Przylasek Rusiecki-łowiska karpiowe

/ 4 odpowiedzi
Witam

Mam pytanie do łowiących karpie na Przylasku Rusieckich. Posiadam wykupione zezwolenia na niepełne wody czyli zbiorniki 1, 7, 12, 13, 14. Które z tych zbiorników polecacie na zasiadkę karpiową? Jestem w kole dopiero pierwszy rok i chciałbym się wdrożyć. byłem już parę razy na 1 ale tam straszny ruch i hałas. Oraz jakie przynęty stosujecie. Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Revul


Ja Ci mogę trochę podpowiedzieć. Sam co prawda za karpiami nie latam i szczegółów nie znam ale co nieco wiem...
7,12,13,14 możesz skreślić ze swojej listy. 7 przetrzebiona całkowicie, reszta też nie powala ale jakieś niedobitki są. Niestety dla Ciebie nie karpie. 1 pewnie jeszcze pływają jakieś większe sztuki ale jak byłeś to wiesz jak jest wiec sie nie będę rozpisywał. W dodatku w lecie odpada...
Jeśli liczysz na miśki to dokup pełna albo jakiś zbiornik koła bo się możesz rozczarować.

Pozdrawiam (2015/05/12 19:51)

michal880612


A jakie polecasz łowisko na opłate niepełną. W kole twierdzą że zarybiaja co roku i ryby jest dużo. Może bagry albo brzegi są lepsze? na takie zasiadki karpiowe. (2015/05/19 15:51)

Revul


Pewnie to Cie mocno zdziwi ale na niepełnej składce polecę Ci wisłe jeśli chcesz zapolować na duże ryby a nie handlówkę. Karpia może nie ma wiele ale za to ładne sztuki, minusem napewno jest ilość pracy jaka trzeba włożyć żeby coś ustrzelić. Na bagrach nie połowisz bez pontonu( zarasta) i idealnej znajomości łowiska choć tam może warto;). Brzegi nr3 dużych ryb brak, nie słyszałem o złowieniu karpia większego niż 60cm...Brzegi nr2 zbiornik no kill, haki bezzadziorowe. Zanim zrobili go nc przetrzebiony dosyć dokładnie ale to chyba najlepsze miejsce do zasiadki karpiowej w ciszy i spokoju a do tego piękna woda. Karpiarzy tam widziałem ale nie wiem jakie efekty.

Generalnie na pzw zwłaszcza niepełnym w Krakowie to gdzie byś nie pojechał to na duże karpie nie ma co specjalnie liczyć. Kroczek i handlówka.

Co do zarybień i bajek rozsiewanych przez pzw to szkoda klawiatury i nerwów. (2015/05/19 21:18)

michal880612


myślałem o wyprawie nad wisłę. nawet znalazłem miejsce dogodne dojazdem i linią brzegową. A mianowicie 200m przed stopniem Przewóz ale nie widziałem tam nigdy karpiarzy. W ogóle na wysokości nowej huty nigdy nie zdarzyło mi się spotkać nikogo oprócz spinningistów. Więc nie wiem czy tam jest ryba. A może mógłbyś mi podpowiedzieć jakieś miejsca? Chętnie bym się spotkał nad wodą z bardziej doświadczoną osobą. Bo nie ukrywam nigdy jeszcze nie złowiłem dużego karpia. Takie do 2kg na komercjach to owszem ale na pzw nigdy. (2015/05/20 18:54)