Od ilu lat Karta Wędkarska?

/ 20 odpowiedzi
Witam Wszystkich wędkarzy.
Szukałem już w innych wątkach ale nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytanie więc:

Postanowiłem zrobić kartę wędkarską   - ale mam problem , ponieważ w RAPR pisze że muszę mieć 14lat by mieć kartę wędkarską  a wybrałem się do sklepu wędkarskiego w kołobrzegu ,gdzie można opłacać składki itp ; . I tam mi powiedziano że muszę mieć 16lat . Zostałem wprowadzony w błąd  czy co ? bo nierozumiem . ?   . A i  czy muszę mieć skończone 14 lat ? Czy wystarczy że rocznikowo będę miał 14. ?

Prosze o odpowiedź . Z góry dziękuje
bluehornet


Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

W tym sklepie nie wiedzą  co jest grane - dlaczego nie pójdziesz do najbliższego Koła ? Tam ci wszystko powiedzą : co i jak .
Aby otrzymać KW musisz mieć kalendarzowo skończone 14 lat . (2012/12/30 14:35)

zygardz


Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

W tym sklepie nie wiedzą  co jest grane - dlaczego nie pójdziesz do najbliższego Koła ? Tam ci wszystko powiedzą : co i jak .
Aby otrzymać KW musisz mieć kalendarzowo skończone 14 lat .

Bardzo dziękuje za odpowiedz . Mam jeszcze jedno pytanie . Co muszę zrobić by móc łowić na wodach pzw ? Co muszę opłacić itp: ? (2012/12/30 15:04)

bluehornet


Odpowiedź uzyskasz w Kole ... (2012/12/30 15:32)

zygardz


Ok. Jutro udam się na miejsce. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
(2012/12/30 15:41)

00borys97


Mi też tak mówili ja poszedłem wyrabiać to się zdenerwowałem i wydrukowałem im regulamin RAPR  i jak przeczytali to dopiero zrozumieli że od 14 a nie od 16 :D
(2012/12/30 17:09)

Jack14


Grzecznie zadam pytanie?

Komu kolego musiał pokazywać RAPR?

(2012/12/30 17:33)

u?ytkownik82173


A ja mam do Was pytanie, nie chce już opłacać składek w PZW na rok 2013 gdyż wykupiłem sobie pozwolenie. I teraz muszę im rejestr połowu oddawać czy nie? Bo karta członkowska rzecz jasna zostaje u mnie razem z kartą wędkarską.  (2012/12/30 17:43)

MASTINO


A ja mam do Was pytanie, nie chce już opłacać składek w PZW na rok 2013 gdyż wykupiłem sobie pozwolenie. I teraz muszę im rejestr połowu oddawać czy nie? Bo karta członkowska rzecz jasna zostaje u mnie razem z kartą wędkarską. 




Nic nie kumam, jak bogackiego. Jakie pozwolenie, na co, u kogo? Nie chcesz opłacać składek, to nie opłacaj. Ale wtedy chcąc łowić na wodach PZW musisz wykupować zezwolenia czasowe na łowiska. Legitymacja zostaje u Ciebie, normalne. Ale jak nie masz aktualnych składek, to jest nieważna. Rejestr za stary rok oddajesz.

(2012/12/30 18:00)

MASTINO


Grzecznie zadam pytanie?

Komu kolego musiał pokazywać RAPR?




Również chciałbym poznać odpowiedź, którz to jest tak kompetentny :))))))))))))) 

(2012/12/30 18:03)

Mario18


A ja mam do Was pytanie, nie chce już opłacać składek w PZW na rok 2013 gdyż wykupiłem sobie pozwolenie. I teraz muszę im rejestr połowu oddawać czy nie? Bo karta członkowska rzecz jasna zostaje u mnie razem z kartą wędkarską. 




Nic nie kumam, jak bogackiego. Jakie pozwolenie, na co, u kogo? Nie chcesz opłacać składek, to nie opłacaj. Ale wtedy chcąc łowić na wodach PZW musisz wykupować zezwolenia czasowe na łowiska. Legitymacja zostaje u Ciebie, normalne. Ale jak nie masz aktualnych składek, to jest nieważna. Rejestr za stary rok oddajesz.



