Ryby morskie galeria - uwalnianie ryb

/ 65 odpowiedzi / 15 zdjęć
u?ytkownik24522


I oboje w 100% nie macie racji, gdyż przykład powinien skądś płynąć. (2010/05/15 18:03)

u?ytkownik24522


Dodam jeszcze, że taka postawa wędkarzy okazujących wypuszczanie złowionych ryb może tylko podnosić i budować morale wśród wedkarzy. A przeciwnikom proponuje inny pokój. (2010/05/15 18:08)

u?ytkownik695


W pewnym sensie masz rację że .. nie mam racji .Faktem jest że niedoświadczeni , początkujący wędkarze widząc taki a nie inny schemat postępowania - zaczną  brać przykład z wędkarzy miłosiernych . Zasugerowałem tylko - ze  jest jeszcze wśród nas wielu wędkarzy nie czujących przemożnej potrzeby udowodnienia swojej przyrodniczej pasji .   Galeria uwieczniająca moment wypuszczania ryb z powrotem do wody to bardzo łatwy sposób krzewienia kultury C&R ( obarczonej wieloma wadami i będącej niejednokrotnie domeną wędkarzy chcących robić szpan) ale i również trzeźwego podejścia do wędkarstwa . Sądzę że w tym przypadku - wszystko zależy od indywidualnych intencji i przesłania wędkarza  prezentującego  dane zdjęcia aczkolwiek nadal jestem zdania że miłość do przyrody nie szuka aplauzu - tak po prostu . Kończąc wypowiedź dodam tylko że jak zawsze tka i tym razem - 'PRAWDA LEŻY GDZIEŚ POŚRODKU; a za rogiem czai się nieustępliwa ciemnota pakująca do  zakrwawionej , plastykowej torby  co jej się na wędkę  nawinie .Pozdrawiam. (2010/05/15 19:35)

u?ytkownik24522


I tu w 100% przyznaje ci racje co do (plastykowych wędkarzy). Pozdrawiam. (2010/05/15 19:38)

rysiosz


W pewnym sensie masz rację że .. nie mam racji .Faktem jest że niedoświadczeni , początkujący wędkarze widząc taki a nie inny schemat postępowania - zaczną  brać przykład z wędkarzy miłosiernych . Zasugerowałem tylko - ze  jest jeszcze wśród nas wielu wędkarzy nie czujących przemożnej potrzeby udowodnienia swojej przyrodniczej pasji .   Galeria uwieczniająca moment wypuszczania ryb z powrotem do wody to bardzo łatwy sposób krzewienia kultury C&R ( obarczonej wieloma wadami i będącej niejednokrotnie domeną wędkarzy chcących robić szpan) ale i również trzeźwego podejścia do wędkarstwa . Sądzę że w tym przypadku - wszystko zależy od indywidualnych intencji i przesłania wędkarza  prezentującego  dane zdjęcia aczkolwiek nadal jestem zdania że miłość do przyrody nie szuka aplauzu - tak po prostu . Kończąc wypowiedź dodam tylko że jak zawsze tka i tym razem - 'PRAWDA LEŻY GDZIEŚ POŚRODKU; a za rogiem czai się nieustępliwa ciemnota pakująca do  zakrwawionej , plastykowej torby  co jej się na wędkę  nawinie .Pozdrawiam.

Dobrze napisane, szacunek dla Ciebie. (2010/05/15 20:07)

pisaq


U mnie jest problem tego typu, że nie potrafię sobie zorganizować stanowiska. Na dodatek jak wypuszczam rybę to mam dwa priorytety:
1. Wypuścić rybę w dobrej kondycji (wentylowanie itp), a tego nie umiem zrobić z aparatem w ręku.
2. Nie wpierdzielić się do wody :D (2010/05/15 22:33)

u?ytkownik695


Dzięki . Zgadzam się z Wami w 100 % na ten temat . Dla mięsiarzy i szczególnie zachłannych winien powstać odrębny portal "WEKUJE.PL " .Uszanowanie . (2010/05/16 09:09)

u?ytkownik24522


A nazwa pokoju powinna brzmieć       TANIA JATKA. (2010/05/16 09:37)

jurek


<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/RZUe5ExPp9s&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/RZUe5ExPp9s&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object> (2010/05/16 19:04)

jurek


Adres do filmiku na You Tube . (2010/05/17 15:25)

rysiosz


Ryby morskie galeria - uwalnianie ryb,z kąd się to wzieło? jakie morskie ?nic takiego nie pisałem w zakładce?

(2010/05/19 11:27)

pawelz


Z tym wypuszczaniem ryb jest najczesciej tak. W poczatkowym okersie "kariery" wedkarskiej bijemy w leb wszysko co mozemy (zgodnie z regulaminem oczywiscie :)). Bo to chcemy przypodobac sie rodzinie, pochwalic kolegom itp. Potem troche ten szal mija (niestety nie wszystkim). Stopniowo nastawiamy sie na wybrane gatunki, okazy, bierzemy tyle ile nam potrzeba. I wiekszosc wedkarzy konczy na tym etapie. Jednak czes idzie dalej. Przestaja brac ryby. Ewentualnie zabieraja szczatkowe ilosci. A bierze sie to stad, ze trafaiaja w odpowiednie srodowisko, zaczynaja sie zastanawiac nad swoim postepowaniem, spotykaja na zywo badz wirtualnie innych nokill'owcow. Ja osobiscie przeszedlem chyba wszystkie te etapy. Byl kiedys jeszcze jeden. Po kupieniu pierwszego aparatu cyfrowego pstrykalem wiekszosc ryb. Ale to szybko minelo. Zauwazylem ze po takiej operacji, jesli jestem sam, czesc ryb wraca w watpliwej kondycji. Dlatego jedyne zdjecia mam tylko takie, kiedy byl ktos przy mnie z aparatem i pstrykal w czasie holu i wypuszczania. "Pozowanego" zdjecia nie mam juz od kilku lat.  A co do nokill przekonalem sie odkad zaczalem lowic na muche. Spotkalem wielu muszkarzy ktorzy nie brali ryb. Poczatkowo wypuszczalem bo wstydzilem brac sie ryb przy innych (oni nie brali a ja mialbym palowac ?). Teraz juz nie zabieram z zupelnie innych powodow. (2010/05/19 12:33)

rysiosz


już tyle?FOTEK?a tak fajnie się zapowiadało .no dobrze wiem... woda duża i rybek na rzekach nie łowicie bynajmniej ja nie łowię ,ale można spróbować na innych akwenach ja jakoś nie przepadam za stojącą wodą,.KOSZMAR Z TĄ POGODĄ! pozdrawiam i zachęcam do umieszczania fotek nie koniecznie tegorocznych mogą być dużo starsze. (2010/06/03 01:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.