PZW Konin - opłaty na wody nizinne

Witam!
Jestem na początku drogi ku samodzielnemu i legalnemu wędkowaniu. Mam już kartę wędkarską. Proszę was o informację, czy w ramach składki okręgowej mogę łowić też na JEZIORACH w okręgu konińskim. Wykaz wód na stronie PZW wyraźnie wymienia rzeki, strugi, jeziora, zbiorniki zaporowe jednak pan w sklepie wędkarskim wspominał, że za jeziora należy dopłacić do składki okręgowej dodatkowe 130zł za 5 wybranych jezior. Nie składa mi się to w jedną całość. O wyborze 5 jezior wyczytałam, ale na stronie GR Gosławice, które gospodaruje jeziorami nienależącymi do PZW i niebędącymi w wykazie PZW Konin. Proszę o pomoc i wskazanie, gdzie mogę łowić za składkę okręgową PZW Konin (dla mnie jako studenta 64 zł).
W zupełności by mi wystarczyło łowienie na Jeziorze Słupeckim czy Mikorzynie itp., gdyby okazało się, że składka okręgowa to reflektuje...

Co to są wody nizinne? Chodzi legenda, że składka okręgowa obejmuje wody nizinne, którymi są tylko rzeki.

Załączam listę wód z wykazu PZW Konin na 2016 rok. Może wy mi powiecie jak jest? Mogę łowić na tym wszystkim co wrzuciłam poniżej za składkę okręgową czy nie? Gdzie mogę łowić?

" SZCZEGÓŁOWY WYKAZ WÓD OPZW KONIN NA 2016 ROK

Lp. /JEZIORA /Pow.ha/ Gmina
1. Koziegłowy 38,5  Ostrowite
2. Ostrowite 34,8 Ostrowite
3. Orchowo 37,9  Orchowo
4. Słowikowo 29,6  Orchowo
5. Skubarczewo 15,7  Orchowo
6. Rusin  10 Powidz
7. Degnera 12,5Orchowo                                                                                                             8.Stępa 4,73Kleczew                                                                                                                   
9.Głodowskie 49 Golina 10. Suszewo - Wójcin 269,7 ha Wilczyn - Orchowo                            Razem ; 502,43 ha
                                                                                                                          
Obwód rybacki rz. Warty Nr. 5 + wszystkie dopływy na tym odcinku z wyłączeniem wód starorzecza ,,Niemiec\"
Lp./ RZEKI /Pow. ha /Gmina
1. Warta w tym 1.610,00 UniejówPyzdry
wszystkie dopływy tj. 1500m poniżej zapory w Jeziorsku do ujscia rzeki Prosny w miejsc. Tarnowa (z wyłączeniem wód starorzecza Niemiec). 
starorzecza+Kanał
Ślesiński Konin - Sulanki/Maliniec-Anielew
2. Struga Bawół -gm.Słupca- Od miej. Mąkownica do ujścia do rzeki Warty w miejsc. Policko oraz rzekę Mesznę wpadającą do Strugi Bawół w miejsc. Wierzbocice ( w granicach powiatu).
3. Rzeka Powa -gm.Tuliszków-Konin - Od miejsc. Smaszew do ujscia  rzeki Warty w miejsc. Rumin ( w granicach powiatu).
4. Rzeka Kiełbaska-gm. Koło - Od miejsc. Kowale Księże do ujścia rzeki Warty w miejsc. Trzęśniew (w granicach powiatu).
5. Rzeka Teleszyna -gm.Koło - Od miejsc. Miłkowice wraz z jej prawobrzeżnym dopływem wpadającym do rzeki Warty w miejsc. Radczyny ( w granicach powiatu).
6. Rzeka Czarna Struga -gm.Zagórów- Od miejsc. Bagno do ujścia rzeki Warty w miejsc. Zagórów oraz prawobrzeżny dopływ o nazwie Struga Grabienicka wpadającej do rzeki Czarna Struga w miejsc. Olchowo(w granicach powiatu).
7. Rzeka Rgilewka -gm.Grzegorzew,Koło- Od mostu w miejsc. Wymysłów do ujścia rzeki Warty w miejsc. Powiercie (w granicach powiatu).
8. Kanał Ślesiński -gm.Konin -Od mostu drogowego na trasie Maliniec-Anielew tzw.Sulanki do ujścia rzeki Warty ( w granicach powiatu).
9. Rzeka Wrześnica-gm. Strzałkowo -Od jej ujścia do rzeki Warty w miejsc. Kolonia Pietrzyków do mostu drogowego w Pyzdrach na trasie Pyzdry - Konin (wgranicach powiatu).
10. Struga Witkowska-gm. Witkowo -Od ujścja Strugi Bawół do miejsc. Witkowo (w granicach powiatu).
Razem: 1.610,00 ha
11. Rzeka Flisa od źródeł do ujścia do rzeki Warty wraz ze zbiornikami na tym odcinku.
Lp. /ZBIORNIKI ZAPOROWE /Pow. ha/ Gmina
1. Słupca 265,50 Słupca
2. Przykona 120,00 Przykona
4. Stare Miasto 75,77 Konin
5. Żeronice 11,09 Turek  
 6. Zbiornik Mikorzyn 320 ha gm .Ślesin      Zasady wędkowania:  - z brzegu całą dobę   - z łodzi w porze dziennej tj. od świtu do zmierzchu ( 1 godzina przed wschodem słońca i 1 godzina po zachodzie słońca )  - wędkowanie z pontonów , biwakowanie , budowanie kładek i pomostów  oraz łowienie ryb spod lodu w porze nocnej ( od zmierzchu do świtu jest zabronione ! . Na Zb. Mikorzyn wędkowanie ze środków pływajacych o napędzie spalinowym jest zabronione !!!
 Razem: 792,36 ha

