Sklep www wedkarski.com Gdańsk

/ 25 odpowiedzi
Mam pytanie dzis spytalem sprzedawce w sklepie wedkarskim czy beda zywce 30 kwietnia na co dostalem odpowiedz iz od tego roku zostal wprowadzony zakaz sprzedazy i przenoszenia zywcy ze zbiornikow i ze sa za to kary w wysokosci 500zl . Wiec wyszlo na to ze jezeli chce polapac szczupaka na zywca najpierw musze zrobic zasiadke na plotki badz karasie na zbiorniku na ktorym bede lowic i o ile zlape jakas bede mogl ja uzyc jako zywca o ile bedzie miec wymiar. Zostalo to wprowadzone po to by nie przenosic chorob ryb z jednego zbiornika na drugi . Mam pytanie czy to obowiazuje teraz w calej Polsce czy tylko w okregu częstochowskim i co o tym sadzicie ?
minus


Mieszkam w Gdańsku i nie słyszałem o problemach z karaskami w sklepach, u nas nad morzem chyba cuś takiego nie obowiązuje (2010/04/23 16:23)

Przemas83


Zgadza się jestem z Malborka i na pomorzu o takim zakazie nie słyszałem (2010/04/23 17:53)

linek69


może się narażam ale jak dla mnie łowienia na żywca powinno się zabronić całkowicie to mięsiarska metoda --jestem jej totalnym przeciwnikiem po co zabijać jedną rybę aby złowić drugą --bez sensu (2010/04/24 00:06)

DARO2165


kolego linek w pewnym sensie masz rację,ale to najlepsza metoda na szczupłego i po za tym to jest on kanibalem i wiele innych gatunków ryb też zjada,być może się mylę ,ale mam prawo tak myśleć,ale można bardzo różnie debatować i gdybać,a jeżeli cię uraziłem to wielkie sory.pozdro (2010/04/24 07:43)

essoxx


Dlaczego Twoim zdaniem to metoda mięsiarska skoro wielu wedkarzy osiąga lepsze wyniki na spining. Ponadto są w śród nas osoby starsze mało mobilne , które nie są w stanie kilka godzin machać batem. Już raz ustawodawca zakazał tej metody jednak w porę się z tego wycofał.
Wybór metody powinien należeć do wędkarza a najwazniejsze w tym wszystkim jest przestrzeganie wymiarów okresów ochronnych oraz limitów. (2010/04/25 00:14)

DARO2165


kolego essox popieram twoje zdanie, i dlatego wybór należy właśnie do wędkarza.pozdro.daro2165. (2010/04/25 22:11)

u?ytkownik32263


U mnie w o.toruńskim też nic nie słychać na temat zakazu sprzedaży żywca. Co do połowu tą metodą to nie jestem jakim jej wielkim zwolennikiem choć czasem połapię i to prawda że jest to chyba najlepsza metoda na dużego szczupca, lepsza niż spinn który jest moją ukochaną. A takie gadanie że niehumanitarna, a czy wędkowanie w ogóle jest humanitarne? NIE! bo tak czy inaczej kaleczymy ryby a te czasem tak głęboko biorą że nie mają szans na przeżycie gdybyśmy chcieli je wypuścić. I to tylko dla naszej przyjemności. Ogólnie: niech każdy łapie tak jak chce byleby zgodnie z przepisami. (2010/04/25 22:51)

wiechu1603


W Wielkopolskim także takiego zakazu nie ma, a kupienie żywca nie stanowi żadnego problemu. Co do samego łowienia na żywca to też nie widzę w tym nic złego, metoda jak inne, a jak pójdziemy dalej takim tropem to zaraz łowinie na czerwonego albo białego robaka też będzie nie etyczne.

Pozdrawiam.

(2010/04/26 08:00)

GBH


Nie chcę być kontrowersyjny.... :-), ale...:

Oczywiście, że sprzedaż żywców powinna (jeśli nie jest) być zakazana, głównie z powodu niewiadomego pochodzenia. A może sprzedawcy mają świadectwa weterynaryjne.....? Rybki są przebadane...? Wątpię. Wiecie doskonale, że po skończonym wędkowaniu niewykorzystane żywce wędrują do wody. W ten sposób chore japońce, babki bycze, czebaczki i inne dziadostwo trafiają do wody, któą opiekuje się miejscowy okręg PZW, ma pozwolenie wodnoprawne a zarybienia musi wykonywać zgodnie z operatem.

