Pontony z Ukrainy.

/ 9 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie, czy któryś z kolegów ściągał ponton z Ukrainy ? Znalazłem na ukraińskim odpowiedniku allegro ciekawe oferty. Jestem ciekaw ile by kosztowała wysyłka do polski?
QBS


Pewnie ze 300 zł + cło + vat i inne opłaty - sporo wyjdzie (ileś tam zwolnione jest, ale i tak dużo zachodu po urzędach) Generalnie przesyłki z / do bloku wschodniego najlepiej załatwiać z maszynistami, sprzedawca daje towar maszyniście, ty odbierasz. Powyżej 300 zł nie powinno wyjść (bez vatu, cła i innych opłat), a oszczędzasz dwa, trzy razy tyle zarówno kasy jak i łażenia po urzędach. Tak załatwiamy przesyłki próbne w firmie. Z reklamacjami zapomnij. Przekalkuluj czy warto. (2014/04/19 16:13)

krzysztofg


dzięki za odpowiedź (2014/04/20 18:14)

miecz-gaz


Też próbowałem w jakiś sposób kupić przez kogoś z Ukrainy lecz nikt co znam nie chciał mi iść na rękę. Koszt kupna po walucie był by śmieszny. Osoba która by kupiła tam na Ukrainie musi wypełnić w dokumentach że to na prezent. Tak omija się większość wydatków celnych. Bez wypełnienia dokumentów to ten zakup by był nie wart takiej kasy, cło itp. Przy tym wszystkim sprawdzają tego co przewozi czy nie ma własnej firmy. Żeby nie było że na handel .  (2014/04/20 23:35)

denis-pl


Cześć, Zajmuję się tym. Co konkretnie interesuje?Pracuje z firmą AVIKS z Kijowa. (2014/04/25 19:37)

kolobri


witam, ja akurat mam taki ponton z ukrainy kupiony tu w kraju nazywa się'' Kolibri ''są to bardzo dobre pontony .Cła żadnego nie płaciłem bo to co wielu wędkarzy wypisuje to totalna bzdura .Niech kolega wpisze w gogle Tokarex i się wyświetli ich strona .resztę napiszę na privie jak by kolega chciał pozdrawiam. (2014/05/01 15:51)

kolobri


Witam. Mam pytanie, czy któryś z kolegów ściągał ponton z Ukrainy ? Znalazłem na ukraińskim odpowiedniku allegro ciekawe oferty. Jestem ciekaw ile by kosztowała wysyłka do polski?


witam żadnego cła kolega nie zapłaci bo taki ponton można kupic tu w kraju, firma tokarex sprzedaje te pontony a nazywaja się Kolibri ja ma taki ponton 330 proszę wejsc na ich strone są podane wymiary ,ceny od koloru do koloru .pozdrawiam .Wielu wedkarzy wypisuje bzdury ja do tego przywyłem .pozdrawiam. (2014/05/01 15:57)

denis-pl


Otworzyłem już stronę z pontonami, jest do małych poprawek (napełnienia kontentem), ale ceny już widać. Producent - Ukraina, dostawa na terenie RP gratis.
www.pontony-aviks.pl
W razie pytań - proszę o kontakt. (2014/05/15 12:23)

portel73731


Witam. Przepisy mówią, że trzeba ponton zarejestrować jeśli używamy go do połowu ryb. A jak jest z ukraińskimi pontonami? Jeśli kupiłem ponton i przewiozłem sobie jeden ( mam znajomego który może załatwić ponton)
Czy nie będę miał problemów z  rejestacją? (2015/11/10 09:18)

tstaros


Żadnych. Też przywiozłem ponton z Ukrainy, rejestracja zabrała mi 10 minut, nikt nie pytał o dowód zakupu itp. tak więc spokojna głowa. (2015/11/10 11:19)