Mikado Inazuma Flash Zander

/ 11 odpowiedzi
Cześć, kiedyś juz pisałem o spinningu, ale wkoncu sie nie zdecydowałem. Chciałbym ponowić moje poszukiwania, odpowiedniego spinningu na Wisłę. 

http://allegro.pl/mikado-inazuma-flash-zander-240-do-30g-cork-i5264216483.html#
Mikado Inazuma Flash Zander:
Otóż o tym kijku czytałem wiele pozytywnych opinii, wiem ze nadaje się idealnie pod sandacze. I stąd moje pytanie, bo chciałbym także tym kijem oprócz gum porzucać trochę wahadłówkami (alga,gnom) typowo za szczupakiem. Czy ten kij wgl sie do tego nada? Jeżeli tak to czy ten z linku waszym zdaniem byłby odpowiedni? Nie chcę żeby był krótszy niż te 2,40, moje pytanie dotyczy bardziej cw do 30g, czy będzie ok? 
sebascorpion


Mam inazume i sobie chwale. Łowie na wahadłówki i jest okej juz troche szczupłych wyciągnąłem na ten kijek i jest okej. Jezeli chodzi o górny ciężar wrzutowy to jest on zaniżony i nowe inazumy wchodzą na rynek juz z oznaczeniem do 35 gram (2015/05/04 15:21)

lragus


Też jestem nim zainteresowany i też czytałem sporo pochlebnych opinii. Ja mam pytanko odnośnie woblerów czy da się niem łowić na szczupakowe wobki, hornety itp. (2015/05/04 18:21)

89krzysztof


Patyk dobrze przekazuje barania, więc nawet jesli byłby nieco ugięty przy woblerku, to branie i tak na blanku, pod palcem poczujesz.  (2015/05/04 20:07)

grzegorz not


Zajrzyj do CW na fordonskiej...jest tam spory wybór tych inazum:-) (2015/05/04 20:33)

dodik6


Tak, wiem, na fordonskiej kupuje dużo i zapewne tam wybiorę się po spina. Tylko właśnie chodzi o to, że nie mam zbyt dużego doświadczenia ze spinningiem i brak mi czucia w ręce aby dowiedzieć się czy dana wędka będzie ok  z machania nią w sklepie ;) Dotychczas miałem niskobudżetowy robinson tritium zander jig 2,40/ 7-35g, a chciałem przejść klase wyżej. I stąd pytanie, bo zauważyłem, że inazuma występuje w wersji 2,70, a to by mi odpowiadało, tylko które cw wybrać, 30g czy może 35g? Nie chciałbym aby nowy spinning był sztywną pałą dlatego bardziej skłaniam się do 30g, a z drugiej strony żeby przy tej długości nie był zbyt miękki na Wisłę, aczkolwiek nie łowię typowo w nurcie i tu znowu chyba lepszy okazałby się 270/30g, tym bardziej, że z tego co wiem, można go lekko przeciążyć i jest ok.
A teraz skracając..... bo sam się przestraszyłem hahahhahhahha ;)Czy kij ten w dł. 270 lepiej będzie sprawdzał się z cw. 30 czy 35? Po prostu nie chcę aby był bardziej miękki niż ten którego aktualnie posiadam.
Ufff, jeżeli będziecie mieli cierpliwość to pomóżcie, ale wkońcu od tego jest forum, żeby się rozpisać. ;) (2015/05/06 12:18)

sebascorpion


Kolego 30 i 35 to są te same kije . Tylko z innego czasu dystrybucji. Pierwsze inazumy wychodzily z oznaczeniem 30 ale szybko okazalo się ze ciezar wyzutu jest zanizony i mikado zmienilo po prostu oznaczenie na kiju. Podsumowujac te kije maja tylko inna nalepkę niczym innym się nie różnią . Pozdrawiam (2015/05/06 13:50)

dodik6


Achhhh, a ja się tyle rozpisałem tylko po to żeby dowiedzieć się, że to ten sam kijek ;) Ale i tak dzięki, że nie zirytowało Cię to i odpisałeś.
Na innym forum spotkałem się z opiniami, że trzeba niezłego ciężaru aby poruszyć szczytówką.
Możesz/Możecie mi jeszcze napisać jakimi najlżejszymi przynętami rzucasz, a jakie są najcięższe w twoim arsenale? Tak jak mówiłem, nie chce zbyt sztywnej wędeczki, chciałbym żeby jednak pod tą rybą trochę chociaż pracowała.  (2015/05/06 19:55)

LuceKK


Kolego mam Inazume 2.70 do 30g. Najlżejsze główki zakładałem 8g ale powiem Ci że słabo czuć stukniecie o dno z 10g jest lepiej. Komfortowe dla mnie łowienie zaczynało się od 12g. Najcięższe zakładałem koguty chyba 35g. Albo gumy z główkami 25g. (2015/05/06 21:14)

sebascorpion


Osobiście dobrze jak dla mnie widac opad od 10g + guma ( razem okolo 25 bo kiedys wazylem ;)) a największymi jakimi rzucałem to 20+ guma ale to tylko z tego powodu ze lowie na jeziorze i więcej mi nie potrzeba ale i tak dosyć komfortowo się rzucali ;) pozdrawiam (2015/05/06 21:42)

dodik6


Wiecie co chłopaki, a jak waszym zdaniem spisałby się ten do 229/22g (niech juz bedzie ta dlugosc...)? Bo nie bedzie chyba problemu z sandaczem, a jednak bedzie odrobine delikatniejszy. Przynety ktore zamierzam uzywac zaczynaja sie od 8g + 3\" 4\"guma do okolo >20g+ guma poprzez wahadla i nieraz woblerek (bo wiem ze te kije maja zanizone cw). Mysle ze na Wisle ten kijek dalby rade nie gorzej niz wersja z cw 35. Po odpowiedzi na ten post wybieram sie do sklepu i tam zapadnie ostateczna decyzja. 😉 (2015/05/07 09:16)

LuceKK


Chodzi Ci o inazume Perch ? to jest wklejanka. Mam 2.60 i sporadycznie na nią łowie jakoś mi nie leży. (2015/05/07 19:17)