Essoxx czy Ty chcesz powiedzieć, że "mało mobilne starsze osoby" nie są w stanie złapać kilku płotek czy uklejek z lokalnego łowiska, żeby wykorzystac ich jako żywce, a mogą bez problemu tachać wiadro z japońcami ze sklepu i łowić szczupaki???

DARO2165, co z tego że żywiec to najlepsza metoda na szczupłego? Czy o to chodzi, żeby jak najwięcej ich wyłowić?? Jeśli tak, to jeszcze skuteczniejszą metodą jest siata...

Ps. Wiecie Koledzy, dlaczego ustawodawca się z zakazu łowienia na żywca wycofał? Zadbało o to nasze PZW i ich naczelny organ prasowy WW.  Jak się zorientowali, że tracą elektorat udali święte oburzenie, protestowali przeciw ministrowi rolnictwa, ba... - nawet namawiali w zaowalowany sposób na łamach pisma aby zakaz łamać!!!

Ps. 2. Piszecie, że metoda nieważna, że ważne jest prawo i wymiary.... To prawda, ale ja widziałem jak to "wypuszczane" są szczupaczki niewymiarowe złapane na żywca...

I nie piszcie mi o tzw. "tradycji" bo na takie argumenty ciśnienie mi się podnosi

 

(2010/04/26 08:48)

essoxx


Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przynoszenia na łowisko żywców kupionych w sklepie, po pierwsze nie w każdym łowisku występują karasie po drugie nikt nie zagwarantuje, ze są zdrowe i nie wprowadza do ekosystemu jakiejś choroby. Żywiec powinien być pozyskany w miejscu połowu. (2010/04/26 22:48)

celkowski


Koledzy coś wam powiem,mój dobry przyjaciel ma sklep wędkarski,dobrze wyposażony i również ma żywce w sprzedaży(stynki,karaski,płotki)ryby które kupuje muszą mieć atest innaczej miał by kłopoty (taki wymóg).Nie obraźcie się ,ale to głupota że jakieś choroby przenoszą.Częściej ryby padają przez zanieczyszczenia miejscowych biznesmenów(buraków ze wsi,nowobogackich wiochmenów),albo od przyduchy w zimie przez mocny lud(tu wina w gesti PZW które się nie intersuje zbytnio łowiskami,tylko karami i nękaniem wędkarza.A co do łowienia na żywca kolego powiem ci że to  bardzo stara metoda łowienia na szczupaka i sandacza(gdzie spinning u nas raczkował w tamtym okresie) i bardzo skuteczna,a co do humanitarnego łowienia hmm...?Jeśli chciał byś humanitarnie łowić to musiał byś zrezygnowac z  ponad 3/4 przynęt i metod połowu.Wędkarstwo kolego to polowanie na rybę,a nie humanitarne traktowanie.Najważniejsze żeby wypuszczać,nie zabijać!!! i
- pilnować wymiar
- pilnować limit
- przestrzegać okresów ochronnych
  To będzie ok ;) (2010/04/27 00:30)

Matys24


Tak szczerze to ja też słyszę o tym pierwszy raz. Nie wiem jak to jest bo zawsze sam poluje na żywca więc nic tu nie pomoge  (2010/04/27 12:43)

Dubik


"....Jeśli chciał byś humanitarnie łowić to musiał byś zrezygnowac z  ponad 3/4 przynęt i metod połowu.Wędkarstwo kolego to polowanie na rybę,a nie humanitarne traktowanie.Najważniejsze żeby wypuszczać,nie zabijać!!! i
- pilnować wymiar
- pilnować limit
- przestrzegać okresów ochronnych
  To będzie ok ;)
"
W pełni się z tym zgadzam (2010/04/27 13:44)

Figaro


kolego Linek a jak myślisz, czym odżywiają się szczupaki, okonie i inne drapieżne? Kiszoną kapustą czy rzodkiewką? Zanim użyjesz sformułowania "mięsiarstwo" pomysl trochę co kryje się pod takim określeniem. A myślenie to przyszłość.... Pozdrawiam (2010/04/28 11:34)

