pod sam brzeg... W te wakacje postaram się zrobić zdjęcie boleniom w takiej formacji coś pięknego :) Zbiornik to prawie woda stojąca ,a wiec właśnie ten wylot to jedyne miejsce w pobliżu gdzie mogą poczuć się jak w rzece :) (2011/01/29 15:54)

Waldi Fish


Jak wynika z Twojego opisu jest to faktycznie bardzo ciekawe miejsce dla wędkarza. (2011/01/29 18:49)

Strzegom


Jak już ktoś nadmienił wazna znajomośc miejsca łowienia,zachowanie maksymalnej ostrozności i ciszy.Staram sie nie świecić bez potrzeby na wode,wszystko to dlatego że brania sa nieraz prawie pod kijem.Skuteczne beda wszystkie przynęty spinningowe,ale wazny jest dobór wielkości i wagi do miejsca w którym łowię.Bywa ze rippery zbroje 3 g. główka.Liczyc mozna na wszystkie ryby drapieżne występujące w zbiorniku czy rzece.Często lowie w Mietkowie

Z sandaczem kolega dwa wypady i zalicza taki okaz.Miniony sezon na Mietkwie słabiutko,ale byl lata ze nie wracało sie do domu o kiju(bez brania).

(2011/01/29 19:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Strzegom


prosze sie nie sugerowac data na fotce to była jesień nie zima 2008r.poprostu nie opanowałem wtedy jeszcze ustawiania daty w aparacie. (2011/01/29 19:11)

Waldi Fish


Przyjemnie popatrzeć na taki okaz sandacza jak również zadowoloną minę wędkarza. Mam nadzieję że, w tym roku często będzie nam towarzyszyć w czasie wędkowania. (2011/01/29 19:23)

u?ytkownik45577


Jak wynika z Twojego opisu jest to faktycznie bardzo ciekawe miejsce dla wędkarza.

Uwierz mi jest bardzo ciekawe :) Tam bardzo często stereotypy nie mają miejsca...

Niestety woda jest zanieczyszczana regularnie przez stocznie i inne zakłady produkcyjne :(
Płakać się czasami chce jak widać co w tej wodzie pływa...
(2011/01/29 19:49)