Nak³o Chech³o ko³o Tarnowskich Gór

/ 33 odpowiedzi
G M

Nawi±zuj±c do regulacji prawnych odno¶nie zasad wêdkowania w okrêgu Katowice na 2012 rok.
Je¶li chodzi o wspomniane chech³o to my¶lê ¿e bardzo s³usznym zarz±dzeniem jest zakaz wywózki w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. Na pewno ograniczy to w du¿ym stopniu "napiêcia" miêdzy wêdkarzami.....
Dobrze by by³o,i tu pro¶ba do cz³onków ko³a nr.59 w Tarnowskich Górach aby za zebraniach próbowali przeforsowaæ d³u¿szy okres funkcjonowania stanicy wêdkarskiej.Bo z tego co pamiêtam ³ódkê by³o mo¿na wypo¿yczyæ tylko do koñca wrze¶nia,a to przecie¿ tak naprawdê  pocz±tek najlepszego okresu spinningowego.
Zapraszam do aktywnej dyskusji na temat tego zbiornika.
Pozdrawiam.

Podgl±d zdjêæ na forum dostêpny jest tylko dla zalogowanych u¿ytkowników.

Majster 81


Witam. Czyta³em ów zmiany na 2012r. ciekawe co z tego bêdzie , wprowadzili zakazy wywózki , limity roczne . Co do zbiornika napiszê tak : niestety to ju¿ koniec zbiornika KOCHANY SUMIK KAR£OWATY , co do wody Chech³o tak zaros³o ¿e szok . Parê lat do ty³u mo¿na by³o po³apaæ piêkne liny , wêgorze , karasie , a teraz  SUMIK - zmiany s± nie odwracalne - nie do zmiany . Pozdrawiam .    ps mam nadziejê ¿e przyjdzie czas , ¿e zdechnie to dziadostwo. (2011/12/28 11:58)

perwer


Witam. Czyta³em ów zmiany na 2012r. ciekawe co z tego bêdzie , wprowadzili zakazy wywózki , limity roczne . Co do zbiornika napiszê tak : niestety to ju¿ koniec zbiornika KOCHANY SUMIK KAR£OWATY , co do wody Chech³o tak zaros³o ¿e szok . Parê lat do ty³u mo¿na by³o po³apaæ piêkne liny , wêgorze , karasie , a teraz  SUMIK - zmiany s± nie odwracalne - nie do zmiany . Pozdrawiam .    ps mam nadziejê ¿e przyjdzie czas , ¿e zdechnie to dziadostwo.


Niestety sumik ma sie dobrze i co¶ czuje ¿e pare milionów nowych szkodników w tym roku zasili³o skromniutkie juz stadka. (2011/12/28 13:16)

daro22


Witam,nie do konca zgodze sie z przedmowca.Jestem stalym bywalcem tego zbiornika i zgadzam sie,ze zostal zasmiecony tych cholernym sumikiem, jednak w tej wodzie nadal jest moc.Z powodzeniem i regularnie nadal mozna lowic piekne liny czy karasie,trzeba tylko zrezygnowac z metody gruntowej,postawic splawiczek tuz przy trzcinkach i na efekty zazwyczaj dlugo nie trzeba czekac.Ten przeklety sumik bardzo ograniczyl nas wedkarzy,nakazal zrezygnowac z wiekszosci ulubionych metod polowu i wyeliminowal wiekszosc najskuteczniejszych naszych przynet.Da sie jednak ominac tego diabla,wystarczy gotowana kuku i brania sumika sie nie doczekamy,niestety jest i wada tej przynety..karp,karp i karp,sporadycznie wielki karas.Wegorz,jego tez z powodzeniem mozemy lowic jednak zasada jest jedna,tylko splawik i maly zywiec lub trupek umieszczony do metra nad dnem(plaszczem roslin)o metodzie gruntowej na te tyby radze tam zapomniec,sumiki uwielbiaja takze nasze trupy,sa zdecydowanie wieksze od swoich kumpli bioracych na bialego jednak to tylko sumik.Jest cos za czym tesknie....okon,zlowienie 30cm sztuki graniczy z cudem,tylko wspomne,ze 3 lata temu zlowienie kilku czy kilkunastu rybek powyzej tej miary bylo czyms zupelnie normalnym...Rozpisalem sie,troszke nie w temacie ale co tam......pozdrawiam (2011/12/28 13:23)

