Pstrągi 2016 złowione w Polsce

/ 563 odpowiedzi / 164 zdjęć
mazu89


Prawdę mówiąc nikt nie krytykował ciebie jako wędkarza tylko za wypowiedz w której potraktowałeś ostro kolege za zabranie ryby. Poza tym piękny pstrąg chyba 60tak prawdziwy okaz. (2014/01/22 20:23)

kacper1992


Dzisiejszy wypad nad Radunię nawet udany :)
2 spady, 4 brania i dwie ryby. jeden krótki na oko 25 cm. drugi jednak już nieco większy 40 cm :))) piękne branie i pięknie ubarwiona rybka. niestety nie dało się jej uratować i musiałem wziąć do domu. tak daleko połkną wobka że aż byłem zdziwiony że to w ogóle możliwe żeby go aż połkną to samego żołądka....dziwne to było ale widać był głodny... (2014/01/22 22:17)

marecki27-1979


Dzisiejsza pogoń za bolkiem skończyła się porażką,boleń zero. Trafiłem za to 8 pstrągów tęczowych 27 do 32cm,około 20 okoni 8-17cm i sandaczyk na wobka 25cm.Miejsce kanał ciepły pod Gryfinem.
Dołączam fotkę jednego z wymiarków
(2014/01/22 23:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

myku87


Prawdę mówiąc nikt nie krytykował ciebie jako wędkarza tylko za wypowiedz w której potraktowałeś ostro kolege za zabranie ryby. Poza tym piękny pstrąg chyba 60tak prawdziwy okaz.
Panowie im szybciej wszyscy sobie uzmysłowią że zabieranie szlachetnej ryby jaką jest pstrąg to grzech tym lepiej. Nie mam zamiaru gratulować komuś kto ubija ledwo wymiarowego kropka.
Baaa nawet będę to ostro negował.
Na forum jest bardzo dużo młodzieży. Jakie oni mają czerpać wzorce??? Od osób które zabierają ledwo wymiarowe ryby i jeszcze im się gratuluje za to???
Czy powinni czerpać wzorce od osób którzy chcą zrobić coś dobrego dla tej ryby i wypuszczają pstrągi??? 
 Niestety dobre czasy już się skończyły. Musimy zmienić mentalność ludzi i pokazać ze nie warto zabierać pstrągów.             
(2014/01/23 05:30)

khakiprichi


Prawdę mówiąc nikt nie krytykował ciebie jako wędkarza tylko za wypowiedz w której potraktowałeś ostro kolege za zabranie ryby. Poza tym piękny pstrąg chyba 60tak prawdziwy okaz.
Panowie im szybciej wszyscy sobie uzmysłowią że zabieranie szlachetnej ryby jaką jest pstrąg to grzech tym lepiej. Nie mam zamiaru gratulować komuś kto ubija ledwo wymiarowego kropka.
Baaa nawet będę to ostro negował.
Na forum jest bardzo dużo młodzieży. Jakie oni mają czerpać wzorce??? Od osób które zabierają ledwo wymiarowe ryby i jeszcze im się gratuluje za to???
Czy powinni czerpać wzorce od osób którzy chcą zrobić coś dobrego dla tej ryby i wypuszczają pstrągi??? 
 Niestety dobre czasy już się skończyły. Musimy zmienić mentalność ludzi i pokazać ze nie warto zabierać pstrągów.             

AMEN!
(2014/01/23 07:54)

marecki27-1979


Mam nadzieję że teraz skończy się krytyka w moim kierunku i usuwanie moich postów. Teraz Ci co tak bardzo krzyczeli niech się wykażą. Chcieliście żebym pochwalił się to macie teraz wasza kolej.    


