Silnik do łódki 5m

/ 10 odpowiedzi
witam mam łódkę 5.20m długości i 1.20m szerokości mam pytanie jakie polecacie modele , jaką siłę naciągu , silnika ?
irex


Dobrze by było gdybyś napisał gdzie masz zamiar pływać- rzeka czy jezioro (2013/06/11 20:51)

blice90


Dobrze by było gdybyś napisał gdzie masz zamiar pływać- rzeka czy jezioro
będę pływał na jeziorze (2013/06/11 21:04)

u?ytkownik102141


witam mam łódkę 5.20m długości i 1.20m szerokości mam pytanie jakie polecacie modele , jaką siłę naciągu , silnika ?

Kolego ! Nadal mało info ale spróbuję ukierunkować . Jeśli jezioro to zapewne strefa ciszy i tylko elektryk . Łajbę masz sporą więc i motorek musi być mocny . Minimum 40 lbs albo więcej . Ja mam 55 i mocy starcza tylko,, elektownia ,,do tego potrzebna duuuża .Dobra bateria min 120 ah i ....powodzenia .Jeśli jednak możesz pływać   ,,śmierdzioszku,, to myślę ze  5 do max 10 km wystarczy na spoko . (2013/06/11 22:07)

blice90


dzięki (2013/06/12 19:21)

irex


Kolego jeśli jest to duże jezioro, na którym można pływać na spalinowym bierz pod uwagę szybkość przemieszczania się.Czasem jest ta szybkość potrzebna do poszukiwania ryb, a czasem trzeba zwiewać przed burzą.Do spokojnego pływania wystarczy 4-6 KM i tu nie ma problemu z noszeniem silnika z samochodu ,powyżej 10KM silnik już potrzebuje wózka, a raczej nie silnik tylko Ty. (2013/06/12 20:20)

KrisMekar


witam mam łódkę 5.20m długości i 1.20m szerokości mam pytanie jakie polecacie modele , jaką siłę naciągu , silnika ?
A jakie są Twoje oczekiwania? Jak duże jezioro? Jest strefa ciszy czy nie ma? Jakie prędkości Ciebie interesują. Elektryczny czy spalinowy? Wędkujesz sam czy z kimś?
Nie znając odpowiedzi na te pytania, ciąg od siły wioseł do max LBS lub do 13,5KM silnika spalinowego gdy nie masz uprawnień.

Z doświadczenia od siebie dodam tyle. Zaczynałem od elektyka 55LBS na pontonie 3,30 na zb. zaporowym 90h i Odrze. Wszystko było O.K. do momentu gdy musiałem zwiewać przed burzą. więc wymiana na spaline 6KM 2T. Dla jednej osoby (100kg)OK. Dla już dwóch takich osób kiepsko. W ślizgu męka. Wymiana na 10KM 4T i teraz jest OK. Mniej pali, szybszy, szybko wchodzi w ślizg i jest cichszy.Ja osobiście na łódkę która jest przewożona na przyczepie i wodowana z przyczepy, założył bym 15KM. Dźwigać nie trzeba (50kg) a jest w razie czego troche mocy by zwiewać szybko we dwie trzy osoby. A i frajda trochę popływać rekreacyjnie jest nie tylko wędkarsko. Ale to ja :) (2013/06/14 11:44)

sandal74


Witam pływam na łódce 4.5m na 150 szerokośći  150kg wagi w dwie osoby plus sprzęt po Narwi silnik Tohatsu 4 km dwusów w spokojnośći wystarcza , z silników spalinowych polecam Yamahe,Tohatsu,Merkury niezawodne oszczędne i ekonomiczne silniki, natomiast nie polecam Jonshona jeden plus to waga poza tym kłopot z częściami i dużo plastiku znam ten silnik z autopsji.Honda też nie jest zła ale głośna chyba że ktoś lubi.Poszukaj silnika od wędkarza najlepiej z okolic gdzie mieszkasz kolega kupił Jonshona 4km z alegro kompletny złom.Niestety na elektrykach się nie znam ale przy dużym wietrze możesz mieć kłopot  (2013/06/14 15:26)

Banita


5,20/1,20 to nie łódka to jakieś czółno, lub pychówka, wystarczy ci silnik nawet 2 KM.

(2013/06/14 18:49)

netgear89


Witam towarzysze przymiezam sie do kupienia lodeczki w celu spiningowania na malym jeziorku lodka 3m dluga okolo 120-140cm szeroka bede plywal max w dwie osoby a w duzym stopniu sam jaki silnik mi do tego polecicie? taki 30lbs motor guide da rade? zbiornik okolo 54ha dlugosc okolo 1,5-2km szrokosc 0,5km glebokosc maxymalna 15m (2016/12/23 15:22)

jendreczek


Łódeczka 3,2 -1,4 przeważnie 3 osoby i sprzęt około 350 kg razem silniczek 8 yamaha uciągowy wcześniej mercury 20 ale po dwóch rozbiciach łodzi o podwodne konary ( zbiornik zaporowy ) wymiana na słabszy wystarczający waga spalanie ok. Troszkę mniej frajdy z pływania ale za to po drodze mogę sobie haki wiązać i podglądać echosondę. Według GPS prędkość przy 8 około 18 km/h przy 20 było 45 km/h. Jeśli chodzi o ucieczkę przed burzą to wydaje mi się że nie jest złą praktyka zabieranie na łódkę zdrowego rozsądku , kapoka i nie pływanie po środku jeziora gdy nad głowa wiszą czarne chmury. U mnie na łódkę bez kapoka nie ma wstępu. (2016/12/24 15:48)