Odra Kotowice Trestno Ratowce ... co łapiecie na

/ 17 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam kolegów z dolnośląskiego. Odświeżam swoja przygodę wędkarską i chciałbym zorientować się nieco więcej o łowiskach a w szczególności o kilku odcinkach Odry.
Głównie spinninguję, dla relaksu, próbuję szukać okoni, szczupaków ostatnio też klenia bolenia. Na jesień wybrałem się kilka razy w okolice Czernicy raz w okolice tamy w Ratowicach.
Kilka wypadów bez najmniejszego brania, za to jednego razu 4 (niewymiarowe) szczupaczki - mam nadzieje ze podrosną przez wiosnę i przywitamy się ponownie ;)
Podzielcie się proszę doświadczeniami, jak łowicie, na co i jakie rybki sprawią więcej frajdy. Czy jest szansa na klenie. Pomiędzy Kotowicami a Siechnicami rzeka zakręca dwukrotnie jest tam kilka bardzo fajnych główek ( niestety dostać się tam tylko na pieszo lub rowerem ). Czy znajdę w ich pobliżu klenie ? Bliżej Blizanowic i Trestna rzeka przyspiesza - w tym nurcie ( w teorii ) mogłoby być więcej Bolenia? Krajobraz w tych miejscach jest bajeczny - szczególnie o świcie, dlatego na pewno będę tam częściej bywał. Fajnie byłoby oprócz podziwiania widoków pobawić się z rybami ;)
Zamieszczam kilka fotek miejsc które mnie interesują.
Czekam na osoby chętne do podyskutowania - a może i na wspólna wyprawę?
Pozdrawiam







MareKs


To moje dawne tereny, czasem tam bywałem kiedy jeszcze mieszkałem we Wrocławiu (piękne czasy to były...).

Jesli chodzi o wyniki wędkarskie to na pewno można liczyć na wymiarowego szczupaka, suma, klenia. Widziałem jak jeden wędkarz łowił na groch na przystawkę pół metrowe jazie.

Poza tym pływa tam wszystko, na pewno mogę polecić ten odcinek Odry pod względem wędkarskim.

(2012/01/18 13:17)

erykom


ja mieszkam w okolicy urazu i tam rowniez jest mnostwo bajecznych miejsc na odrze.w tym roku planuje lowic tylko na odrze i mysle ze nieraz odra mnie obdarzy w piekne ryby (2012/01/18 14:23)

erykom


ja mieszkam w okolicy urazu i tam rowniez jest mnostwo bajecznych miejsc na odrze.w tym roku planuje lowic tylko na odrze i mysle ze nieraz odra mnie obdarzy w piekne ryby (2012/01/18 14:23)

u?ytkownik47420


ja łowie najczęściej pomiedzy Ścinawą a Głogowem i chyba jak wszędzie nad odrą jest kilka bajecznych miejsc o których cywilizacja zapomniała i ryba chce współpracować choć nie zawsze bo odra jest ostatnimi laty kapryśna.Poprostu trzeba cierpliwie czekać i nie poddawać sie a wyniki będą napewno.

pozdrawiam

(2012/01/19 13:28)

piterku


To prawda bajeczne miejsce moja zona choć sceptyczna też  jest zachwycona tym miejscem.  Kilka razy w roku  bywamy  Kotowice-Utrata , ale to z uwagi na odległość 100 kilometrow. A z rybami to różnie. (2012/01/19 16:40)

piterku


Zdiecie Odra Kotowice. (2012/01/19 22:11)

gruby0113


O jak dobrze następny "szaleniec" z mojego regionu i to w dodatku miejsca odwiedzane prze ze mnie. WITAJ i do zobaczenia nad wodą (2012/01/19 23:40)

piterku


Do zobaczenia a na miejscu już spotkykałem  wiecej wedkarzy zalogowanych na Wedkuje.pl (2012/01/20 16:05)

piogas


Wędkuje na tym łowisku od lat praktycznie od zawsze. Kiedys było tam zatrzęsienie leszcza . Można było złapać każdą rybę . Niestety od kilku lat co widać zresztą po ilośći wędkarzy na tym odcinku trudno złapać tam cokolwiek . Ten odcinek od jazu Opatowice do kolejnego w górę rzeki jest kompletnie przetrzebiony . Oczywiście wszystkich ryb nie da się wyłowić ale bran czegokolwiek jest jak na lekarstwo. Kłusole i brak działań pzw doprowadziły do umierania tego odcinka. To odcinek który przepływa przez las i wioski. Noca po prostu w miejscach niedostępnych dla wędkarzy przeciąganie liny z siecią to standard.... (2015/06/07 15:39)

Kowal73


Witam, ja tu na chwilkę bo właśnie wróciłem z nad Odry, mój pierwszy wyjazd nad tę wodę :)
 Byłem akurat w tym miejscu co kolega pokazał pierwszą fotke z pierwszym od lewej zaznaczonym kółeczkiem miejsce, takie niby ''M odwrócone'', nie znam terenu więc w ten sposób prosty się, że tak wypowiem:)
Złowiłem szczupaka 60cm. wieczorem na żywca wziął sum 40cm. Rybka pławi się przepięknie, jak będę w domu to podeśle z kompa dokładniejszą lokalizację. (2015/06/07 17:06)

Kowal73


Nie mogę mapki z gogle wkleić:(

https://www.google.pl/maps/@51.0540486,17.1926792,13z
Ostatni raz... (2015/06/08 19:45)

Festusus


A koledzy może podpowiedzą jak dojechać nad kanał żeglugi Ratowice? Widziałem na jakichś zdjęciach z zawodów wędkarskich, że można podjechać autem w miarę blisko. Tylko nie wiem z której strony - od Kotowic? Pomóżcie, bo dopiero zaczynam odkrywać ten rejon Odry. (2015/06/16 09:20)

DonMajorro


Był ktoś może ostatnio na Odrze, w okolicach z tytułu tego tematu?

Dawno nie łowiłem nad Odrą, a coś ostatnio mam na to ochotę, ale właśnie nie wiem za bardzo gdzie pojechać. Polecicie jakieś miejsce? (2015/07/27 06:37)

DonMajorro


Ponawiam pytanie.. (2015/07/29 05:48)