Paprochy na okonia - jaką przynęte stosować?

/ 6 odpowiedzi
Witam
Mam pytanie jaką przynęte stosować na takie rybki jak :okoń i płotki.
Kolega mi podpowiada że może białe robaki ale to krótko trwała przynenta
więc teraz nie wiem . prosze pomużcie mi. :)
u?ytkownik7463


wszystko robactwo tylko nie duże, jak na płotki. (2009/12/29 21:10)

tomiczek22


Na płotkę można zastosować tak jak już wspomniałeś białe robaki, ochotkę, czerwonego robaczka, dobry będzie gnojaczek. Na okonia to najlepszy będzie czerwony robak. (2009/12/29 21:44)

u?ytkownik13699


Rozumiem, że przynęta owa, ma być używana na wędkowanie podlodowe: więc, jak już koledzy wcześniej wspomnieli:
Na okonia - czerwony robak, biały robak, ochotka (podlodowe przynęty spinningowe i mormyszka)
Na płotkę- czerwony robak, biały robak, ochotka, serek topiony, wołowinka, makaron gwiazdki lub kolanka, (mormyszka)
(2009/12/29 21:54)

u?ytkownik16122


Są to ryby powszechne a w szczególności płoteczka , czyli jak wyżej wszelakie robactwo , ziarna , pasty no i moje ulubione ciacho z kaszy mannej , jest kilerem na moim wiosennym łowisku . Okoń pożądany przez wielu , paproch na bocznym troku choć to nie naturalne ale polecam , rewelacja . (2009/12/29 21:59)

korzun04


Na takie popularne przynęty jak;białe i czerwone robaki,larwychruścika,kukurydza,pęczak,pszenica,makaron,wszelkiego rodzaju ciasta i pasty złowisz każdą ''białą'' rybę.Okoń woli ''mięsko" wiec propnuję rosówki,pijawki,mały żywiec oraz trochę zapomnianą przynętę szyjki rakowe znakomite równieżprzy połowie linów i wegorzy.Są też przynęty na które łowimy dany gatunek lub które są  skuteczne w danym okresie np.kleń-owoce(czareśnie wiśnie,porzeczki).Jaź wiosną to- groch,groszek z puszki,chrabąszcze majowe.Amur-sałata,gotowana marchewka,mirabelka.Pasta z serka topionego jest ulubioną przynętą przy połowie karpiowatych z pod lodu. Stosując kilkudniowe nęcenie można samemu bardzo skutecznie przyzwyczaić rybę do sobie tylko znanej przynęty, jej smaku i zapachu. Moimi ulubionymi przynętami na wiosenną płoć są;larwy chruścika,gniecione racicznice(selektywna przynęta-duuuuża płoć) i pęczak gotowany z młodymi pędami tataraku(wywarem rorabiam zanętę).Jeżeli chcemy być skuteczni na łowisku trzeba więc kąbinować i eksperymentować lub.......podejrzeć i/lub porozmawiać z miejscowym wędkarzem który jest ''kopalnią'' wiedzy na temat ''swjej'' wody.

O w/w pęczaku podpowiedział mi 15lat temu "Dziadek" Pomykała z nad kanału Mioduńskiego.Dzęki jego przynęcie którą mi wręczył ''po cichu'' wygrałem zawody deklasując pozostałych zawodników,praktycznie nie używając zanęty.Wystarczył sam pęczak sypany co parę minut kilkoma ziarnami.

pozdrawiam i życzę sukcesów

p.s. do pęczaku trzeba dodać szafran dodatkowo w czerwcu ..................laskę PRAWDZIWEJ wanili (DUŻY LESZCZ I PŁOĆ)

(2009/12/30 16:59)

kwieciu87


jeśli chodzi o okonia to ja łapię go na robaki czerwone, ochotkę, pinki. 

Zaś płocie oprócz robactwa dobrze jest łapac na konopie, pęczak i kukurydzę. Grube płocie biorą mi na jedno lub dwa ziarna pszenicy.

(2010/01/01 13:56)