Plecionka York Taipan

/ 6 odpowiedzi
Co koledzy sądzicie o plecionce York Taipan? Jakie są wsze  opinie na temat tego produktu?
Draq


Plecionka w cenie żyłki... to nie wróży nic dobrego. Wysoka wytrzymałość przy stosunkowo niskiej średnicy w porównaniu z markowymi produktami wiodących firm sugeruje przegrubienie tej linki. Według mnie nie ma sensu takiego czegoś kupować. (2015/04/02 00:33)

Sith


Dokładnie, jak wyżej.
Używam http://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/9450-plecionka-nihonto-octa-braid-150-metrow-mikado.html czarne,  jeszcze mnie nie zawiodły, a cena atrakcyjna (jakość>cena). (2015/04/02 07:16)

tpodajlo


Witam,

A ja w przeciwieństwie do kolegów, którzy wypowiedzieli się wcześniej, zakupiłem wskazaną w temacie plecionkę i nie zawiodłem się. Z racji tego, że jestem dość nieufny, dokonałem pomiaru średnicy mikrometrem i okazało się że plecionka nie jest wcale przegrubiona, co zdarzyło mi się kilkakrotnie wykryć dla innych plecionek "wiodących firm". W dotyku plecionka jest miękka a splot jest dość ciasny, podobnie jak wiele innych droższych produktów. Polecam samemu spróbować i dopiero potem ferować wyroki, chyba że lubi się przepłacać za szeroko reklamowane produkty. (2015/04/03 14:12)

Haryyy5


wszyscy jadą po produktach york, przy czym  90 % krytykujących nie miało żadnego ich produktu w ręce :) ja mam spinning firmy york już od parunastu lat i jestem mega zadowolony, zero problemów a naprawdę swoje przez ten czas przeszedł. Ostatnio wymieniony na nowy sprzęt tylko dlatego że po tylu latach wspólnego łowienia, w sumie od początku mojej przygody ze spinningiem chyba bym się popłakał jakby się uszkodził :P. Nie można z góry skreślać sprzętu mniej znanych marek bo czasem naprawde potrafią pozytywnie zaskoczyć. (2015/04/03 15:16)

kopyto12


Koledzy ,a jeśli chodzi o żyłkę do spiningu to jaką byście mi polecili. Myślałem o sufixie, ale nie wiem czy to dobry wybór, a jeśli już to którą wybrać jest ich sporo (2015/04/04 00:26)

atomboy


Odgrzewam kotleta..
Ja mam york taipan 0,18mm niby 20kg i wiecie co sprawdziłem to statycznie. Udało się zawiesić dokładnie 19kg i poszła. Test statyczny mikado nihonto octa 0,20mm 18,10kg pękła przy 14kg :).
Obie plecionki pękły w okolicy węzła, test nie jest miarodajny bo tylko po 1 próbie. 
Kolega na taipanie 0,50 wyciągał suma 163cm 39kg targał jak dziki i bał się o wędkę a nie o plecionkę bo to świezy prezent od żony :D ale jaxon antris wytrzymał.
 Życiówka, natrzaskane zdjęć więcej niż na ich ślubie XD


  (2017/10/03 23:01)