Na co łowić sandacza?

/ 18 odpowiedzi

Witam kolegów. Mam pytanie. Co będzie lepsze na sandacza, kotwiczka czy może pojedyńczy hak i na jaką przynętę go łowić? 

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

pavel-93


też jestem ciekawy :) (2012/06/06 10:44)

szogun1


Rozumiem ze wyklucasz spinning w pytaniu?Sandacza mozna lowic na zywca i na trupka.Wedlug mnie skuteczniejszy trupek z gruntu. Co do kotwiczek i hakow. To ja uzywam dwuramiennych kotwiczek z jednym ramieniem krotszym.Cos takiego:     http://www.maxryba.pl/pl/p/product/32 (2012/06/06 10:47)

Bernard51


Napewno hak jest dobry jak i kotwiczka dwu lub trzy ramienna na zywca czy tez na filet ale trzeba umiejentnie przeszyc aby byl oczekiwany efekt< nie moze zabardzo wystawac aby ryba nie ukula sie bo zostawi przynete(ZYWCA) i odplynie! (2012/06/06 12:40)

bednar14


Wydaje mi się że na sandacza lepiej sprawdza się haczyk. Wszyscy wiedzą że sandacz gdy czuje duży opór to puszcza przynętę a gdy złapię naszego żywczyka z kotwica i np. nie zatnie się to zapewne ją wypluje. Ja zawsze używam na sandacza takiego haczyka jak na zdjęciu. Niebieski druciak. Ale nie wiem jakie jest on firmy bo kupuje je na sztuki.  (2012/06/12 17:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bednar14


Wedlug mnie skuteczniejszy trupek z gruntu.

Dobrze również jak trupek nie ma przebitego pęcherza pławnego wtedy unosi się na dnem. (2012/06/12 17:02)

bartez 1910


Moim zdaniem kotwiczka odpada sandacz jest bardzo czuły i mysle ze pojednycz hak jest najlepszy . Co do przynety to najlepszy jest miom zdanem trupek z płoci czy tez kiełbia . Proponuje rozciać troche brzuch ryby aby wystawaly zniej wnetrznosci to powoduje ze ryba jest bardziej atrakcyjna dla drapieznika . (2012/06/17 15:12)

RBR


Moim zdaniem wszystko zależy od tego jaką wielkość ma nasza przynętą.
Pamiętajmy, że im większa "rybka" tym nasz drapieżnik atakuje bardziej ostro i czasem pojedynczy hak zostaje "oberwany" z naszej przynęty.
Czasem warto zahaczyć żywca na dwa groty kotwicy trójramiennej. Sandacz ma na tyle twardy "pyszczek", że nawet jedna igła nie rozerwie go. (2012/06/17 22:37)

Esox_lucius1988


Moim zdaniem kotwiczka odpada sandacz jest bardzo czuły i mysle ze pojednycz hak jest najlepszy . Co do przynety to najlepszy jest miom zdanem trupek z płoci czy tez kiełbia . Proponuje rozciać troche brzuch ryby aby wystawaly zniej wnetrznosci to powoduje ze ryba jest bardziej atrakcyjna dla drapieznika .


no ok a co jesli np mam troche zywców zamrozonych?? bo mam bodajze z 15 ukleji w zamrazarce. slyszalem ze trupek po rozmrozeniu zaczyna nieprzyjemnie pachniec co odstrasza ryby. starszy kolega z pracy (wedkarz z dlugim starzem) podpowiedział mi ze dobrze jest przed zamrazaniem wypatroszyc i takze przed zamrozeniem lub jak kto woli juz przed samym łowieniem oskrobac rybe z łuski. podobno to wlasnie łuska wydziela ten zapach odstraszajacy rybe. stosujecie tez jakies swoje sprawdzone sposoby na zwiekszenie skutecznosci?? aa i powiedzcie  w jakich grmaturach stosujecie ołów do połowu w rzekach?? czyt. w warkoczu 50g starczy? powiem wam ze tak czy siak wlaczam wolny bieg

(2012/06/17 23:06)

Bernard51


Czasem warto zahaczyć żywca na dwa groty kotwicy trójramiennej. Sandacz ma na tyle twardy "pyszczek", że nawet jedna igła nie rozerwie go.

((....   ja tylko stosyje 3 ramienne!!.....Nie zdarzylo mi sie puste  branie! (2012/06/18 09:44)

FLO92


a preferujecie przy lowieniu na trupka stosowanie stalek lub wolframow w przypadku gdyby wzial szczuply  ? czy lepsza zylka lub plecionka na przyponie ? (2012/06/18 09:52)

Bernard51


W okresie pelni zakladam wolfram( ale w nocy mam na mysli )natomiast w inne nocki to zylka (przypon) zrazilem sie do plecionek przy wyrzucie strasznie owija i tak pozostaje zylka jest sztywniejsza. Natomiast w dzien tez zylka i filet lub ogonek szczuply rzadko sie polakomi.
W dzien zywej rybki na sandacza nie stosyje,na jesien jak sie wywozi to rzypon moze byc z plecionki no i zywiec 22 cm i wieksze przy kotwicy 2-6 leszcza no komersji zaszywam ok 20-27. Dobry jest jelczyk,klen, okon, krap> pozdrawiam! (2012/06/18 10:16)

FLO92


a dlaczego tylko w pelni wolfram co to ma do rzeczy ?:) (2012/06/18 13:53)

Bernard51


Bo przy pelni szczupak tez noca bierze (żeruje ) bo widno jak w dzien. (2012/06/18 14:03)

FLO92


aha dzieki, a zdarzalo ci sie lowic szczupaki w nocy na trupka ? (2012/06/18 14:07)

Rufio 2


Mam pytanie jak zakładasz żywca i stosujesz kotwicę to gdzie jest najlepiej ją zaczepić , na pyszczku czy z tyłu żywca , na żywca dopiero zaczynam więc dzięki za odpowiedz , pozdrawiam i połamania kija . (2012/06/18 14:38)

Bernard51


aha dzieki, a zdarzalo ci sie lowic szczupaki w nocy na trupka ?

Ja na trupka w nocy nie zakladam jak juz na wegorza jak nie mam kielbi i uklei to fileta wycinam z plotki.

Mam pytanie jak zakładasz żywca i stosujesz kotwicę to gdzie jest najlepiej ją zaczepić , na pyszczku czy z tyłu żywca , na żywca dopiero zaczynam

Przewaznie przeszywam od ogona do glowy jest w sklepach specyjalna igla do żywców kup sobie i leciutko pod skurka przeprowadz igle z boku rubki do glowy i zalóz kotwiczke przy glowie z boku pyszczka. wielkosc kotwiczki --mniejsza od glowy rybki zeby zabardzo nie wystawala czesc wciagnij pod skóre rybki a zostaja tylko groty na wierzchu.
Polamania! (2012/06/18 15:45)

bartez 1910


JEsli chodzi o sandacza to wolfram odpada tylko plecionka . Jezeli wezmie Ci nwet szczupak to mysle ze jesli zalożysz 0,12 plecionke to dasz rade go wyholowac . Ja ostatnio w nocy łowilem sandacze i wziol mi taki 81 cm szczupak mialem 0.10 plecionke i spokojnie go wyciagnolem . (2012/06/18 18:28)

bartez 1910


Tak ale chodziło mi o swiezego trupka dopiero co zabitego . I jesli chodzi o sandacza to watpie zeby odstraszał go zapach zdechlej ryby . (2012/06/18 18:29)