Równouprawnienie

/ 86 odpowiedzi
Artur z Ketrzyna


To Ty przestań pitolić bo ustawa mówi jasno i wyraźnie:" 2. Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jegoprawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstwz powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."
Chyba to jest jasny zapis czy czegoś tu nie rozumiesz.
JK

Czy ktoś cię zmusił do zapisania się?
Nie to był twój wybór, ekonomiczny ale wybór.

Czy ktoś ogranicza Ci prawo wystąpienia?
Nie, wystarczy że nie opłacisz składki.

Poświęcasz się by być w stowarzyszeniu?
NIE!
Jak byś pozostał po za nim. Ktoś ograniczył by ci prawa. zastraszał cię?
NIE!
Drożej by było. To trudno. Ale byś miał czyste sumienie. Jak tak gryzie cię sumienie.
No chyba że za te parę zeta sprzedajesz swoje sumienie jak Judasz.
:-) (2015/02/12 23:32)

JKarp


Czy ktoś cię zmusił do zapisania się?
Nie to był twój wybór, ekonomiczny ale wybór.

Czy ktoś ogranicza Ci prawo wystąpienia?
Nie, wystarczy że nie opłacisz składki.

Poświęcasz się by być w stowarzyszeniu?
NIE!
Jak byś pozostał po za nim. Ktoś ograniczył by ci prawa. zastraszał cię?
NIE!
Drożej by było. To trudno. Ale byś miał czyste sumienie. Jak tak gryzie cię sumienie.
No chyba że za te parę zeta sprzedajesz swoje sumienie jak Judasz.
:-)

Nie nikt.To był ekonomiczny wybór od kilku dobrych lat.Mnie nie gryzie sumienie.Jetem normalny - wolę być niż płacić więcej.
 Nikt nie może ponosić ujemnych następstw
z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."

Pozostając poza PZW zapłacę zdecydownie więcej.
Nadal nie rozumiesz?

JK


(2015/02/12 23:44)

Iras1975


Czy ktoś cię zmusił do zapisania się?
Nie to był twój wybór, ekonomiczny ale wybór.

Czy ktoś ogranicza Ci prawo wystąpienia?
Nie, wystarczy że nie opłacisz składki.

Poświęcasz się by być w stowarzyszeniu?
NIE!
Jak byś pozostał po za nim. Ktoś ograniczył by ci prawa. zastraszał cię?
NIE!
Drożej by było. To trudno. Ale byś miał czyste sumienie. Jak tak gryzie cię sumienie.
No chyba że za te parę zeta sprzedajesz swoje sumienie jak Judasz.
:-)

Nie nikt.To był ekonomiczny wybór od kilku dobrych lat.Mnie nie gryzie sumienie.Jetem normalny - wolę być niż płacić więcej.
 Nikt nie może ponosić ujemnych następstw
z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."

Pozostając poza PZW zapłacę zdecydownie więcej.
Nadal nie rozumiesz?

JK

Kiedyś, na lekcji fizyki nauczycielka usiłowała nauczyć jednego z kolegów poprawnej wymowy słowa "żelazo". Biedna nie dała rady, kolega cały czas powtarzał "źielazło".. 
Daj sobie luz.. "Syzyfie"

;)
(2015/02/12 23:48)

JKarp


Powiadasz " źielazło "No pewnie masz rację bo u mnie szkole jeden mówił " żielaziwo "...
Ciekami mnie ilu z Kolegów rozumie o czym ja mówię ?Bo to, że Artur nie chce zrozumieć to inna para kaloszy.
JK (2015/02/12 23:55)

Artur z Ketrzyna


Powiadasz " źielazło "No pewnie masz rację bo u mnie szkole jeden mówił " żielaziwo "...
Ciekami mnie ilu z Kolegów rozumie o czym ja mówię ?Bo to, że Artur nie chce zrozumieć to inna para kaloszy.
JK

Janek to nie ja, tylko ty masz problem rozumieć, że twój wybór ekonomiczny, nie stanowi zapisu na który się powołujesz?
Nie wyczerpuje tego punktu. Choć ty tak uważasz.
Już Ci też pisałem co możesz z tym zrobić. (2015/02/13 06:27)

JKarp


Janek to nie ja, tylko ty masz problem rozumieć, że twój wybór ekonomiczny, nie stanowi zapisu na który się powołujesz?Nie wyczerpuje tego punktu. Choć ty tak uważasz.Już Ci też pisałem co możesz z tym zrobić.
Patrz co sam napisałeś i porównaj to z tym:Nikt nie może ponosić ujemnych następstw
z powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim."

Pozostając poza PZW zapłacę zdecydowanie więcej.
Nadal nie rozumiesz?"

Odnośnie tego co ja mam zrobić już pisałem - jak trzeba będzie, jak przyjdzie czas zrobię to co uznam za koniecznie. Tym bardziej, że uważam, że nasz pieniądze są marnowane. To z naszych pieniędzy zarybia się wody i z nasze pieniądze rybacy łupią wodę ze wszystkiego co żyje.

