Prosna okolice Kalisza szczupaki większe niż 40cm

/ 21 odpowiedzi
złowił ktoś w tym roku jakiegoś szczupaka powyżej 40cm 
barjew22


niby czemu ja takie po 35-40 łowie tam (2011/10/10 21:39)

camelot


A z której strony konkretnie ? Bo koło Kalisza - to może być gdziekolwiek ?  (2011/10/10 22:17)

u?ytkownik57785


niby czemu ja takie po 35-40 łowie tam
Bo jeżeli są 40-stki, to i większe muszą być.
(2011/10/11 09:03)

pawelz


Wcale niekoniecznie.
Kiedys duzo lowilem na spinning w okolicach Sulejowa na rozlewiskach Luciazy.
Lowilo sie tam mase pistoletow 30-35 cm ale o miarowego (wtedy 40 cm) bylo niezwykle trudno.
Jesli pamiec mnie nie myli udalo mi sie zlowic tam 1 sztuke przez pare lat. Co prawda lowilem tam w "przelocie" na Pilice, tak zeby sprawdzic co sie dzieje, bo nie chcialem meczyc podrostkow, ale byl to typowy przechowalnik niemiarowych ryb.
Sa lowiska w ktorych ryby powyzej pewnej wielkosci sa juz wydarzeniem. Byc moze jest tak ze szczupakiem w przypadku kolegi barjew22 (2011/10/11 09:11)

barjew22


łowie od strony Kościelnej wsi widać tam jak kłusownictwo się rozwija i te dziadki jak złowią pistolety to za raz do siatki i do domu więc pytam czy coś większego tam jest a może ktoś ma lepsze miejscówki to bym się z nim wybrał pozdrawiam (2011/10/11 19:14)

barla1992


Podobno w kwileniu sa dobre miejsca na prośnie ja osobiscie na prosnie łowie tylko wiosna bo pózniej tej ryby jak by niebyło No to ta wiosna łowie w miejscowosci bogusławice ładne płocie tam biorą. (2011/10/11 19:20)

mienta


jak idzie o prosnę to warty uwagi jest odcinek od mostu w żydowie w stronę ołoboku a z tego co wiem to najlepiej zasiąść w miejscu gdzie ołoboczka wpada do prosny  (2011/10/12 18:15)

hek


Niestety taki  Prosna ma urok, że na 25 pistoletów przytrafi się esox powyżej 50.A przyczyn jest wiele od kłusownictwa poprzez niski stan wody w okresach póżnowiosennych aż do wczesnej jesieni.

Prosna to nie jest rzeka dla zwykłych wędkarzy...

(2011/10/12 20:28)

camelot


Fakt, że kłusownictwo na tym odcinku Prosny jest szczególnie rozwinięte ! Grasują po nocach z sieciami. I chyba nieosiągalni dla strażników, bo gdy urzędują, mają wystawione czujki. Więc w razie czego są wstanie szybko się ewakuować . Słyszałem, że jakiś czas temu, pewna ekipa biła tam prądem z pontonu spływając aż do samego Bogusławia.  ................. A próbowałeś w Jastrzębnikach  albo w Dojutrowie ?   Zauważyłem, że od momentu uruchomienia tej elektrowni w Jastrzębnikach z rybami się pogorszyło, choć przez pierwsze dwa lata było ok.  W przyszłym tygodniu będę w Polsce to pojadę zobaczyć co się tam dzieje.    Pozdrawiam ...  (2011/10/14 04:31)

barjew22


Ostatnio rozmawiałem z wędkarzem który tam łowi i mówił mi, że w Jastrzębnikach też krucho z rybami ale nadal próbuję  na swoich miejscówkach jeśli złowię coś większego to napiszę pozdro (2011/10/16 13:50)

camelot


Spróbuj poniżej tamy. Byłem w niedzielę na Bogusławiu.  Pierwszy wypiął mi się pod nogami, więc nie mierzyłem, ale na oko, -  miał wymiar. Wyciągnąłem jeszcze trzy  52cm , 57cm , 63 cm. Podejrzewam, że zaczną się pojawiać większe, - o ile woda będzie w porządku i z oczyszczalni nie puszczą jakiego syfu. Wydaje mi się, że kaczorki na zimę ciągną w górę Prosny, bo zawsze w grudniu trafiałem największe, a latem raczej pistolety. Tamy w Jastrzębnikach  nie przeskoczą więc poluję na nie poniżej.  (2011/10/28 00:02)

hek


Panowie jak tam nad Prosną? Ktoś jeździ w górę od Kalisza... (2011/11/05 19:21)

z@mela


Prosna jest ładna własnie  przed kaliszem np w Żydowie   tam jest dzika , kręci i można coś złowić natomiast poniżej PK powiedzmy od Piotrowa do Nowej Wsi  znam troche rzekę  i musze przyznac ze  3 lata temu trafialy sie pistolety , klenie , jazie okonie tak od  2 lat bieda .

