Przelotki w spinningu

/ 6 odpowiedzi
Witam, dziś rano na rybach zauwazyłem, że przelotki w kiju spinningowy są krzywo, tzn ostatnia przelotka nie jest  w lini prostej z innymi(jest lekko odchylona) i moje pytanie jest taki czy mogę nia dalej łowić czy to grozi jakimś złamaniem??
kedzio


Ostatnia przelotka? Tzn szczytowa, czy dolna? Hmmm.

W zasadzie zachodzi pytanie, czy przelotka jest krzywo wklejona, czy urazowo wygięta.  

Prostowanie trzeba przeprowadzić z głową, bo nieumiejętnie wykonane zaowocuje popękaniem pierścienia ślizgowego. Jeśli przelotki są źle wklejone, to łatwiej jest je przeklejać w kijach teleskopowych. Ale jeśli są to przelotki w kiju gdzie są one w owijce i zalane, to jest to juz nieco bardziej skomplikowana naprawa.

(2014/06/15 10:27)

lukasz98


jest to przelotka szczytowa w kij dwu częściowym, według mnie( bo to jest wędka mojego ojca) przelotka ostatni była luźno i on ją przykleił super glutem i wątpię ze sie ja odklei, to mozna ją łowić czy grozi złamaniem?? (2014/06/15 10:35)

u?ytkownik102837


Musisz przygrzać przelotkę zapalniczką i powinna odejść, potem pojedz do wędkarskiego z tym wędziskiem i dobież dobrą szczytówke oraz ją wklej na kropelkę i po problemie.


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/06/15 11:07)

lukasz98


Musisz przygrzać przelotkę zapalniczką i powinna odejść, potem pojedz do wędkarskiego z tym wędziskiem i dobież dobrą szczytówke oraz ją wklej na kropelkę i po problemie.


Pozdrawiam Boczny Trok 
Chyba troche zle mnie zrozumieliscie jest to wędka dwu czesciowa i szczytówki nie da sie wyjąć, teraz odkleiłem przelotke i zaraz przykleję ją klejem dwu składnikowym i powinno byc OK
(2014/06/15 11:12)

DelTor0


jest to przelotka szczytowa w kij dwu częściowym, według mnie( bo to jest wędka mojego ojca) przelotka ostatni była luźno i on ją przykleił super glutem i wątpię ze sie ja odklei, to mozna ją łowić czy grozi złamaniem??



Nic sie nie stanie, jak jest minimalnie krzywo, najwyzej zasieg rzutow troszke sie zmniejszy. 

(2014/06/15 14:04)