Nęcenie łowiska długoterminowe

/ 7 odpowiedzi
Witam Mam możliwość necenia punktu w ktorym bede biwakowal od maja. Jest sens podrzucania co weekend od teraz zeby lechy braly jak wariaty? Jak tak to co rzucac zeby mialo sens?
spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=N%EAcenie+%B3owiska+d%B3ugoterminowe (2015/12/27 13:20)

wojtekk24ol


nie ma żadnego sensu, poczytaj trochę o tych rybach a później pytaj.  (2015/12/27 17:56)

Wojluk


Tak sie sklada ze poczytalem . Ale dzięki (2015/12/27 19:23)

jannowywpoznaniu


po pierwsze to czy one są w miejscu które chcesz nęcić
jak są to lepiej zacznij od pierwszego ocieplenia zwiększając porcje wraz z ocieplaniem się wody
mam nadzieje że nęcił będziesz ziarnem a nie zanętą z opakowania
(2015/12/27 19:51)

u?ytkownik102837


Ja teraz bym nie nęcił ponieważ to nie ma sensu ze względu na to że leszcze zimują w innych miejscach niż te w których mają letnią stołówkę. Ja proponuje zacząć nęcenie wczesną wiosnę. Ale najpierw to musisz namierzyć te leszcze i wiedzieć gdzie żerują. Długoterminowe nęcenie ma sens i to duży ja zauważyłem że nawet krótkie dwu trzy dniowe nęcenie daje nam przewagę nad innymi. No i teraz pytanie czym nęcić? hmmm wszystko zależy od ilości i wielkości leszczy na twoim łowisku. Ja nie leciał bym w koszty i kupił 10kg konopi i 10kg kukurydzy. Następnie to gotował i sypał. Do tego można dodać trochę spożywki. Jeśli ryb było by dużo i dużych to wszystko wzbogacił bym makaronem kolankami no i jakimiś kaszami itp. Chodzi o to aby było dużo i na bogato ale bez przesady. Ponieważ towar nie może zalegać na łowisku.  (2015/12/28 07:01)

wojtekk24ol


Leszcze wiosną zaczynają intensywnie żerować jeżeli woda osiąga 12-14C przebywają w okolicach swoich przyszłych tarlisk czyli na takiej wodzie do 3m najlepiej jakby było do 2m  brzegi muszą być łagodne bez mocnych spadów najlepiej jakaś zatoka na północnym brzegu i gdzie na ogół jest mocno porośnięta latem roślinami. Co do nęcenia możesz zacząć wcześniej wiosną ziarna i tylko ziarna bez żadnej sklepowej zanęty bo to bez sensu. Pęczak, kukurydza, makaron ale to już raczej jak wejdą ładne leszcze.  (2015/12/28 17:03)

Wojluk


Konkretnie i na temat. Dzieki. Zastosuje sie do wskazówek. Pzdr (2015/12/30 16:40)