JK






(2015/02/13 09:18)

Artur z Ketrzyna


Janek.
Mam prawo założyć stowarzyszenie, otworzyć działalność gospodarczą. I gospodarować rybacko wodami.
Ja będę miał składkę/i w wysokości ok 100 zł, i będę miał nie odpłatnie zezwolenie na APR.
Tobie w ramach tej działalności, zgodnie z ustawą udostępnianie możliwość APR i sprzedam zezwolenie za 200 zł.
I nic z tym nie zrobisz. Będziesz chciał to opłacisz i powędkujesz. Nie to nie. Czy zapiszesz się do tego stowarzyszenia, to też będzie zależeć od tego co stowarzyszenie na to (bo może będziemy mieli zamkniętą listę i będziesz mógł się ewentualne zapisać na listę oczekujących, albo od tak odmówimy, bądź wypowiemy ci członkostwo, bo nie wstawisz się na walne, nie będziesz brał udziału w czynach.)
I nic z tym nie zrobisz bo to zgodne z prawem.

Odnośnie tego co ja mam zrobić już pisałem - jak trzeba będzie, jak przyjdzie czas zrobię to co uznam za koniecznie. Tym bardziej, że uważam, że nasz pieniądze są marnowane. To z naszych pieniędzy zarybia się wody i z nasze pieniądze rybacy łupią wodę ze wszystkiego co żyje.

JK
To rób.
Masz prawo złożyć wniosek - nie robisz tego.
Masz prawo na walnym o tym rozmawiać, rozliczyć zarząd koła itd. z tego co robią - robisz to?
Choć dobrze rozumiem że jesteś w PZW tylko dlatego że tak wychodzi Cu dużo taniej. To nie jest przymus. A twój wybór.
Jeśli powiesz mi że nie ma innych wód wokół Ciebie. To masz prawo samemu startować w konkursach o ich gospodarowanie.
Mamy wolny rynek, jak i sam decydujesz czy zapiszesz się do jakiejś organizacji.
To twój wybór i twoje decyzje, nikt za nie nie odpowiada.
(2015/02/13 10:34)

JKarp


Skoro PZW prowadzi działalność gospodarczą dlaczego nie wystawia faktur lub paragonów fiskalnych?
Jest taki problem - skoro założysz stowarzyszenie i składka będzie 100 zł a chcesz udostępnić mi zezwolenie za 200 zł to ja mam w d... takie stowarzyszenie. Nie mówmy o czynach, pracy społecznej i tej całej fikcji rozgłaszanej na prawo i lewo. Gdzies tam pod Rzeszowem Krzysiek podał przykład wody - płacisz 300 zł i nie musisz należeć do żadnego PZW. Gdybym miał taką możliwość tu gdzieś blisko to zapłaciłbym i pewnie wielu wędkarzy by tak zrobiło.  Jak skończyłaby się kasa w okręgu bo składki nie wpłynęły byłaby wtedy dobra zabawa ...Dlatego Artur PZW broni się nogami i rękoma przed pryznaniem się do tego, że wystawia ceny zaporowe dla niezrzeszonych żeby zapisać się do PZW. Dlatego nikt z PZW nie powie wprost, że dyskryminuje Obywateli RP wykorzystując swój monopol.To samo jest z PZW - jestem tylko dlatego w PZW bo nie mam innej możliwości łowić za " normalną kasę ". 
A co ma zarząd do tego, że PZW dyskryminuje ludzi? Jaki wniosek ? O co ?Wolny rynek jest zupełnie czym innym niż sobie wyobrażasz i próbujesz udowodnić.Wolny rynek polega na tym, ze mogę wybrać co i gdzie zakupię - nie chodzi tylko o towar fizyczny ale też i o usługi. Tylko ten wolny rynek ma to do siebie, że konkurencja powoduje podnoszenia jakości towaru i usług. Niestety do wolnego rynku PZW jeszcze nie dorosło bo po prostu jak na razie na nieszczęście nie ma konkurencji. W myśl zasady " duży może więcej " rąbią nas na każdym kroku wmawiając, ze to dla dobra naszych wód.... Dla dobra wód są rybacy bo muszą odłowić ryby bo skarłowacieją, dla dobra wód prowadzą odłowy kontrolne po czym ryba kontrolnie zostaje wywieziona w siną dal, dla dobra wód my płacimy na zarybianie, mamy okresy i wymiary ochronne a rybacy aż zacierają ręce czekając na tarło ryb żeby obstawiać sieciami tarliska. 

JK (2015/02/13 11:36)

Artur z Ketrzyna


Ja mogę zapłacić 120 zł za cały rok. A jednak należę do PZW.
I w moim okręgu jest mniejsza różnica dla nie zrzeszonych, niż u Ciebie.

Składka okręgowa ulgowa wody nizinne 135 + 75 cz. = 210 zł
dla nie zrzeszonego 270 zł

Tak samo wolny rynek, Każdy może strtować. I wcale większy nie wygrywa. Przykład? Werszminia. Woda PZW, raptem staje się komercją....
Tak samo z resztą.
Na wszytko jest sposób... (2015/02/13 23:47)

JKarp


I zapewniam Cię, że gdybym ja miał taką opłatę dla niezrezszonych już dawno bym tyle zapłacił. A podejrzewam, że i wielu innych by to zrobiło. 
Nie chce mi się szukać z tą Werseminą jak było ale to dość ciekawy przypadek. 
JK (2015/02/14 09:10)

Artur z Ketrzyna


I zapewniam Cię, że gdybym ja miał taką opłatę dla niezrezszonych już dawno bym tyle zapłacił. A podejrzewam, że i wielu innych by to zrobiło. 
Nie chce mi się szukać z tą Werseminą jak było ale to dość ciekawy przypadek. 
JK


To wnioskuj o zmniejszenie wysokości opłat dla nie zrzeszonych. (2015/02/14 23:37)