Kolega pewnie nie chce opłacać składek pzw tylko chce łowić jako niezrzeszony zapewne czyż tak? (2012/12/30 18:10)

MASTINO


Jeśli jesteś czynnym wędkarzem, jeżdżącym częściej niż 10 razy w roku na ryby, to raczej mało Ci się to opłaci. (2012/12/30 18:28)

19970512


bez wzgledu ile razy jezdzisz na wyprawy wedkarskie to placisz tyle samo to zalezy czy masz ulge w jakim wieku jestes szkolny czy emeryt (2012/12/30 18:37)

u?ytkownik82173


To jest tak opłacałem składki na rok 2012, ale w roku 2013 już nie będę gdyż będę łowić na rzece Wierzyca, która należy do Spółdzielni Troć w Tczewie (nie należy do PZW). No i mam 3 dokumenty: KW, Kartę Członkowską i Rejestr Połowów i pytam się czy Rejestr Połowów, które dostałem od PZW trzeba oddać do koła by mieli tam jakąś statystykę czy zostaje u nas na pamiątkę.  (2012/12/30 18:38)

MASTINO


To jest tak opłacałem składki na rok 2012, ale w roku 2013 już nie będę gdyż będę łowić na rzece Wierzyca, która należy do Spółdzielni Troć w Tczewie (nie należy do PZW). No i mam 3 dokumenty: KW, Kartę Członkowską i Rejestr Połowów i pytam się czy Rejestr Połowów, które dostałem od PZW trzeba oddać do koła by mieli tam jakąś statystykę czy zostaje u nas na pamiątkę.



Napisałem- oddajesz rejestr za stary rok do koła czy okręgu PZW. Rejestry się zdaje po każdym sezonie, czy jest zapełniony, czy nie.

(2012/12/30 18:48)

u?ytkownik82173


Dzięki MASTINO za odpowiedź, tego właśnie oczekiwałem, a pytanie zabrało się stąd że 1 rok opłacam.  (2012/12/30 19:12)

u?ytkownik65321


ja miałem 13 lat gdy sobie wyrobiłem i nie miałem zadnych problemów zeby ja wyrobic (2012/12/30 20:45)

MASTINO


ja miałem 13 lat gdy sobie wyrobiłem i nie miałem zadnych problemów zeby ja wyrobic

Tak było do 2011 roku. Teraz też nie Ty byś miał problemy, ale urzędnik łamiący zapis Ustawy tego dotyczący. Tobie mogliby jedynie odebrać Karte i oddać po ukończeniu lat 14-tu.

(2012/12/30 21:25)

Zander51


Jedyny strażnik, który zna regulamin, to Mastino ? A gdzie kowboje, co tak chwalą się swoimi sukcesami na każdym kroku ? W tej dyskusji udziału ni8e biorą ? (2012/12/30 22:33)

Pitbul


Te strażniki co to @Zander pisze to o ile wiem - łykają na uspokojenie po wezwaniu z prokuratury.....A co do sedna i dla podsumowania.Aktualnie zdać egzamin (najczęściej w PZW) może każdy, ale z zaświadczeniem z egzaminu do Starostwa udać sięmożna po ukończeniu (jak wspomniał Mastno) 14 lat. Tak więc aktualnie do 14 roku życia - by mieć własny "limit" - trza opłacić składkę "członka uczestnika" i jak mawiają najwięksi - gitarrra (pod warunkiem łowienia w towarzystwie osoby pełnoletniej posiadającej kartę wędkarską). Happy New Year wsiem !T. (2012/12/30 23:37)

00borys97


Grzecznie zadam pytanie?

Komu kolego musiał pokazywać RAPR?



Ja musiałem pokazać RAPR panowi z mojego koła bym w 100% przekonany że od 16.A jak pokazałem mu to co wydrukowałem to sie zdziwił :D

(2012/12/31 13:07)