Odra - Krapkowice - Opole

/ 26 odpowiedzi
Witam.To mój pierwszy post na forum,więc proszę o wyrozumiałość.Jak w tytule interesuje mnie odcinek Odry od Krapkowic do Opola.Na tym odcinku są trzy zapory wodne:na wysokości Rogowa Op,następna w Zimnicach i ostatnia na wysokości miejscowości Chrzowice.Chciałbym się dowiedzieć czy są tam miejsca gdzie można podjechać samochodem pod samą wodę.Planuję parę nocek w tym roku na Odrze, a noszenie całego majadanu odpada.A może są jakieś inne fajne miejsca na tym odcinku rzeki z dojazdem? Pytanie dotyczy lewej strony Odry.Znam Odrę od Krapkowic do Mechnicy, a tam ciężko z takimi miejscami. nie licząc Żywocic,ale tam w sezonie tłok,a jak popada to też ciężko dojechać

pozdrawiam marek
adler


Witaj Marku .

Dlaczego tylko lewa strona ? Przelecisz Krapkowice i masz także super miejscówki . Natomiast jeśli z Twej strony pojedziesz w stronę ( tzn. w Krapkowicach w stronę Kędzierzyna ) tam często też jeździmy tam także jest super . Możliwości jest mnóstwo .   

(2012/02/26 17:15)

adler


Witaj Marku .

Dlaczego tylko lewa strona ? Przelecisz Krapkowice i masz także super miejscówki . Natomiast jeśli z Twej strony pojedziesz w stronę ( tzn. w Krapkowicach w stronę Kędzierzyna ) tam często też jeździmy tam także jest super . Możliwości jest mnóstwo . 
Pozdrawiam . 

(2012/02/26 17:16)

adler



(2012/02/26 17:20)

marek74


Witaj Marku .

Dlaczego tylko lewa strona ? Przelecisz Krapkowice i masz także super miejscówki . Natomiast jeśli z Twej strony pojedziesz w stronę ( tzn. w Krapkowicach w stronę Kędzierzyna ) tam często też jeździmy tam także jest super . Możliwości jest mnóstwo .  

Lewa  strona ponieważ bliżej , a co za tym idzie taniej :) Jak pisałem w miarę dobrze znam odcinek od krapkowic do mechnicy i nie ma tam miejsc o które pytałem,czyli z dojazdem pod samą wodę w miarę nie rozwalając czy rysując auta.Znam kilka miejsc ,ale trzeba dojechać wałem,a postawili zakaz,więc wolę nie ryzykować.Dlatego szukam nowych terenów łowieckich ;) i chciałbym poznać ten odcinek rzeki.

(2012/02/26 17:38)

pablo347


Panowie zasadza się ktoś z Was na miętusa w okolicach Opola. Zaczyna mnie nosić wiosno przybywaj. (2012/03/11 19:50)

pablo347


Panowie nie wiecie czy leszcz się już wytarł (2012/05/23 15:22)

aquilon


Marek znam kilka dobrych miejscówek, ale na prawym brzegu koło krapkowic w stronę K-Koźla.
Jeżeli Cię to interesuje to pisz (2012/05/23 17:13)

marek74


Witam i dzięki za odzew , ale znam też parę miejscówek na odcinku o którym piszesz.Łowiłem na ostrogach w Krapkowicach między mostem a śluzą, w Obrowcu i Krępnej.Tak jak pisał Adler możliwości jest wiele,wystarczy pojeździć i poszukać.i dodam,że w szukaniu miejscówek bardzo przydatne jest Google Earth.Oczywiście,jeżeli znasz jakieś fajne miejsce z dojazdem pod samą wodę to jestem zainteresowany, i to w górę ,i w dół Odry od Krapkowic.
połamania i pozdrawiam. (2012/05/29 08:17)

Giissmo


A gdzie w Żywocicach jest niby ten tłok :) ? Mieszkam tu i nad odra bywam często i gwarantuje, że spokojnie możesz posiedziec. Z łowieniem już gorzej bo ryba nie bierze zapowiada sie to samo co w zeszłym roku..martwa woda.

"aquilon" może podzielisz się informacja o tych miejscówkach ;) (2012/05/29 12:46)

gaznik


Witam kolegów a co sie  ruszylo na starym korycie ODRY W STRADUNIU  wie ktos moze cos, pozdrawiam (2012/05/29 12:54)

marek74


faktycznie,byłem parę razy w tym roku nad Odrą między starą a nową śluzą i nie było tłoku. a nawet było pusto.Pamiętam jednak  z wcześniejszych lat ,że w weekendy nie było szans na wolne miejsce, a większość samochodów była na blachach katowickich i częstochowskich .


