Poprad - miejscówki godne polecenia

/ 2 odpowiedzi
 Szanowni koledzy będę wdzięczny za podpowiedż odnośnie Popradu.Wybieram się do Piwnicznej i chciałbym spróbować swych sił w Popradzie, niestety nie mam żadnego punktu zachaczenia jeśli chodzi o to gdzie i na co się zasadzić.Podpowiedzcie proszę.
b1zone


Poprad na całej długości jest atrakcyjną rzeką pełną niespodzianek. Mam domek w Łomnicy- Zdroju, spędzałem tam prawie każde wakacje i chodziłem z tatą na ryby. Polecić można odcinek tuż za będącym w budowie nowym mostem przez Poprad łączącym Polskę ze Słowacją (on znajduje się mniej więcej na wysokości skrętu na Łomnicę. Więc od mostu w górę rzeki (klenie biorą tam najlepiej). Wierchomla wielka wzdłóż betonowego brzegu oraz koło przejazdu kolejowego, jadąc dalej w stronę Krynicy, pogranicze Zubrzyku i Żegeistowa, jest tam taki charakterystyczny mostek pod krórym prowadzą tory. Trzeba zejść ze skarpy i przejść przez tory, jest tam taka spokojna zatoczka, dość głęboka. Brzana tam ładna bierze, tuż kawałek niżej poprad się rozszerza i można elegancko brodzić szukając pod licznymi głazami wspaniałych okazów pstrąga (mucha). Ogołnie warto próbować w bardzo szybkim nurcie na zwężeniach ( nie jest to proste uprzedzam, doświadczenie będzie potrzebne) Złapanie Głowatki to juz bardziej szczęście niż "obcykane miejsce" może uderzyć we wszystko, na spina na przepływanke ( Ojciec swoje trafił własnie na ta 2 metoda, cieniutka żyłka, brak przyponu, malutki haczyk ale o dziwo wyciągał po długiej bardzo walce, niejedna tez wygrała, ale mówi że nie ma nic piękniejszego niż walka w ten "nierówny sposób") Jakby co to prosze napisać wiadomośc to postaram się udzielić wskazówek bardziej dokładnych. Pozdrawiam. (2013/02/11 23:53)

MARCINEK43


Wielkie dzięki, czyli jednak warto będzie sie pokusić o zabranie wędki.No w końcu jak się na nartach wyszaleje to zrelaksuje nad wodą.Jeszcze raz dzięki. (2013/02/12 16:58)