Pstrąg potokowy hodowla - spinning na rzece.

/ 31 odpowiedzi
Kanku


Brynica nie jest taka najgorsza, troszeczkę Panowie Was ponosi pisząc że nie ma tam ryb. Byłem tam dzisiaj t.j. 16.11.2010 (pierwszy raz), pogoda piękna, łowiłem na tyczkę, dużo leszczyka, krąpia i ładna płoć, ale szczerze to tylko ja połapałem, więc należy się delikatnie przygotować, zapewniam że da się utrzymać rybę w łowisku długo, tzn nie ze sprężyną i chlebem, wtedy pewnie nie bierze. Ale co najważniejsze jakiś gość wyciągną szczupaka ok 1m. I co wy na to??
Haha najlepsze jak wpuszczał go do wody, jakiś dziadek chciał go zabić:) "Ty HU... taką rybę wypuszczasz:)", oj działo się:)
Woda sama w sobie jest niesamowicie czysta (tzn. przejrzysta) ale syf w postaci papierków i opakowań po robalach. Napisze tylko jeszcze że znajomy opowiadał o pięknych leszczach, ale ja nie złapałem jednakże ryb tam jest od groma, zapewniam widać było że ta rzeka żyje!!!! I ma się dobrze, może po prostu nie należy tych ryb jeść, ale to chyba nawet lepiej.
Pozdro (2010/11/16 19:44)

u?ytkownik37148


I teraz pytanie, wg tego co tam wkleiłem, na odcinku pierwszym NIE WOLNO wędkować przy użyciu wędki wyposażonej w kołowrotek o stałej szpuli? Czyli nie można spinningowac tylko muchować, tak? Tragedia :p Natomiast poniżej tego odcinka (od mostu w Wojkowicach Kościelnych do Pogorianki) można już używać wszystkich przynęt sztucznych - czyli spinningować też. Jeżeli opłata wynosiłaby te niecałe 30zł na cały sezon to mogę sobie pozwolić, przy okazji obczaiłbym tą Pogorianke ;)


Może to głupie ale zawsze jest ....................................... multiplikator. tylko że to cholerstwo drogie i lepiej machać z nią jerkami ale w jednym Kolego się zgodzę TRAGEDIA to co się dzieje w PZW i nie tylko (2010/11/16 21:02)

u?ytkownik10466


Pisag zapytał w zeszłym roku o wody górskie w okręgu Katowickim,o połów ryb łososiowatych a Wy mu o leszczykach,krąpikach i zaporówkach....ludzie,czytajcie daty postów i ich tematy. (2010/11/17 09:12)

ofyflus


Polecam Pilice (2013/02/21 20:27)

szosz


Cześć.
Jest to mój pierwszy wpis na forum więc standardowo proszę o wyrozumiałość.
Wiem że temat dość dawno dyskutowany ale może uzyskam satysfakcjonującą odpowiedź:).
Mam to samo pytanie co pisaq z tym że chodzi mi o woj.opolskie.
Mieszkam w Brzegu i według inforamtora PZW, krainę pstrąga i lipienia mam najbliżej (około 70 km.)na rzeczce Budowniczanka między Szumiradem a Tuły lub wyżej na północ, rzeczka Stobrawa, albo całkowite południe, Głuchołazy,Prudnik.Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi krainami? (2013/02/22 16:10)

szosz


Cześć.
Jest to mój pierwszy wpis na forum więc standardowo proszę o wyrozumiałość.
Wiem że temat dość dawno dyskutowany ale może uzyskam satysfakcjonującą odpowiedź:).
Mam to samo pytanie co pisaq z tym że chodzi mi o woj.opolskie.
Mieszkam w Brzegu i według inforamtora PZW, krainę pstrąga i lipienia mam najbliżej (około 70 km.)na rzeczce Budkowiczanka między Szumiradem a Tuły lub wyżej na północ, rzeczka Stobrawa, albo całkowite południe, Głuchołazy,Prudnik.Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi krainami?
(2013/02/22 16:27)