Myku nie przejmuj się ,psy szczekają karawana jedzie dalej.. sam nieraz łowiłem fajne rybki a zdjęć nie mogłem lub nie umiałem wstawić.
Nigdy nie zadowolisz wszystkich,to czy ktoś ryby zabiera czy nie to jego prywatna sprawa.
Nie mam nic przeciwko tyle aby zgodnie z prawem wszystko było.

Wczoraj jak trafiłem 8 szt tęczowego to jeszcze 3 mi spadły,z boku ci co łapali pstraga wszytko ładowali do wora (niewymiary),liczyli ile patelni już mają...
 Tłumaczenie nic nie daje,wykonałem tel do ochrony i tyle.

"Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem"..

Pozdrawiam (2014/01/23 08:10)

kacper1992


Cześć Myku87,
nie chcę cię atakować ani nic masz zapewne rację jak i każdy z nas który coś dopisze na tym forum. Jestem młodym wędkarzem i dopiero od dwóch lat uganiam się za pstrągami i mogę ci powiedzieć że zdazało mi się wziąć rybę do domu tylko dlatego że jej reanimacja nie przyniosła skutku. Ja ogólnie pstrągów nie zabieram bo wiem że na moim łowisku jest ich tyko nie liczna garstka... A tak z czystej ciekawości spytam, bo ostatnio się dowiedziałem w moim zwiąsku wędkarskim, że tak ubarwiona ryba jak twoja ( ta 60 cm) to bardziej wygląda jak pstrąg źródlany. Co wy o tym myślicie ? Bo już sam nie wiem....pozdr wszystkich. I proszę was o pokój, bo forum na prawdę nabrało tępa od tych waszych sprzeczek a to przecież nie o to chodzi....to forum jest poświęcone pstrągom, więc chyba należy się ze sobą pogodzić i opowiadać o wyprawach, braniach, spadach i rybach. czy nie ? (2014/01/23 11:44)

khakiprichi


Cześć Myku87,
nie chcę cię atakować ani nic masz zapewne rację jak i każdy z nas który coś dopisze na tym forum. Jestem młodym wędkarzem i dopiero od dwóch lat uganiam się za pstrągami i mogę ci powiedzieć że zdazało mi się wziąć rybę do domu tylko dlatego że jej reanimacja nie przyniosła skutku. Ja ogólnie pstrągów nie zabieram bo wiem że na moim łowisku jest ich tyko nie liczna garstka... A tak z czystej ciekawości spytam, bo ostatnio się dowiedziałem w moim zwiąsku wędkarskim, że tak ubarwiona ryba jak twoja ( ta 60 cm) to bardziej wygląda jak pstrąg źródlany. Co wy o tym myślicie ? Bo już sam nie wiem....pozdr wszystkich. I proszę was o pokój, bo forum na prawdę nabrało tępa od tych waszych sprzeczek a to przecież nie o to chodzi....to forum jest poświęcone pstrągom, więc chyba należy się ze sobą pogodzić i opowiadać o wyprawach, braniach, spadach i rybach. czy nie ?

?
Nie widzę żeby jakoś odbiegał ubarwieniem  pstrąg Myka87 od normy żaden najdziwniejszy Pstrąg potokowy nigdy nie będzie podobny do źródlaka, te ryby po prostu nie są wcale do siebie podobne....
Z trocią wędrowną czasem są podobne ale tu to piękny potokowy 60-tak :)  (2014/01/23 12:28)

zaremb


Dzisiejsza pogoń za bolkiem skończyła się porażką,boleń zero. Trafiłem za to 8 pstrągów tęczowych 27 do 32cm,około 20 okoni 8-17cm i sandaczyk na wobka 25cm.Miejsce kanał ciepły pod Gryfinem.
Dołączam fotkę jednego z wymiarków

Za bolkiem to możesz sobie poganiać od 1 maja. A za sandaczykiem miesiąc później. (2014/01/23 12:40)

khakiprichi


Dzisiejsza pogoń za bolkiem skończyła się porażką,boleń zero. Trafiłem za to 8 pstrągów tęczowych 27 do 32cm,około 20 okoni 8-17cm i sandaczyk na wobka 25cm.Miejsce kanał ciepły pod Gryfinem.
Dołączam fotkę jednego z wymiarków

Za bolkiem to możesz sobie poganiać od 1 maja. A za sandaczykiem miesiąc później.