Figaro


A do kolegi Skooczka: kolego ten gostek co nie chciał Tobie sprzedać żywca to po prostu nie miał go. Nie ma zakazu połowu na żywca. Prawda że wielu właścicieli wód, zaznaczam właścicieli, zastrzega sobie prawo do połowu żywca pozyskanego z akwenu na którym będzie on uzyty. Jest to obrona przed zarybieniem niechcianymi gatunkami i przed przenoszeniem chorób. Ot taka profilaktyka. Pozdrawiam (2010/04/28 11:37)

ppawel


Kolego CELKOWSKI ja mieszkam na wsi i powiedz może jaśniej i dokładniej jak zanieczyszczam wodę np Radomkę od której mieszkam  w odległości kilometra. Nawozem sztucznym? Przy cenie nawozu od 1000 zł w górę mało kto je stosuje. Szambo? w większości wiosek jest kanalizacja lub szamba ekologiczne. Jeżeli masz własne szambo to musi ono posiadać atest i trzeba mieć rachunki na wywóz nieczystości. Może lepiej popytaj dokąd prowadzi rura z Twojego kibla bo u większości warszawiaków prosto do Wisły. Jak pisałeś ten post to chyba byłeś pijany. Co do jednego mogę się tylko zgodzić- do przestrzegania przepisów i regalaminu. Pozdrawiam wiochmen Paweł. (2010/04/28 14:58)

sapek


"Zgadzam się z przedmówcą..." ;-)

Wszystkich wiochmenów pozdrawia również wiochmen
Bartek (2010/04/28 15:04)

ppawel


Na żywca też łowię chociaż częściej wybieram spinning. Co do słowa humanitarny to nie odnosił bym się w tak do ryb. Słowo humanitarny wywodzi się od słowa HUMAN czyli człowiek więc nie rozpatrujmy tego w ten sposób.Co innego szacunek dla ryb oraz przyrody. Zakładając żywego robala na hak też robimy mu krzywdę i najczęściej zabijamy go tym. Nie mamy też pewności czy robal jest zdrowy i nie przenosi żadnych chorób. W sklepach najczęściej jako żywce sprzedają karasie a to nie jest gatunek obcy dla naszych wód i wstępuje w każdej wodzie w Polsce. (2010/04/28 15:11)

slawko


Witam wszystkich jedna moja uwaga panowie to nie ma znaczenia czy to humanitarne czy nie jeżeli ktoś chce być humanitarny to po co męczy innych i wstępuje do PZW przecież polujemy na R Y B Y ???????? to znaczy że to organizm który :czuje'' a my na NIE CZYCHAMY a póżniej jak większość robi patelnia gar wędzonko i.t.p.Moim zdanie jak komuś się nie podoba  to niech nie pisze głupot i je kiełki i tam inne wynalazki i wogóle po co wybiera się na ryby. (2010/04/28 20:52)

manisz45


cześć , w łowieniu ryb nic humati.... nie ma kaleczysz ryby niszczysz śluz łuskę. to jest polowanie. pozdrowienia. hej (2010/04/28 23:44)

pangaz4


heh dyskusja dość chora dlaczego? bo tyle ilu wędkarzy to opinii o żywcu się znajdzie   ja łowię częściej na spinning z powodu tego że żywiec zdycha a blaszka nie ... blaszka czy gumka prawie zawsze dostępne a żywiec nie ale jeśli mam możliwość złowić lub kupić żywca to na niego łowię tak jak będę łowił 1 maja w tym roku tylko wszystkie szczupaki złowione tego dnia wrócą do wody pozdrawiam wszystkich łowców i życzę metrowca w dniu 1 maja   (2010/04/29 09:33)

szymon888


mieszkam koło częstochowy i nie słyszałem o takim czyms u nas w sklepie som normalnie do sprzedarzy może w waszym kole tak jest (2010/04/29 14:10)

szymon888


Sam mjałem łowić na spining ale tag wyszło że 1 maja będę łowił na żywca ale 1 raz nie zaszkodzi i myślę że to głupie prawo bo karzdy może powiedzieć że był tu dzień wcześniej i złowił tu te żywce i co mu zrobiom nic, nie udowodniom mu że je kupił pozdrawim i życze metrowych szczupaków na 1 maja, (2010/04/29 14:18)

Lukaszspin


hej
mieszkam w powiecie myszkowskim i powiem ci że nic nie słyszałem o takich zakazach,żywca kupowałem w piątek bez problemu (2010/05/09 21:39)

szczupak2000


Siemka mam pytanie czy dostane gdzieś żywe rybki na żywca w Gdańsku?? (2015/05/30 11:27)