Na co łowić szczupaka jak nie mam żywca ?

/ 6 odpowiedzi
Witam mam zamiar wybrać się we Wtorek na szczupaka będę łowił na boje i nie mam z kąt wziąść żywca nie che kupować a ni nic i takie moje pytanie na co go mogę łapać co założyć na kotwice ? Mam w domu mrożoną makrele i Śledzie tata z Dani przywiózł niestety bez głowy bez niczego gotowe do smarzenia :/
z@mela


smiechawa .

Weź   otwórz książkę o tematyce wędkarskiej i tam   przeczytasz  jakie można stosować przynęty na drapieżniki  ale od siebie mogę dodać ze na szczupaka najlepszy będzie  filet z mintaja. (2012/10/28 20:18)

ryukon1975


Możesz łowić na spinning.
Możesz złowić rybkę i użyć jej jako żywca lub martwej rybki.
Tyle wiem.

W prasie czy książkach możesz wyczytać inne ciekawostki np.mysz,ryby morskie ze sklepu itd.Napisałem ciekawostki bo osobiście staram się by to jak łowie było możliwie najbardziej zbliżone do natury i takich "cudów" nigdy nie stosowałem wiec nic nie wiem na temat ich skuteczności. (2012/10/28 20:29)

Draq


To zostaje spinn jak nie masz innej przynęty. Chyba, że na podrywkę jakieś poderwiesz :) (2012/10/28 20:29)

Lipkor


Przyszykuj sobie bacika lub odległościówkę -  na pewno masz. Złowisz żywczyka, jednego, drugiego, trzeciego i będziesz miał przynętę na szczupaka z jego podwórka, czyli potencjalnie najlepszą z możliwych mu znanych. W moim odczuciu chcesz iść na łatwiznę i pominąć wszelkie przygotowania związane z wyprawą na ryby a na przynętę użyć starego laczka. Nie tędy droga i pamiętaj,jakie nastawienie takie wyniki. (2012/10/28 20:58)