Mikado Specialized Trout Spin

/ 10 odpowiedzi
Witam, chciałbym jakieś opinie zebrać na temat tego wędziska, wiem że nowość i może być ciężko. Występuje w długości 210 cw 3-15g , 240 cw 4-18 i długość 260 cw 5-21.
 Ja myśle nad długością 240 i cw 4-18gram, przeznaczenie na pstrąga i klenia.

u?ytkownik58156


Jestem szczęśliwym posiadaczem tej znakomitej wędki!!! Akurat w dł.210cm. Zawsze na pstrągi używałem kija długiego 250, 260  itp. Natomiast przesiadka na ten kij to prawdziwy strzał w dziesiątkę.. Ma niesamowitą akcję, która bardzo dobrze dostosowuje się do ciężaru ryby i do jej sposobu walki.. Wyciagnąłem już na nią pstrągi ponad 40cm i naprawdę rewelecyjnie trzyma rybę. Za każdym razem pstrągi zahaczone za skórkę wyjeżdżały bez spadów.. Używam ją do gum,jigów jest optymalnie. Ale kij jest bardziej pod woblera. Jest to mocny kij i te 3-15g c.w. to trochę przesada. Wg mnie tak jest ok. 3-22g Ale jest rewelacyjny:)  To naprawdę rewelacyjna pozycja od mikado.. (2016/03/12 20:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rafal-idler


Mateusz, a jak się tym rzuca z lekkim, smukłym woblerkiem 4-5 cm (np Dorado Classic) na agrafce? Ewentualni gumka 5-7 cm (jaskólka) na 2g? (2016/03/13 13:43)

u?ytkownik58156


Mam nawiniętą plecionkę Dragona Invisible Braid 0,10 i muszę przyznać, że rzuty są dość dalekie.. Oczywiście, że na zaporówkę (z brzegu) bym go nie zabrał, ale na rzeki pstrągowe wystarcza w zupełności!!! Do tego rzuty są bardzo celne. Używam główek do gum od 0,8 g do 3g i jest nprawdę dobrze. Dziś łowiłem tylko na wobki i też byłem zadowolony z odległości rzutowych..Powiem tak- zawsze byłem zwolennikiem długich kijów, natomiast możliwości prowadzenia przynęt jakie daje krótszy są nieporównywalnie lepsze.. (2016/03/13 14:06)

rafal-idler


Mam dokładnie takie same wrażenia po kilku tegorocznych wyprawach za pstrągiem z kijem 7' (213 cm). Zdecydowanie lepiej operuje się kijem i prowadzi przynętę. O swobodzie rzutów różnymi technikami i z różnych dziwnych pozycji też nie sposób nie wspomnieć. Mam właśnie problem z odległością rzutów np. Dorado Classic 5cm 3g. Mimo cienkiej (PP 5 Lb czyli ok 0,08 mm) plecionki za daleko nie leci. Wobler jednak stawia spory opór w powietrzu i przy przeciwnym wietrze rzucanie jest męką. Kijek niby od 4 do 14 g ale to amerykaniec więc ten zakres to komfort, a nie min i max. Dlatego rozglądam się na rynku w poszukiwaniu czegoś co rzuci swobodnie tymi 2-3 g z max 12-15g. Fajnie żeby kij miał do tego ok 225 cm. Rybki: kleń, jaź, okoń i pstrąg na lekko. Przynęty: gumki, małe drobno pracujące woblerki, obrotówki 0-1. Ten Mikado wygląda ciekawie. Podobnie jak Cormoran TX4 Leigo lub Jaala. Może trafię gdzieś w sklepie żeby powyginać nieco ;) (2016/03/13 20:47)

u?ytkownik58156


Powiem szczerze, że ta wędka jest tak tania(oczywiście stosunek jakości do ceny. Rewelacyjne wykonczenie i jakość materiałów)..że można w ciemno ją brać:) (2016/03/14 09:49)

Fishing is my drug


Jestem szczęśliwym posiadaczem tej znakomitej wędki!!! Akurat w dł.210cm. Zawsze na pstrągi używałem kija długiego 250, 260  itp. Natomiast przesiadka na ten kij to prawdziwy strzał w dziesiątkę.. Ma niesamowitą akcję, która bardzo dobrze dostosowuje się do ciężaru ryby i do jej sposobu walki.. Wyciagnąłem już na nią pstrągi ponad 40cm i naprawdę rewelecyjnie trzyma rybę. Za każdym razem pstrągi zahaczone za skórkę wyjeżdżały bez spadów.. Używam ją do gum,jigów jest optymalnie. Ale kij jest bardziej pod woblera. Jest to mocny kij i te 3-15g c.w. to trochę przesada. Wg mnie tak jest ok. 3-22g Ale jest rewelacyjny:)  To naprawdę rewelacyjna pozycja od mikado..


Zastanawiam sie nad tą wędką bardzo mi się podoba ale nie ma to jak pomacać kija przed kupnem, a że nie ma mnie w pl to nie mam takiej mozliwosci.
Jakbys mógł powiedzieć jaką akcje mam ten kijek, moze porównać do jakiegos innego. no i powiem szczerze ze zmartwiłem sie potym jak powiedziałes ze opisałbyś ją wyżej niż jest.  (2016/03/29 21:03)

u?ytkownik58156


Opisałbym ją wyżej ale to chyba z powodu na zapas mocy jaki posiada. Akcja typowa medfast, przy większym obciążeniu przechodzi w parabolę. Cięzko do czegokolwiek porównać.. pozdrawiam (2016/05/17 08:02)

Gnat


Witam
Czy posiada ktoś tą wędkę w rozmiarze 240cm ? Prosze o kontakt priv. Mam kilka pytań. (2016/11/14 19:15)

woro


akurat taką kupiłem (2017/03/06 12:18)

Moskwa49


Jestem szczęśliwym posiadaczem tej znakomitej wędki!!! Akurat w dł.210cm. Zawsze na pstrągi używałem kija długiego 250, 260 itp. Natomiast przesiadka na ten kij to prawdziwy strzał w dziesiątkę.. Ma niesamowitą akcję, która bardzo dobrze dostosowuje się do ciężaru ryby i do jej sposobu walki.. Wyciagnąłem już na nią pstrągi ponad 40cm i naprawdę rewelecyjnie trzyma rybę. Za każdym razem pstrągi zahaczone za skórkę wyjeżdżały bez spadów.. Używam ją do gum,jigów jest optymalnie. Ale kij jest bardziej pod woblera. Jest to mocny kij i te 3-15g c.w. to trochę przesada. Wg mnie tak jest ok. 3-22g Ale jest rewelacyjny:) To naprawdę rewelacyjnapozycja od mikado..

powiedz kolego jaki rozmiar kołowrotka, 2000?
(2018/12/02 23:20)