perwer


Witam,nie do konca zgodze sie z przedmowca.Jestem stalym bywalcem tego zbiornika i zgadzam sie,ze zostal zasmiecony tych cholernym sumikiem, jednak w tej wodzie nadal jest moc.Z powodzeniem i regularnie nadal mozna lowic piekne liny czy karasie,trzeba tylko zrezygnowac z metody gruntowej,postawic splawiczek tuz przy trzcinkach i na efekty zazwyczaj dlugo nie trzeba czekac.Ten przeklety sumik bardzo ograniczyl nas wedkarzy,nakazal zrezygnowac z wiekszosci ulubionych metod polowu i wyeliminowal wiekszosc najskuteczniejszych naszych przynet.Da sie jednak ominac tego diabla,wystarczy gotowana kuku i brania sumika sie nie doczekamy,niestety jest i wada tej przynety..karp,karp i karp,sporadycznie wielki karas.Wegorz,jego tez z powodzeniem mozemy lowic jednak zasada jest jedna,tylko splawik i maly zywiec lub trupek umieszczony do metra nad dnem(plaszczem roslin)o metodzie gruntowej na te tyby radze tam zapomniec,sumiki uwielbiaja takze nasze trupy,sa zdecydowanie wieksze od swoich kumpli bioracych na bialego jednak to tylko sumik.Jest cos za czym tesknie....okon,zlowienie 30cm sztuki graniczy z cudem,tylko wspomne,ze 3 lata temu zlowienie kilku czy kilkunastu rybek powyzej tej miary bylo czyms zupelnie normalnym...Rozpisalem sie,troszke nie w temacie ale co tam......pozdrawiam



Tzn.zgadasz sie z przedmówc±,ale masz na to przepis ..Warto wzi±¶æ z tego przyk³ad ..Pozdrawiam.. (2011/12/28 13:36)

Majster 81


Brak okonia powy¿ej 30 cm wi±¿e siê z pazerno¶ci± co niektórych wêdkarzy ( w zimie zabieraj± wszystko bez wyj±tku ) i jak ma byæ du¿y okoñ ???  , a sumik dokoñczy³ dzie³a .Mieszkam bardzo blisko Chech³a i wiem co tam siê wyrabia , co siê dzieje praktycznie ka¿dego dnia. (2011/12/28 14:29)

Majster 81


Te¿ by³bym za tym by stanica by³a d³u¿ej otwarta mnie wiêcej tak ja na ¦wierkolu , wtedy spiningi¶ci wyrywali by du¿o zielska , a tak jad±c na ryby musimy zabieraæ kozy by wy¿ar³y zielsko gdy ³owimy z gruntu. To ju¿ nie to Chech³o co lata do ty³u . (2011/12/28 14:35)

kargul


witam by³em tamw lipcu br uda³o mi sie z³owiæ nawet karpika 3 kg ³owi³em na pickerki 40 g troche ciêzej ogólnie nie polecam du¿o sumika którego wy³owi³em kilogramy i wyl±dowa³ w krzakach MASAKRA ale ³owisko jak i woda fajne;) (2011/12/28 15:52)

gaardian


To fakt,sumik.....
Ale ja patrze na to inaczej.Otó¿ gro ludzi którzy odwiedzili ten zbiornik nie maj±c do¶wiadczenia z tym chwastem szybko siê zniechêca³a i wiêcej nie wraca³a,a je¶li ju¿ to bardzo rzadko.
Tak naprawdê to ³owi± tam w 80% zawsze Ci sami ludzie i 80% z nich ma dobre efekty....
Co powiecie na to³pygê oko³o 30 kg? Amur ponad 10 kg (koniec skali na wadze) - w mojej galerii  to te¿ z chech³a w³a¶nie,okonie po 50 cm te¿ s± i to wcale nie tak± znów rzadko¶ci±,karpie nawet 13 kg... .
Jestem tam czêsto i nie pisa³bym gdybym nie widzia³ i nie wiedzia³.
Inn± rzecz± natomiast jest to ¿e du¿o ryb tam przegrywa,jest to skala na szerok± skalê w okrêgu i chyba st±d te limity ilo¶ciowe,ale to temat na inny rozdzia³.
Nawi±zuj±c jeszcze do sumika-jest na to knif-pellet rybny. Ja sypiê oko³o 5-10 metrów od miejsca gdzie k³adê zestawy i do pelletu ci±gn± byki jak muchy do g.... a dalej spokojnie krêc± siê karpie bo lubi± zapach wanilii ... Na w³os najlepiej ma³a kulka lub groch. Fakt faktem,efekty z roku na rok coraz marniejsze,ale w moim mniemaniu to sprawa wywózek i ton ziarna sypanego do wody przez pseudo karpiarzy. Eeeech szkoda gadaæ. (2011/12/28 19:34)

