Pierwszy feeder-wybór,opinie

/ 45 odpowiedzi
Witam, jak w tytule zastanawiam się nad kupnem feedera. Zaczynam łowić na odrze w okolicach Krapkowic. Choć chciałbym go używać również na wodach stojących. W sklepie polecili mi feedera Trabucco precision feeder o cw. 150g. Kolega posiada Mistrala do 120g wyrzutu i też jest z niego zadowolony. Zastanawiam się nad nimi, a chciałbym prosić o Waszą opinie. Kołowrotek też będę musiał sobie sprawić, także proszę o pomoc.
loco9044


Ja korzystam z dwoch feederkow mianowicie Mikado Trython cw 100g długość 300 oraz Jaxon Black Arrow cw do 120g długość 330. Szczerze polecam oba, z tym że następnym razem brałbym te Mikado w wersji minimum 330. Oba sprawdzają się na wodach stojących. Pozdro ! (2015/09/08 10:48)

u?ytkownik165777


Witam . Posiadam trabucco precision river feeder 390 cm 150 cw , polubiłem go dopiero po modyfikacji - czyli dopasowałem do niego szczytówkę na Odrę , bo te 2 fabryczne moim zdaniem nie są  zgrane z kijem , są za miękkie do łowienia w uciągu . Mam też kije innych firm w przedziale cenowym do 250 zł i wędki mikado naprawdę przypadły mi do gustu . Dragon też jest dobrym wyborem , miałem okazję trochę połowić thytanem i wydaje mi się że dragon z cw 120 gr jest podobny do tego trabucco 150 gr . Kołowrotki mam dragon maxima 1040 z wolnym biegiem oraz okumę tactic wielkości 45 - z obydwu jestem zadowolony . (2015/09/08 20:02)

TeamCCHZander


Witam. Posiadam mikado trython 360 cm do 100 gram. Uzytkuje go na Wisle i na wodach stojacych , spisuje sie swietnie. Poczatkowo moze zmylic ze slaby czy cos po jest taka typowa klucha lecz to kwestia przyzwyczajenia , dobrze sie laduje daleko mozna rzucic i ma sporo mocy. Uzytkuje go od 4-5 lat i jeszcze mnie nie zawiodl. Lowilem na niego rozne gatunki ryb. Jak za takie pieniadze moge polecic kazdemu z czystym sumieniem. (2015/09/08 21:58)

Adi777


Byłem nastawiony na trabucco, ale widze że to nie byłby dobry wybór. Za kij nie chciałbym wydawać wiecj jak 220 zł, bo muszę dokupić kręciołel również. Co z Okumą trawertin bo niby dobre opinie, ale  spotkałem się z jedną, że niby w rękach wydaje się być jednak troche tandetny. I jak z Mistralem 120g, czy da radę łowić przy uciągu? I dziękuje za wszelkie propozycje:) (2015/09/08 22:08)

u?ytkownik165777


Jeśli chodzi o trabucco to poza niezbyt dobranymi szczytówkami , jak masz możliwość zwróć uwagę na niezbyt równo wklejone przelotki - za ponad 200 zł powinno nie być takich niedoróbek . Akcja trabucco jest podobna do mikado da Vinci którego też posiadam i jestem z niego zadowolony . Co do wyglądu travertine to faktycznie nie powala , dlatego wybrałem tactic - dla mnie trochę ładniejszy a w środku mają to samo , dragona maximę i okumę różni przełożenie , ja osobiście łowiąc w Odrze aby uniknąć zaczepu przy zwijaniu zestawu wolę szybszą maximę .Miałem też feeder jaxon grand virtuoso i sprzedałem ,,bo to jaxon'' i teraz mi szkoda bo na moje rzeczne miejscówki był najlepszy . Proponuję rozważyć często proponowane kije mikado golden bay lub nieco droższy mikado scr heavy feeder . (2015/09/09 08:02)

Adi777


Przeglądają forum najwięcej czyta się o kiju Mikado Golden Bay i kołowrotku Okuma trawertine.
Zastanawiam się poważnie nad tym kijem do 140 cw. oraz nad kołkiem Mikado trawerine lub właśnie tactic. Czy to dobre zestawienie? I czy np. może lepiej wziąść za tą samą cene kołek bez wolnego biegu, bo wydaje mi się, że nie bede go używac. Pozdrawiam (2015/09/09 18:50)

u?ytkownik165777


Jak polubisz łowienie feederem to następny kij może być z dragona , mikado golden bay to dobry kij nie tylko dla początkujących . Jeśli chodzi o kołowrotki do feedera to jak najbardziej nie muszą mieć wolnego biegu bo używam go tylko jako ,,bezpiecznik'' kiedy wędka nie jest w zasięgu ręki , jednak w tej cenie w kołowrotkach bez WB i jednocześnie mocnych wybór jest jeszcze mniejszy . Każdy z nas podchodzi do tego hobby na swój sposób i ma takie prawo - ktoś łowi z powodzeniem kręciołem wielkości 30 a ja wolę konkretną wielkość i wybrałem okumę tactic 45 [rozmiar 40 i 45 różnią się nie tylko wielkością szpuli ale też większym mechanizmem] .Okumę omijałem z daleka dość długo za ten ,,plastikowy'' wygląd , a teraz rozumiem dlaczego tylu wędkarzy wybrało właśnie te kołowrotki - bezawaryjne , przyjemne w obsłudze i z długą gwarancją . (2015/09/09 20:37)

Adi777


A jaką wielkość poleciłby Pan do MGB 140g.? Bo nwm czy tu się kierować:p (2015/09/09 20:54)

Jędrula


A jaką wielkość poleciłby Pan do MGB 140g.? Bo nwm czy tu się kierować:p
Wielkość jak w linku , 4000 tysie spokojnie wystarczy .


