Opłaty na wody górskie w 2013

/ 12 odpowiedzi
Witam.
Jestem z Warszawy, chciałbym połowić w rzekach pomorza (Reda, Łeba, Parsęta, Ina) trocie jakie opłaty (i gdzie) muszę uiścić?
Czy wystarczy że zapłacę 127zł (http://ompzw.pl/skladki_2013_r_,63.html) czyli opłata w ww. cenniku za wody nizinne i górskie czy nie?
Trochę się pogubiłem w tych opłatach?


Spawciu


warszawa nie ma porozumien z pomorzem wiec doplata bedzie z gorskie (2012/12/27 20:41)

withanight88


Najpierw musisz zobaczyć do jakich okręgów te wody należa. Pożniej musisz sprawdzić czy te okręgi mają porozumienie z Twoim okręgiem, od tego bedzie zależało to ile bedziesz musiał zabulić za możliwość wedkowania na tych rzekach.


do 127 zł o których napisałeś napewno musisz jeszcze dodać 66 zł składki członkowskiej a i napewno nie wystarczy to żeby połowić na ww rzekach.


Niestety nie moje strony i więcej nie pomoge. (2012/12/27 20:47)

withanight88


Na Parsęte napewno dopłata 50% z 127 zł - tak ustalił okęg koszaliński (2012/12/27 20:54)

okonek1235


Witam, wejdź na stronę okręgu PZW Koszalin poczytaj stronę aktualności ,możesz  wykupić zezwolenie na połów w naszym okręgu, po opłaceniu składki na wody górskie w swoim kole, w naszym płacisz 50% składki podstawowej tj.82zł. i możesz łowić na rzece Parsęcie, nie jest wymagane porozumienie między naszymi okręgami. Pozdrawiam i życzę rekordowych połowów troci i łososi.

(2012/12/28 19:33)

glider


Dziękuje za odpowiedź.
A czy mogę wykupić tylko składkę na wody nizinne okręgu mazowieckiego, a na wody górskie tylko w Gdańskim, ojciec mojej dziewczyny mieszka Gdańsku więc na Redze mam zamiar łowić bardzo często natomiast tego typu wody w mazowieckim mnie nie interesują (i vice versa jeżeli chodzi o wody nizinne w gdańskim)? I do tego jeszcze zapłacić 50% opłaty w koszalińskim? (2012/12/28 19:43)

J-A-C-E-K


Niestety nie ma dla ciebie dobrych wiadomości, warszawa nie ma porozumień z pomorzem, więc płacisz całą składkę w wybranym okręgu na pomorzu, tylko koszalin 50%, a czy musisz mieć składkę pełną na wody KPiL to nie wiem, zadzwoń do okręgu koszalin i się dowiedz. (2012/12/28 21:10)

J-A-C-E-K


Aby opłcić wody górskie w okręgu z porozumieniem 50%, u siebie też musisz mieć opłacone wody górskie, pytałem dzisiaj w okręgu. (2012/12/29 18:04)

withanight88


Aby opłcić wody górskie w okręgu z porozumieniem 50%, u siebie też musisz mieć opłacone wody górskie, pytałem dzisiaj w okręgu.



A pytałeś dlaczego ? przecież to parodia jakaś! (2012/12/30 10:03)

J-A-C-E-K


W PZW wiele rzeczy pozostaje bez odpowiedzi... (2012/12/30 11:42)

kardynal


Witam! Piszesz, że chciałbyś wędkować na Inie,  Parsęcie. Kolego jest rozwiązanie :
wykupujesz kartę w Okręgu Nadnoteckim na 2013 r.i możesz wędkować w n/w okręgach : Gorzowie, Jeleniej Górze, Kaliszu, Koszalinie, Legnicy, Łodzi, Poznaniu, Sieradzu, Słupsku, Szczecinie, Wałbrzychu i Zielonej Górze.
Z PZW Gorzów porozumienie dotyczy rzeki DRAWA, z PZW Szczecin to min. rzeki trociowe Ina , Rega i  wszystkie górskie, PZW Słupsk to głównie Słupia i oczywiście wszystkie górskie, PZW Koszalin - tym  to się w głowie pomieszało, "myślą ze jak mają Parsętę to Pana Boga chwycili za nogi" - żądają 50 % dodatkowej opłaty- nie polecam ryby wykłusowane a woda syf. Ale oczywiście jak zapłacisz dod.na koszalin ok.60 złociszy to masz Parsętę i wszystkie wody górskie tego okręgu. Czyli w Okręgu Nadnoteckim wody górskie to 147 zł plus 66 składka członkowska i ew. ok.60 zł na koszalin to daje ok.260 złociszy. W innym przypadku płacisz na każdy okręg /rzekę/ osobno. Pozdrawiam. (2012/12/30 13:58)

J-A-C-E-K


Ja jestem z okręgu koszalin a wykupuje składkę w szczecinie bo mi sie to bardziej opłaca. Jeżeli chodzi o okręg koszalin, podzielam opinie kolegi kardynal, masz rację w głowie się panu naszemu guru prezesowi przewraca, on sie po prostu nie chce z nikim dzielić swoim ,,bogactwem''.

(2012/12/30 23:25)

glider


Dziękuje jeszcze raz za wszystkie informację. Chyba faktycznie najlepiej będzie mi opłacić składkę w Okręgu Nadnoteckim. (2013/01/02 19:10)