Lp./ DROBNE WODY/ Pow. ha /Gmina
1.Zbiornik Ruszków 28,00 Koło
2. Zbiornik Marantów 25,00 Konin
3. Zbiornik Gliny 11,00 Rychwał
4. Zbiorniki Dabie 8,59 Dabie
5. Zbiornik Uniejów-Człopy 5,00 Uniejów
6. Morzysław 4,00 Konin
7. Strzałkowo 1,91 Strzałkowo
8. Tuliszków 1,90 Tuliszków
9. Zbior.Koscielec 8,41 Kościelec    10.Zbiornik Zatorze 6 ha Konin   11.Zbiornik Janów 26ha Konin       12.Zbiornik  Wiatraki10ha Kleczew , 13. Zbiornik Wzgórze Kleczewskie 9 ha Keczew ,14. Jez. na Puszczy 20,96 ha Sompolno  Razem:165,77ha
Na terenie powiatów:Konin,Koło,Słupca-Uchwałą Rady Powiatu wprowadzono zakaz używania sprzętu pływajacego o napędzie spalinowym ( w powiecie słupeckim zakaz nie do tyczy Zbiornika Słupca). Na zbiorniku Stare Miasto obowiązuje zakaz wędkowania ze środków pływających!!!. Ponadto wprowadza się zakaz wędkowania ze środków pływających na niektórych drobnych wodach tj. Zbiornik Stare Miasto,Janów,Zatorze,Kościelec,Morzysław,Uniejów,Dąbie,Ruszków,Żeronice,Zb Wzgórze Kleczewskie, Jez  Stępa ,Jez. na Puszczy ,Zb. Gliny ,rzeka Flisa ( zbiorniki)   ****Jezioro Głodowskie - zakaz wędkowania ze środków pływajacych od  dnia 1 listopada do 31 marca każdego roku !!!. Dodatkowo na rzece Warcie na odcinku od tamy w Jeziorsku do mostu w miejscowości Uniejów w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku wprowadza się w porozumieniu  z Okręgiem Sieradzkim całkowity zakaz wędkowania metodą spiningową. Dokonywanie wpłaty  na konto bankowe Okręgu PZW w Koninie za pośrednictwem banku , poczty , etc. nie stanowi podstawy wniesienia składki okresowej. Zatwierdza się do stosowania na wodach Okręgu PZW Konin zasady obowiązujące w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb .

                                                                         - UWAGA-

Zarząd Okręgu PZW w Koninie odstąpił w roku 2016 od zawierania porozumień o wzajemnym honorowaniu składki okręgowej."                                                                                              

 

Pozdrawiam
Początkujący