                                    (2015/09/09 22:56)

u?ytkownik165777


U mnie przy feederach 140 i 150 cw są kołowrotki okuma tactic wielkości 45 [w przypadku tego modelu wielkość 45 odpowiada 40 innych firm np. dragona] , dragon maxima z wolnym biegiem 40 , dam quick hpn fd pro 440 - bez wolnego biegu ale waży około 400 gramów i ma przekładnię 1:4,6 nadającą się na grunt , przy kiju 100 gram cw mam ryobi ecusimę wielkości 40 .Tak przy okazji - Odra znowu zakwitła , ale tak ,,rybna'' jak obecnie dawno nie była . (2015/09/10 08:09)

kostek388


witam odnosnie okumy to fakt wyglad jest slaby duzo teraz kolowrotkow z ladnymi i kolorowymi napisami niby nie o wyglad chodzi ale jednak na pierwszy rzut oka w sklepie to ciesza te zlote wstawki czy czerwone ,posiadam trav..i powiem ze chodzi bardzo dobrze zobacz jeszcze kolowrotki spro freeliner . (2015/09/10 17:24)

Adi777


Dziękuje za pomoc i propozycje, zobaczę jutro co u nas w sklepach oferują a jak nic nie znajdę wybiorę jedna k Mikado GB i Okumę, ale jeszcze nwm, który. (2015/09/10 22:52)

Adi777


Byłem dziś w paru sklepach i zdania są naprawdę różne. Podobno na początek lepiej coś do 120 cw. łatwiej się łowi i  pięknie niby to wygląda. Mówią, że mikado GB to już wyszło z produkcji i stary kij. Oglądałęm Robinsona 2 modele kinetic i tritum do 120cw., oraz mikado xplode oraz almaz. Co Wy na to bo nwm co zrobić. I jaką akcje ma MGB bo podobno lepiej żenby nie była szczytowa a bardziej paraboliczna. Pozdrawiam (2015/09/11 17:41)

Jędrula


Na początek coś do 120 gr ? Pierdoły ! Kij , jego cw dobiera się do warunków panujących na łowisku , obciążenia jakie będzie się stosować i oczywiście ryb jakie zamierzamy łowić . Dodatkowo właśnie na początek przygody z DS polecam mocniejszy kij aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek . Czy MGB wyszedł z produkcji to nie wiem , wiem natomiast , że jego premiera była dawno temu . Ale co z tego wynika , co to znaczy , że jest stary - gorszy ? To doskonała wędka i nie zmieni tego głupie gadanie sprzedawców , którzy go nie mają na składzie i próbują Ci sprzedać inny sprzęt . Jeżeli chodzi o akcję to oczywiście sprawa indywidualna , ja preferuję akcję szczytową , lubię lekkie i sztywne wędki , zwłaszcza pod feeder . Tu masz następcę GB , jest ''młodszy '' - http://allegro.pl/mikado-da-vinci-feeder-390-140-gratisy-i4956071566.html  (2015/09/11 18:48)

Adi777


Czyli już się nie zastanawiać i weybrać Mikado GB 140 lub da vinci z kolowrotkiem okumy trawertine lub tactic i cieszyć się mogąc łowic tym sprzętwm, a w miarę doświadczenia można coś do 120g z akcją bardziej paraboliczna wezc.  (2015/09/11 19:24)

Jędrula


Parabolik daje dużo radochy z holu ale według mnie rzuty są krótsze i jest wolniejsza od sztywniaków . Przy DS , szczególnie w okresie słabych brań jest potrzeba aby rybę szybko zacinać , najlepiej w tempo aby pułapka zadziałała , przy paraboliku może być różnie , miałem paraboliki i już nie kupię . Rozumiem , że o gustach się nie rozmawia i wiem , że wiele osób stosuje , mnie nie pasują . Może dla Ciebie będzie alternatywą akcja progresywna ? To taki kompromis między parabolikiem a sztywniakiem . W każdym razie ten zestaw ''Mikado GB 140 lub da vinci z kolowrotkiem okumy trawertine lub tactic ...'' to porządny sprzęt , który będzie służył Ci lata .  (2015/09/11 19:56)

Adi777


I o taką odpowiedz mi chodziło :) dziękuje (2015/09/11 20:09)

u?ytkownik165777


Miękki feeder [paraboliczny] podczas łowienia w płynącej wodzie będzie poddawał się na całej długości kiepsko sygnalizując brania , zbyt miękka wędka powoduje że zestaw pod naporem wody przesuwa się z nurtem i do brzegu . Osobiście mam da Vinci i nie narzekam , nie łowiłem ale oglądałem mikado sakana hanta i wydaje się być podobny do gb poza nowoczesnym Dolnikiem . (2015/09/11 20:12)

Adi777


A pomijając to, może podacie mi jakieś typy feederów o akcji progresywnej. (2015/09/12 16:43)