Pomoc prawna - pobieraczek.pl

/ 30 odpowiedzi
witam,szukam pomocy w następującej sprawie-ktoś korzystając z mojego komputera(najprawdopodobniej dzieciaki) skorzystał na stronie pobieraczek.pl z jakiegoś darmowego 10 dniowego pakietu ,co spowodowało akceptację jakiegoś płatnego pakietu rocznego.Teraz przysyłają ponaglenia do zaplaty i straszą konsekwencjami prawnymi,podejrzewam że poza adresem e-mail nie posiadaja moich prawidłowych danych co wnioskuję z zatytuowania korespondencji do mnie.Tu moje pytanie czy ktoś miał juz doczynienia z taka sprawą i co najlepiej zrobić w tej sytuacji
domin77


O dzięki diablo jutro im wysmaruję jakieś pisemko,chcą wyciągnąć moją kaskę niby nie dużo bo chodzi o 100zł,ale wolę przeznaczyć na cos innego

(2012/01/29 00:04)

u?ytkownik91748


Mówili o tym w ekspresie reporterów, uważaj na tych złodzieii (2012/01/29 00:08)

xeio


Ja miałem również do czynienia z tymi oszustami. Żona założyła u nich konto i po 10 dniach upomnieli się o pieniądze. Początkowo im odpisywała i straszyli sankcjami prawnymi.  Następnie znalazłem kilka ciekawych artykułów w sieci na temat tej strony i okazało się że to masowa próba wyłudzenia pieniędzy poprzez zastraszanie ludzi. Zignorowaliśmy ich maile i po pewnym czasie przestali je wysyłać. Więc proponuje taki rozwiązanie. Zdecydowanie odradzam płacenie ponieważ to im tylko daje motywy do dalszego działania.
Pozdrawiam (2012/01/29 00:13)

jakubnob


moja znajoma takze skorzystała z tego "pakietu" dostala ponaglenie do zaplaty...

pogroziła im sądem policja i juz nie napisali xD to tylko ściema czekaja az jakis przestraszony frajer sie na to nabierze =_=' (2012/01/29 00:39)

u?ytkownik997


olej ich,nie odpisuj.Ja im napisałem że mogą mnie w trąbkę pocałować to przestali pisać (2012/01/29 11:57)

limakryba


nic nie płać, brat miał tak samo, po prostu ich olej (2012/01/29 12:21)

withanight88


Tak jak wyżej napisali - olej ich , nie maja podstaw prawnych , i wprowadzają ludzi błąd:)
Też mi kilka maili przysłali - ale to dawno było.
Nic im nie odpisuj i tyle. (2012/01/29 13:02)

domin77


wysłałem im pismo,przejrzałem artykuły które przesłał diablo i napisałem że jeżeli nadal będą przysyłac mi pisma z jakimi kolwiek roszczeniami to powiadomię policję i wystąpię na drogę sądową (2012/01/29 13:06)

kargul


witam no ja słyszałem w jakimś programie telewizyjnym uwaga! czy interewencja noe nie pamiętam i tam właśnie było jak ludzi naciągają i trzeba zaakceptować ich regulamin przed pobieraniem i tam jest kruczek taki który właśnie mówi o tym co kolego napisał że trzeba płącić no nieciekawa sytuacja jest z tym brali się za nich już ale nie ogarneli za bardzo tego tu potrzebni są anonymous heheheh;))) (2012/01/29 13:21)

SZUWARdragon2


Okres probny nie zobowiazuje do zawarcia umowy, a tym bardziej do zaplaty.

taka dostali odpowiedz i sie skonczylo. (2012/01/29 13:21)

Zander51


Ja niestety zapłaciłem jakiś rok temu te 100 zł. Umowa była tak skonstruowana, że musiałem po upływie okresu próbnego zakomunikować im, że rezygnuję a tego nie zrobiłem. Program do pobierania plików był tak gówniany , że po godzinie dałem sobie z nim spokój i zapomniałem o tym zasr...Pobieraczku. No i w końcu zapłaciłem. Teraz przy takiej nagonce na nich nigdy bym tego nie zrobił. (2012/01/29 14:04)

Zander51


Ale ten pomysł na wykorzystanie ludzkiej nieuwagi i krótkiej pamięci funkcjonuje nadal. U operatorów komórkowych, firmach rozprowadzających swoje towary w necie , itp. Nadal musimy być czujni i kontrolować termin upływu promocji w umowach. (2012/01/29 14:08)