W Straduni nie byłem jeszcze w tym roku,ale wczoraj od 5 do 11 siedziałem na Mechnicy z kolegami,i na 6 wędek nic!!!poza drobnicą (2012/05/29 14:11)

michalopole


Kolego,

Odra na tym odcinku jest niesamowicie obfita w miejscówki.

Znam dobrze odcinki o okolicy Krapkowic i Gogolina - lecz prawie zawsze po "lewej" stronie.

Są też dobre miejsca w Opolu po lewj stronie za lelkiem - dojazd jest pod samą wodę, tylko ciężko jest po mocnym deszczu ale to normalne.

Odezwij się to może razem się kiedyś wybierzemy ...

 

Pozdrawiam Michał

(2012/12/26 20:08)

michalopole


to właśnie jest  Leszczyk z Krapkowickiego odcinka Odry :) (2012/12/26 23:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marek74


witam kolego. piękna fotogaleria z pięknymi okazami.widziałem że łowiłeś w Żywocicach pomiędzy starą a nową śluzą. ja ,jak jest miejsce i dojazd to łowię pod samym lasem,powyżej starej śluzy. Zgadzam się że jest "obficie" w miejsca, ale jak przyjdzie "łykend" i jest ładna pogoda to nie ma gdzie sie wcisnąć ,zresztą sam łowisz to wiesz jak jest:)

Co do łowienia to dopiero na wiosnę:) teraz czasami z kolegą idziemy na Osobłoge porzucać ,ale nic poza kleniem nie siada i to max20-25cm.no i są plany na lód iść,ale jak patrze na pogode to na razie nie wiem...

pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą

Marek (2012/12/29 15:55)

michalopole


Osobłoga... to miejsce pamiętam przed całym tym cyrkiem z uregulowaniem brzegów - czasem siadało 10 szczupaków jednego ranka na jedną gumę! A klenie super brały z gruntu na czerwonego - wędka uginała się jak przu braniu suma :)

Ja też czekam na lód... byłem w zeszłym tygodniu na odrze w opolu i lipa - nic nie brało tylko zmarzłem w nocy :) ale jakoś tak na duchu lepiej jak się kija zamoczy!

 

pozdrawiam i do zobaczenia

 

Ps. najlepszego w nowym roku i oczywiście taaaakiej ryby!

(2013/01/03 21:36)

leisik79


kolego a może juz wiesz czy coś już skubie na odrze   Wróblin , Dobrzyn wielki . z góry dzięki za informacje  pozdrawiam (2013/03/04 22:12)

mikefish


Ponawiam pytanie,
jak sytuacja wygląda aktualnie na Odrze w ok. Opola/Krapkowic/Dobrzenia Wlk? (2013/07/17 18:26)

marek74


byłem pare razy w żywocicach ,niestety brała tylko drobnica.pomimo tego bardzo przyjemnie sie siedziało:) (2013/07/30 22:14)

lars


Witam.Jak z braniami aktualnie na Odrze w ok. Opola/Krapkowic/Dobrzenia Wlk?Dzieje się coś?Pytam bo mam kawałek do w/w i co się wybiorę to kicha.Tylko nerwy zszarpane. (2013/09/02 10:30)

lars


Witam.Jak z braniami aktualnie na Odrze w ok. Opola/Krapkowic/Dobrzenia Wlk?Dzieje się coś?Pytam bo mam kawałek do w/w i co się wybiorę to kicha.Tylko nerwy zszarpane.


ponawiam pytanie (2013/09/02 19:21)

mikefish


Tylko nerwy zszarpane (2013/09/03 10:41)

szymonesek101


jaki to jest nr w rejestrze szefy (2018/02/18 09:11)

papapa


Witam.Jak z braniami aktualnie na Odrze w ok. Opola/Krapkowic/Dobrzenia Wlk?Dzieje się coś?Pytam bo mam kawałek do w/w i co się wybiorę to kicha.Tylko nerwy zszarpane.

A jak to jest na dzień dzisiejszy? (2018/02/25 11:45)

berthold


A tak z ciekawości to tak ogólnie w waszym rejonie Krapkowic biorą jakieś ryby typu leszcz czy płoć bo ja mieszkam 10 km w górę od Kędzierzyna-Koźla i od mostu Kędzierzyn w górę to praktycznie poza malutkimi sumami mikrokleniami oczywiście jak przedtem tysięczny raz nie capnie przynęty uklejka to nic kompletnie innego nie bierze , nie wiem co jest grane ale nikt tu leszcza nie złowił od co najmniej 10-ciu lat ale już np poniżej mostów w kędzierzynie w stronę krapkowic coś tam czasem weźmnie ale szału nie ma (2018/02/25 20:35)

szymonesek101


jaki nr w rejestrze ma ten odcinek
(2018/05/27 08:41)