mączka rybna, olej rybny, dip feromonowy

/ 6 odpowiedzi
temat jest prosty dla zawodowców z wieloletnią praktyką,
a dla laików jest to temat tabu dla tego postanowiłem poruszyć ten wątek z myślą o takich jak ja , n ie ukrywając laików . czyli jak te środki stosować czy tylko do kulek zanętowych czy do innych zanęt typu feeder itd.
dla tego zwracam się z prośbą do wszystkich żeby uronili choć skrawek tajemnic i doświadczenia w tej dziedzinie.
z góry wszystkim dziękuje za poświęcony czas
Przemas83


ja też z tych laików używam Dip Dragona o zapachu wanilii i mogę napisać że sprawdza się z kukurydzą na Leszcze latem na jeziorach (2010/03/30 21:08)

dark12121


kupiłem mączkę rybną 60%  i dip feromonowy i mam zamiar testować go na różne sposoby w zastosowaniu przede wszystkim na na leszcze płoć,ale także na  sandacze i sumy
uwagami co do stosowania tych produktów podzielę się w następnym tygodniu oraz za każdym razem jego stosowania.mam nadzieje ze różnica w żerowaniu ryb będzie lepsza niż przed jego zastosowaniem
proszę o dalsze wasze doświadczenia co do tych produktów (2010/03/30 21:25)

spines21


mączki rybnej nie używam,dipów feromonowych nie mam.więc nie mam doświadczeń w tym kierunku:)olej rybny stosuje do wyrobu kulek.robiąc śmierdzuchy dolewam w ilości jaka jest zalecana na opakowaniu.do kulek dobrze jest dodać trochę oleju.lepiej się rolują.do innych jak śmierdzuchy trzeba dać inny,np.słonecznikowy. (2010/03/30 21:27)

trebron


Cześć
DIPów możesz używać również do innych przynęt, nie tylko do kulek. Możesz np. umoczyć robaka w dipie i zwiększyć jego atrakcyjność, ale nie na każdym łowisko jest to skuteczne. Nieraz lepsze efekty będziesz miał bez moczenia przynęt w dipie, ale to już musisz przetestować na własnych łowiskach. (2010/03/30 22:35)

trebron


Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju pokarmy płynne, boostery i atraktory to oczywiście możesz używać ich do standardowych sypkich zanęt. Musisz tylko pamiętać żeby wszystko miało ręce i nogi, żeby nie mieszać wszystkiego co popadnie, bo może mieć odwrotny skutek, zamiast wabić ryby do łowiska po prostu je spłoszysz.

Możesz np. boosterem dopalić nasiona którymi będziesz zanęcił. Niejednokrotnie kukurydza zalana boosterem o smaku kraba przyniosła mi zaskakujące wyniki, ale tu również musisz sprawdzić co sprawdza Ci się na Twoim łowisku.

Pozdrawiam (2010/03/30 22:41)

dark12121


a co do mączki rybnej? czy tylko do wyrobów kulek proteinowych

 ja chce spróbować coś takiego--- zmieszać mączkę rybną ,z gliną ,żwirem,niewielką ilością zanęty leszczowej oraz pelet rozmoczony i to wszystko przesiać chcę   przez sito ,i dodać jeszcze jokersa pinki, dżdżownic i białego robaka
znajomy coś podobnego robił ale bez maczki rybnej i dodawał swoje tajemnicze produkty
jak uważacie czy coś przydało by się dodać?
mam też tzw dip feromonowy - czy dolać odrobinę czy tylko moczyć w nim zanętę?
proszę o uwagi, inne zastosowanie mączki rybnej co do tej mieszanki (2010/04/01 10:35)