Pitbul


Absolutnie nie popieram i nie akceptuję ACTA, ale jakaś forma "pośrednia" wydawałaby się wskazana. Złodziejstwo to złodziejstwo.Radzę założyć "kontrolę rodzicielską" na compa lub patrzeć małolatom na łapki.Życzę sukcesówT. (2012/01/29 14:16)

robson1


Nabierają ludzi,wykorzystując to,ze nikt nie czyta umowy. (2012/01/29 18:03)

withanight88


Ja niestety zapłaciłem jakiś rok temu te 100 zł. Umowa była tak skonstruowana, że musiałem po upływie okresu próbnego zakomunikować im, że rezygnuję a tego nie zrobiłem. Program do pobierania plików był tak gówniany , że po godzinie dałem sobie z nim spokój i zapomniałem o tym zasr...Pobieraczku. No i w końcu zapłaciłem. Teraz przy takiej nagonce na nich nigdy bym tego nie zrobił.




Nic nie musiałeś , bo nie mieli prawa dać takiego zapisu (może i mieli) ale zrobili to w taki sposób ,że tego nie można było dostrzec. 
Mnie też sądami straszyli i wzywali do zapłaty, jednak ja poszperałem w internecie zaraz po e mailu od nich i poprostu ich olałem. (2012/01/29 18:24)

u?ytkownik221


Też miałem podobny problem, lecz po prostu nie odpisywałem na ich ponaglenia do zapłaty i w końcu przestali dopominać się tych 100 zł i na tym sprawa została zamknięta. (2012/01/30 10:27)

upierzonywaz


straszne problemy z nimi są;/
mój syn niestety się na nich nabrał. mimo listów i rozmowy z tym panstwem nic to nie dało. 
dopiero pomoc syn znalazł tu https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ 
łatwo nie było ale dali rade. syn sam zapłacił za ich pomoc, dzieki temu poszedł wreszcie do pracy. z tego co pamietam to po jednym dniu syn juz wiedzial cos na ten temat ale ja sie tam nie dopytywałem. (2012/01/31 14:01)

brozental


Witam. mój przypadek opierał się na tym, że doszli do mnie po nr IP komputera. Wtedy połączyłem się z IP innego kompa i zacząłem im odsyłać maile zwrotne, ale z mojego konta. Doszli widocznie do wniosku, że nie warto dalej mnie naciągać i odpuścili..., choć już straszyli windykacją i sądem. A tak krótko mówiąc to olej ich. Pozdrawiam (2012/01/31 14:15)

Sitownik


Witam. Ja również nabralem się na to .. Tak jak mówią koledzy wyżej .. Olej to! W regulaminie nie ma nic o pobieraniu pieniędzy za zarejestrowanie .. Nic Ci kolego nie grozi :D 


Pozdrawiam Filip 

(2012/01/31 14:15)

pioter94


Ja też się nabrałem... założyłem konto w 2009 roku i dopiero w wakacje 2011 przysłali mi list z windykacji... Olałem ich bo nie korzystałem z ich usług tylko się zarejestrowałem. Nie będę płacił złodziejom. (2012/01/31 16:42)

domin77


mija drugi dzień od wysłania pisma i na szczęscie nic się nie odzywają (2012/01/31 20:05)

u?ytkownik70140


No i na razie nie będą się odzywać. Ja miałem z nimi do czynienia po raz pierwszy półtora roku temu.
Przyszedł 1 mail, 2 mail i 3 mail z groźbą. Czytałem forum i ich "olałem". Napisałem również wiadomość, z tym by mi usunęli konto. Odpisali, że tego nie zrobią, że już a późno i się nie da. Postanowiłem do nich już nie pisać i nie wchodzić na tą stronkę i wo gule o tym zapomnieć. Uspokajało mnie to, że dane były podane przy rejestracji mojego kolegi (adres itp. :) ) i myślałem, że do mnie się już nie do pitolą. Adres IP ? Kto by chciał z policji pomagać złodziejom i oszustom... No i w prawdzie powiedziawszy Polska to nie jest taka rozwinięta jeżeli chodzi o wkraczanie do domów, po adresie IP Komputera. Zapomniałem o pob.pl i było dobrze. Do ostatniego piątku marca tego roku. Przyszedł list i od kogo ? Wiadomo. Ale nasuwa się pytanie skąd oni o tym wiedzieli ? Jaki mam adres, jak podałem zły przy rejestracji. Otóż pobieraczek.pl "dogadał się z pocztą elektroniczną" i podali im moje dane adresowe. W liście znalazłem kolejne groźby i kartkę z kosztami rozprawy sądowej. I mogłem zapłacić prawie 500zł (naliczone odsetki), lub być z myślą, że mogę iść do sądu. Co wybrałem ? Oczywiście, że to drugie. Pomyślałem, że jak pójdę do paki to przynajmniej sam tam nie będę siedział, bo razem ze mną koledzy, koleżanki, znajomi, nieznajomi i internauci. Po prostu mogą mnie pocałować tam gdzie słońce nie dochodzi. :)
Mógłbym gadać o tym dużo. Co było w wiadomościach i w liście, ale po co... To coś zmieni ? Raczej nie...
I to mogą takie błędy popełniać nie tylko dzieci. Ja nie jestem niepełnoletni i w to weszłem. Na innych forach znajdziecie osoby, które się nabrały w wieku nawet 40, 50, 60 i ostatecznie 70.