Heheh zanim napiszesz poczytaj trochę gdzie jakie są okresy ochronne ryb, to są wody Spółdzielni rybackiej regalica jak dobrze wyczytałem więc mają swoje inne przepisy ;) (2014/01/23 12:49)

zaremb


Dzisiejsza pogoń za bolkiem skończyła się porażką,boleń zero. Trafiłem za to 8 pstrągów tęczowych 27 do 32cm,około 20 okoni 8-17cm i sandaczyk na wobka 25cm.Miejsce kanał ciepły pod Gryfinem.
Dołączam fotkę jednego z wymiarków

Za bolkiem to możesz sobie poganiać od 1 maja. A za sandaczykiem miesiąc później.

Heheh zanim napiszesz poczytaj trochę gdzie jakie są okresy ochronne ryb, to są wody Spółdzielni rybackiej regalica jak dobrze wyczytałem więc mają swoje inne przepisy ;)

Sprawdziłem, zwracam honor! (2014/01/23 13:19)

luxxxis


Mam nadzieję że teraz skończy się krytyka w moim kierunku i usuwanie moich postów. Teraz Ci co tak bardzo krzyczeli niech się wykażą. Chcieliście żebym pochwalił się to macie teraz wasza kolej.    



Nie spinaj się Myku niepotrzebnie:) Krzyczeli bo mieli poniekąd rację,nie znając autora komentowanego posta,nie znając jego podejścia do kropkowania,określiłeś jego połowy mianem-rzeżnia...Dlaczego? bo zabił 3 potokowce? a może akurat żona mu biadoliła że są urodziny jej mamusi i jako samiec alfa MUSI ubić zwierzynę? Też tak mam-niestety...:) C&R stosowałem z potrzeby serca już 25 lat temu,bo tak chcę,nawet u siebie w mieście-Starogard GD mam ksywkę-cytuję:Ten co puszcza...
Tak mówią o mnie ci co mnie osobiście nie znają i uważają za dziwaka bo puszczam...
Jednak z 2-3 razy w roku mam prikaz od żzony-rybę przywież....bo chce np zrobić pstrąga w czymś tam zz okazji jakiejś tam-dla gości.I wtedy zmieniam się w rzeżnika(?) i zabijam coś na wyprawie,nie oznacza to jednak że jestem burakiem w gumiakach który wali wszystko do siaty...
W tym wypadku też tak mogło być,a nawet jeśli nie było to nie tędy droga,nie nazywa się kogoś rzeżnikiem kto nie złamał Rapru...C&R stosowane,wpajane innym na siłę sprawia że jego zwolennicy postrzegani są jako dziwacy (ja w Stg).
Usuwając twoją fotkę z puszczanym potokiem można też okrzyknąć cie rzeżnikiem? to porrównanie wyrwane z kontekstu,nie całokształt.
Kropek zaś ładniutki,castingowy,przyroda jednak nie ta...słowacja? skandynawia?syberia? :) (2014/01/23 15:13)

