Materiał na przypon strzałowy

/ 5 odpowiedzi

Potrzebuje sugestii czego powinienem użyć na przepon strzałowy, mam nawinięte około 300m plecionki 0,18 w przyszłym tygodniu wyjeżdzam na zasiadke na kilka dni będe wywoził zestaw na ponad 200 m  potrzebuje przeponu do amortyzacji . Jakies pomysły??

WojtekMr


Witam, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem.Wywozisz zestaw a chcesz przypon strzałowy??

Ten przypon działa jako zabezpieczenie zestawu przy mocnym i dalekim 

wyrzucie,najczęściej z brzegu lub pomostu i nie stosuje się do wywozu przynęty....bo po co?

Pozdrawiam

(2011/04/08 23:09)

u?ytkownik28802


Kolego WojtekMr przypon strzałowy z żyłki mono lub fluocarbonu używa się gdy łowi się na plecionkę ponieważ ona amortyzuje(rozciąga się) podczas holu. Plecionka się nie rozciąga i podczas holu może się hak rozgiąć albo rozerwać pyszczek karpiowi. Do tematu To polecam ultime, TB z tańszych z droższych to korda, fox. Średnica 0,40 będzie dobra. (2011/04/08 23:51)

buba0sparx


Tak jak powiedział Karpiu i tak jak pisałem , strzałówki potrzebuje do amortyzacji. Wracajac do tematu niestety nasze sklepy sa dosyć słabo zaopatrzone i choc sa duze i wygladaja na profesjonalne to widocznie mało u nas karpiarzy bo asortyment podstawowy, tandema moze dostane ale kordy i foxa to nie ma szans .Karpiu, a fluorokarbon ?? Za sztywny??

(2011/04/09 06:51)

buba0sparx


Dopisze jeszcze ze tam gdzie jade plwają duze miski takze materiał musi byc wytrzymały

(2011/04/09 06:54)

u?ytkownik28802


Tandem ma teraz nową żyłkę strzałową Ballistic X http://www.tandembaits.com/index.php?do=kat&id=128&pid=2101 w tym roku chcę ją wypróbować choć łowię na żyłki ale będę łowił w zaczepach gdzie strzałówka na pewno się przyda. Fluorokarbon też może być choć jest droższy http://baits.pl/ultima-pure-power-p-717.html?cPath=1_10. Ja do najbliższego sklepu z dobrymi akcesoriami karpiowymi mam 80km więc zaopatruję się generalnie przez strony internetowe. W sklepie kupuję tylko gruby sprzęt taki jak kołowrotki wędki namioty.itp (2011/04/09 11:57)