Nie pytajcie mnie dlaczego się rejestrowałem i podałem fałszywe informacje (dane kolegi). Czy dziecko, czy młody, czy stary może się zarejestrować. Chce tylko coś zrobić niewinnego, a wychodzi co innego. Jeżeli chodzi o kolegę, to ja zawsze miałem taką zasadę. Jeżeli coś jest podejrzane to nie podawaj swoich danych :).

A to miał być jeden niewinny film wędkarski... Jak widać przerobił się w koszmar. Jeszcze pamiętam te nerwy i bijące szybko serce :).... (2012/04/12 22:38)

Diablo


No i na razie nie będą się odzywać. Ja miałem z nimi do czynienia po raz pierwszy półtora roku temu.
Przyszedł 1 mail, 2 mail i 3 mail z groźbą. Czytałem forum i ich "olałem". Napisałem również wiadomość, z tym by mi usunęli konto. Odpisali, że tego nie zrobią, że już a późno i się nie da. Postanowiłem do nich już nie pisać i nie wchodzić na tą stronkę i wo gule o tym zapomnieć. Uspokajało mnie to, że dane były podane przy rejestracji mojego kolegi (adres itp. :) ) i myślałem, że do mnie się już nie do pitolą. Adres IP ? Kto by chciał z policji pomagać złodziejom i oszustom... No i w prawdzie powiedziawszy Polska to nie jest taka rozwinięta jeżeli chodzi o wkraczanie do domów, po adresie IP Komputera. Zapomniałem o pob.pl i było dobrze. Do ostatniego piątku marca tego roku. Przyszedł list i od kogo ? Wiadomo. Ale nasuwa się pytanie skąd oni o tym wiedzieli ? Jaki mam adres, jak podałem zły przy rejestracji. Otóż pobieraczek.pl "dogadał się z pocztą elektroniczną" i podali im moje dane adresowe. W liście znalazłem kolejne groźby i kartkę z kosztami rozprawy sądowej. I mogłem zapłacić prawie 500zł (naliczone odsetki), lub być z myślą, że mogę iść do sądu. Co wybrałem ? Oczywiście, że to drugie. Pomyślałem, że jak pójdę do paki to przynajmniej sam tam nie będę siedział, bo razem ze mną koledzy, koleżanki, znajomi, nieznajomi i internauci. Po prostu mogą mnie pocałować tam gdzie słońce nie dochodzi. :)
Mógłbym gadać o tym dużo. Co było w wiadomościach i w liście, ale po co... To coś zmieni ? Raczej nie...
I to mogą takie błędy popełniać nie tylko dzieci. Ja nie jestem niepełnoletni i w to weszłem. Na innych forach znajdziecie osoby, które się nabrały w wieku nawet 40, 50, 60 i ostatecznie 70.

Nie pytajcie mnie dlaczego się rejestrowałem i podałem fałszywe informacje (dane kolegi). Czy dziecko, czy młody, czy stary może się zarejestrować. Chce tylko coś zrobić niewinnego, a wychodzi co innego. Jeżeli chodzi o kolegę, to ja zawsze miałem taką zasadę. Jeżeli coś jest podejrzane to nie podawaj swoich danych :).

A to miał być jeden niewinny film wędkarski... Jak widać przerobił się w koszmar. Jeszcze pamiętam te nerwy i bijące szybko serce :)....

weszłem, wo gule, podawanie danych kolegów przy rejestracji.... Ekspert (2012/04/14 14:08)