Skuteczny sposób

/ 4 odpowiedzi
Mam pytanie jak zwiększyć swoje szanse na udany połów??

łowisko to Glinianka w Kotlinie 4.5 ha należąca do pzw kalisz. Zarybiana regularnie karp lin amur karaś (pomijając fakt ze 80% ryb nie doczekuje wiosny) załóżmy ze ryb jest dużo bo rzeczywiście ryby są i to duże ale czy dużo jak wszędzie ale powiedzmy ze dużo:P
Problem w tym ze w sezonie letnim 30% akwenu jest porośnięta tą moczarką kanadyjską cała linia brzegowa pozostawiają tylko te najgłębsze miejsca (nie wiem dokładnie ale 5-8m)
Moje przypuszczenia są takie ze w tym całe zielsko tak tętni życiem ze ryby nie potrzebują żadnego pokarmu z zewnątrz.
I tu pytanie jak jednak jednak zachęcić rybę by jednak się skusiła  na nasza przynętę????     
Artur z Ketrzyna


Wybranie odpowiedniej miejscówki i systematyczne nęcenie (nie przenęcać). Unikanie zerwań ryb.
Na przynętę i zanętę proponuję kukurydzę konserwową (ze sklepu spożywczego, np.Verneta). Dodatkowo dzikun i robak, możesz też spróbować ziemniaka gotowanego (jak na sałatkę warzywną, może troszkę mniej).
jeśli będziesz systematycznie nęcił, to rybak nie za bardzo pozwoli by ta moczarka zarosła twoją miejscówkę. Możesz od czasu nawet lekko oczyścić te oczko.
No ale tak przygotowana miejscówkę szybko będą Ci ja zajmować.... (2014/03/31 21:11)

pompips


Ja bym wyczyścił sobie miejscówkę a najlepiej kilka ale z pontonu lub innego pływadła tak aby mieć wolny placek powiedzmy 1,5 na 1,5 m ale tak by przy brzegu na dłuższym odcinku zostało. Nęcisz miejscówki np kuku gotowaną z melasą  i łowisz na mocny sprzęt aby siłowo podjąć rybe razem z zielem.  Ja jestem w podobnej sytuacji i łowię w korytarzach które ryby mają w takim zielu.  Łowię na kulki proteinowe i nęcę kuku z kulkami delikatnie dwie trzy garści tu dwie trzy tam bo jak ktoś wyczai to zaraz siedzi psuje miejsce. Aby trafiać w to samo miejsce to ma m wyznaczony odcinek  żyłki do klipsowania na brzegu dyskretnie zaznaczona odległość i klipsuje żyłkę  i na punkt rzucam zawsze w to samo miejsce spada. Odległość odmierzyłem z pływadła precyzyjnie umieszczając ciężarek w tunelu i nieco tunel poszerzyłem aby opadał na czyste dno. Pod koniec sezonu zostają tylko pomnie kępy ziela na brzegu bo jak holuje to się pas sam czyści :).


rybymojezycie.com.pl
(2014/03/31 21:53)