Kwileń sobie odpuściłem od czasu naprawy  starego mostu i usypania kamieni w miejscu "obalonej wierzby "   niżej  Niniew  po powodzi  tak naniosło piachu ze średnia głębokosc wynosi 50cm więc na próżno tam spacerowac z spinem w ręku no nie mówiąc o bardzo cięzkim dostepie do wody  tak  wymyło brzeg ze porobiły sie skarpy :/ .

Jastrzębniki -  super miejscówka  bardzo urokliwy kanał przed  tamą  i 2 podkowy ale niestety strasznie wytrzepana jest ta woda  tak jak X lat wstecz lowiłem tam piękne okonie  , pistolety i trafialy sie jakies podrośnięte szczupaki  tak  teraz  widzialem zarzuconych 18 kijów  żywcowych i padł jeden szczupaczek 53cm  to odpuściłem sobie te staruchy.  Poniżej tamy  też bez szału  jeden skrót .

Prosna jest trudnym lowiskiem  trzeba  dobrze poznać  rzekę i ją odwiedzac na okrągło wtedy jest szansa zlowienia czegokolwiek inaczej  możemy tylko pospacerowac .
Dodam ze w tym roku zaliczylem kilkanascie  wypadów nad Prosne i najwiekszy szczupak okolo 35cm  - tragedia (2011/11/05 19:52)

hek


Kolega z racji zamieszkania -to Prosna w dół od Kalisza, ja natomiast w 100% obławiam

miejscówki powyżej wpływu Ołoboku. Miejsca piękne, rzeka kręci jak szalona, burta za burtą.

Niestety do degradacji rzeki przyczynił się w głównej mierze katastrofalny stan wód gruntowych co podczas okresu późnowiosennego do jesiennego daje bardzo niski stan wody i co za tym idzie wzmożoną aktywność miejscowych kłusoli.

Na moim odcinku głównie szczupaki, zdarza się jaź oraz kleń, ktory do złowienia jest tylko podczas "trąconej" wody.

Ps: Ale widzę, że kolega Zamela preferuje teraz okonie....

(2011/11/06 18:32)

z@mela


a skąd  ta informacja o okoniach ???? :P  no  udalo sie przechytrzyc  w ciagu kilku dni  kilka ladnych a najwiekszy 44    reszta  42 40 34   ale mnie interesują teraz sandacze , miętusy i  duze szczupaki  i do tych rybek cos  dobrać  sie nie mogę :( (2011/11/06 19:41)

Dawido


Ja z kumplami łowimy w Prośnie w Kaliszu, narzekać nie możemy, okoni multum, kleń jest, jaź się zdarza, boleń, sandacz, o wymiarowego szczupaka też nietrudno. :)

Jednak w pełni potwierdzam zdanie  jednego z Kolegów, który napisał:

"Prosna to nie jest rzeka dla zwykłych wędkarzy..."

W tym sezonie (2012) Prosna jest bardzo hojna, natrzaskaliśmy od połowy stycznia do teraz sporo okoni, ten ze zdjęcia największy, niepełny trzydziestak.

(2012/01/28 02:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Karpik1974


W dojutrowie   80 miałem , szczupłego  połakomił sie na ukleje z gruntu w samo południe jak pamietam wrzesień to był przed mostem w prawo . (2012/01/28 12:47)

grzegorz-berkow


Może ktoś opisać miejscówki koło ołoboku.

dojazd, dojscie nad wodę, łowiska,

Łowię na spining lub klasycznie spławik.

Pozdrawiam. (2012/03/12 21:27)

fidzir


jak wyniki na prośnie? w tym roku rozpoczełem sezon wlasnie na tej ciekawej rzeczce i muszę przyznać że zapowiada się rewelacyjnie,biorą piękne lescze i jazie podobno... (2014/03/18 09:48)

Haryyy5


Fidzir w którym miejscu łowiłeś ? w okolicach mostu w piwonicach bierze podobno płotka ale od końcówki zeszłego roku jest to chyba ulubione miejsce leśnych dziadków także ja tam nie łapię bo po co się denerwować :) (2014/03/18 10:41)