luxxxis


Dorzuce jeszcze to iż nie wszedzie pogłowie kropka jest kiepskie,znam wody gdzie normą jest 20 kontaktów na 3 godzinny wypad,znam też ciurki w których z uwagi na ich rozmiary potok rzedu 40cm jest bykiem,jego rówieśnik z większej wody miałby już z 60cm.Wielu kocha takie ciurki i ten typ pstragowania,czasem zabiją taką rybkę jak to określiłeś,nie nazywajmy ich rzeżnikami bo wzieli pstrąga raz czy drugi.To by było tyle Myku,bez urazy kolego,nie mam nic do ciebie ot tylko wypowiadam się w tym temacie.
Szanuję wszystkie gatunki ryb,nie tylko kropki,puszczam wolno 98% zdobyczy,ale dziwi mnie zawsze fakt stawiania kropka na piedestale i apele o bezwzględne NK wobec niego tak jakby inne gatunki wolno było rznąć ile wlezie,np-łowienie tarlaaków troci i łososia jest akceptowane,póżnojesienne szczupaki są bezbronne na zimowiskach,napchane ikrą,łowienie ich nawet pod szyldem NK jest trochę niesmaczne...Dziwne to jest no nie? Sam tak robię zresztą choć wiem że to nie fair,dwa sezony szczupakowe zakończyłem już w listopadzie,na dwóch kolejnych omijałem zimowiska łowiąc na 1m płyciznach a mimo to lądowałem napchane ikrą samice po ponad 10kg każda.Normalnie matrix,wiem że coś jest nie tak z tym wszysstkim:)) (2014/01/23 16:39)

kordeczek


Kilka dni temu trafiłem takiego oto potwora . 72 cm szkoda tylko że był to tęczowy .
Mimo to dał mi nieźle popalić . Okolice Piły..
Pozdrawiam Łukasz (2014/01/23 18:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

khakiprichi


w tym rozmiarze czy potok czy tęczak nie gra roli!!!!
Brawo!!!!i szacun!!!! (2014/01/23 18:24)

grisza-78


Ładny lontrus ten tęczak. Ja pieprzę!!!! Pewnie z waszej Gwdy?? (2014/01/23 18:46)

kordeczek


Z waszej? Byłem tam na gościnnych występach. Mało mi cholera wędki nie połamał. spin cw 22gr jęczał i trzeszczał z zachwytu że może holować takie rybsko. Do tego chwycił na tak małą blaszkę że nie wierzyłem w powodzenie holu jak mi pierwszy raz się pokazał. emocje były wielkie, a ręce drżały mi jeszcze długo. Na pewno tam wrócę bo wody są piękne.   (2014/01/23 19:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kordeczek


w razie pytań co to za blaszka, odpowiadam M.SZ


Połamania :-) (2014/01/23 19:26)

kordeczek


Jak wygląda sytuacja z aktywnością kropków w waszej okolicy?
 U mnie  lipa,nie widać oznak żerowania . Zero aktywności ryb i dorego rzeki powoli pokrywają się lodem. (2014/01/23 23:05)

u?ytkownik95904


Jak wygląda sytuacja z aktywnością kropków w waszej okolicy?
 U mnie  lipa,nie widać oznak żerowania . Zero aktywności ryb i dorego rzeki powoli pokrywają się lodem.

Jeśli mowa o tym żeby zaobserwować wzrokowo żerowanie kropków to raczej ciężko o tej porze roku, ale jeśli jesteś pewien, że są w danej wodzie to zawsze warto próbować i z tego co widać ujemna temperatura wcale im nie przeszkadza i można je sprowokować.Pozdro.
(2014/01/23 23:37)

kacper1992


piekny wielki tęczak !!!! gratulacje ! oby wiecej takich okazów ujrzało to forum :))) (2014/01/24 00:15)

grisza-78


No i przyszła zima. Teraz z pewnością rzeki skują się lodem i będziemy mieli przymusowy urlop ;( U mnie już się nie da łowić, byłem wczoraj nad rzeką i jest lipa. Może i dobrze, bo kropeczki odpoczną i nabiorą sił. (2014/01/24 08:40)

khakiprichi


No nic ja właśnie uszykowałem sprzęt do spinnigu w pionie z lodu :)
bimbki, mormyszki i naprzód bo w domu nie usiedzę to chociaż tak czas wytopię do wiosny pozdro ;)

Oczywiście nad jeziorko za okoniem :)
(2014/01/24 11:28)