daro22


Fakt,nowi wedkarze sa dosc skutecznie wyplaszani przez naszego wastego wroga,wiekszosc z nich nie wraca juz nigdy,a to w sposob jak najbardziej pozytywny przeklada sie na nasze wyniki(chwilowy egoizm).Prawda jest,ze na tej wodzie kazdy musi sobie sam wypracowac metode na najbardziej interesujacy go gatunek,nagradzani sa wedkarze najbardziej wytrwali i kreatywni,lowia regularnie i odnosza znaczace sukcesy.Nie podlega dyskusji fakt iz ryb ubywa,jest ich zdecydowanie mniej niz w latach poprzednich,jednak spokojnie..dalej jest co lowic.Wystarczy pojechac w okresie tarla poszczegolnych gatunkow ryb w kilka miejsc na naszych ulubionych wodach(bez wedki,ale to raczej oczywiste)i zapewniam,ze ogrom i nadgabaryty obserwowanych ryb moga wpedzic w zdumienie nie jednego niedowiarka i to w czasach gdzie panuje bardzo szeroko pojeta opinia o bezrybiu panujacym na slaskich lowiskach.Obserwuje zbiorowy sex naszych pupilkow rok w rok i to na roznych wodach i naprawde nie jest zle,dosc czesto w danym zbiorniku w danym zbiorniku zanika liczebnosc np.lina a wzrasta np.leszcza,mam czasem wrazenie,ze ryby spadaja z kosmosu,za rok,dwa sytuacja gatunkowa zupelnie odwrotna.Zastanawiam sie w trakcie sezonu gdzie te cholery siedza bo stosunkowo rzadko trafiaja w rece wytrwalych lowcow.Pewnie ryb byloby wiecej gdyby kazdy normalny wedkarz alarmowal odpowiednie sluzby kiedy widzi cos niezgodnego z wlasnym sumieniem i regulaminem PZW,moze zwykly fon wyeliminowalby kolejnego emeryta(i nie tylko) o zapedach typowo miesiarskich nie majacych nic wspolnego z prawdziwym wedkarstwem(marzenie nas wszystkich i raczej dlugo marzeniem pozostanie).Panowie ryba jeszcze jest,ale to w naszych rekach lezy jej przyszlosc i zachecam wszystkich normalnych wedkarzy do walki z kazdym kto lamie zasady i hanbi imie Prawdziwego Wedkarza Pasjonaty,a jego celem nie jest zdobycie miesa a kontakt z czysta i nieprzewidywalna natura...pozdrawiam (2011/12/29 01:02)

daro22


Fakt,nowi wedkarze sa dosc skutecznie wyplaszani przez naszego wastego wroga,wiekszosc z nich nie wraca juz nigdy,a to w sposob jak najbardziej pozytywny przeklada sie na nasze wyniki(chwilowy egoizm).Prawda jest,ze na tej wodzie kazdy musi sobie sam wypracowac metode na najbardziej interesujacy go gatunek,nagradzani sa wedkarze najbardziej wytrwali i kreatywni,lowia regularnie i odnosza znaczace sukcesy.Nie podlega dyskusji fakt iz ryb ubywa,jest ich zdecydowanie mniej niz w latach poprzednich,jednak spokojnie..dalej jest co lowic.Wystarczy pojechac w okresie tarla poszczegolnych gatunkow ryb w kilka miejsc na naszych ulubionych wodach(bez wedki,ale to raczej oczywiste)i zapewniam,ze ogrom i nadgabaryty obserwowanych ryb moga wpedzic w zdumienie nie jednego niedowiarka i to w czasach gdzie panuje bardzo szeroko pojeta opinia o bezrybiu panujacym na slaskich lowiskach.Obserwuje zbiorowy sex naszych pupilkow rok w rok i to na roznych wodach i naprawde nie jest zle,dosc czesto w danym zbiorniku w danym zbiorniku zanika liczebnosc np.lina a wzrasta np.leszcza,mam czasem wrazenie,ze ryby spadaja z kosmosu,za rok,dwa sytuacja gatunkowa zupelnie odwrotna.Zastanawiam sie w trakcie sezonu gdzie te cholery siedza bo stosunkowo rzadko trafiaja w rece wytrwalych lowcow.Pewnie ryb byloby wiecej gdyby kazdy normalny wedkarz alarmowal odpowiednie sluzby kiedy widzi cos niezgodnego z wlasnym sumieniem i regulaminem PZW,moze zwykly fon wyeliminowalby kolejnego emeryta(i nie tylko) o zapedach typowo miesiarskich nie majacych nic wspolnego z prawdziwym wedkarstwem(marzenie nas wszystkich i raczej dlugo marzeniem pozostanie).Panowie ryba jeszcze jest,ale to w naszych rekach lezy jej przyszlosc i zachecam wszystkich normalnych wedkarzy do walki z kazdym kto lamie zasady i hanbi imie Prawdziwego Wedkarza Pasjonaty, ktorego celem nie jest zdobycie miesa a kontakt z czysta i nieprzewidywalna natura...pozdrawiam
(2011/12/29 01:11)

daro22


Sorki,mala porawka.Panowie mam pytanko,czy ktos z Was "polawia" klenia na Chechle??Mnie ta sztuka udala sie razy dwa,53cm i 55cm,niestety byl to typowy(ze wzgledu na wode dla wiekszosci nietypowy)przylow przy probie polowu okonia na paprochy.Od marca  w sposob jak najbardziej zamierzony nastawiam sie na ta piekna rybe.Moze jest ktos kto moze cos wiecej powiedziec o tej rybce w tym zbiorniku?? (2011/12/29 01:20)

mielec


napisalem a nie jestem w grupie taka próba mozna usunac (2011/12/29 21:39)

Diablo


To i ja po testuje :) (2011/12/29 22:17)

u?ytkownik32263


Dzia³a!!! Ale dlaczego? Przecie¿ niby grupa zamkniêta. To by³o do Diabe³ka i Mielca. Resztê przepraszam za offtop. (2011/12/29 22:54)

gaardian


Macie problemy z trzcionk±? Powiêkszê je¶li trzeba...
Grupa jest otwarta i nigdy nie bêdzie zamkniêta,dla nikogo (2011/12/29 23:05)

xmark


Wed³ug PZW sumik kar³owaty >>po z³owieniu nie nale¿y go wypuszczaæ do ³owiska, w którym je z³owiono, ani do innych wód


Wiec co z tym robic po zlowieniu? Na patelnie:)

(2012/03/04 16:16)

mroowa87


Jak tam warunki na chechle?? (2012/03/06 21:41)

daro22


Jak tam warunki na chechle??

Warunki atmosferyczne ok,jednak ryba tego nie docenia.Poczekajmy do czerwca na nieco inne warunki,pewnie dalej ryba nie bedzie brala,jednak kobitki spelniajace pewne warunki,beda braly na robaka i nie jeden z nas zapomni o wedkach,zarzuci rosowke i zlowi dziewczyne spelniajaca marzenia....Warunek powodzenia?.....soczysty i mocny duzy robal.... (2012/03/25 01:49)

gaardian


Pogoda jak piszesz dopisuje i ludzi coraz wiêcej nad brzegiem. Byli tak¿e ju¿ pierwsi amatorzy nocek :) (2012/03/25 12:26)

yeti1980


Ja tam osobi¶cie bardzo polubi³em to jeziorko, by³em na nim 3 razy w ¿yciu w ubieg³ym roku jesienia ze spinningiem i bardzo mi³o wspominam ten czas. Rewelacyjne szczupaki widzia³em u towarzyszy wyprawy i sam jeden okaz prawie 80cm szarpn±³em. 

W tym roku mam zamiar dalej namiêtnie i regularnie miejsce to odwiedzaæ, ale z tego co widzia³em w czasie majowego weekendu, to w momencie jak jest pogoda to masakra z pla¿owiczami.... i nastawiam sie na odwiedziny w niepogode i zdecydowanie pó¼n± jesienia.

(2012/05/16 18:30)

gaardian


Panowie kto ma jakie¶ nowe wie¶ci na temat chech³a po zebraniu ko³a które by³o w zesz³± niedzielê? (2012/12/20 08:30)

Roxola


Zbiornik Chech³o 010 nie istnieje w wykazie wód O/Katowice na rok 2013

To znaczy, ¿e nie jest udostêpniony do amatorskiego po³owu ryb.

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/711/lowiska_okregu (2013/01/09 22:16)

gaardian


Okazuje siê ¿e jest udostêpniony na specjalnych warunkach, szczegó³y pod :

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/25/wiadomosci/71978/pliki/uchwala_nr_42013_prezydium_zo_w_sprawie_warunkow_wedkowania_na_zbiorniku_naklo_chechlo.pdf (2013/02/03 14:52)

elkak


niech siê poca³uj± tam gdzie sie nogi zaczynaj±, kolejne zdzierstwo (2013/02/03 15:46)