Łowisko Zawada - u pana Rybki

/ 2 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo gruntoweKarp
Witam wszystkich czy ktoś z wędkarzy łowił już na zawadzie u pana Rybki . Wczoraj byłem z czystej ciekawości z kolegą zobaczyć łowisko i mię bardzo zaskoczyło prawie wszystkie gatunki ryb są bardzo ładnie położone łowisko . Ryba bardzo ładnie wyskakuje nad taflę wody i podszedłem do siedzącego wędkarza zobaczyć co złowił i tu zaskoczenie było 3karpie miał od 2kg do 4kg i moja wyprawka na następny weekend jadę z kijami wędkować. Pozdrawiam Marcin
kamilgd


Byłem w tym sezonie kilka razy na tym łowisku z ojcem, o ile karpia jest tam od groma ( i to spore tak jak piszesz 2-3kg to standard )  to inne ryby występują tam tylko w cenniku,
Ojciec mój łapał karpie, a ja nastawiłem się na drapieżnika, przeorałem 2stawy na tradycyjny spinning, boczny trok,drop shot, i nic, jedyne straciłem parę fajnych przynęt, (2013/08/29 15:39)

MMODRZYN


Na łowisku byłem tylko raz około 15 września - słoneczna sobota. Łapałem na drgającą szczytówkę na delikatny zestaw - haczyk Mikado feeder nr 10, żyłka 0,12 mm na przyponie, jako przynęta - białe robaki. W 2 godzinach wyciągnąłem z wody (z większego stawu) 2 płocie, okonka  i leszcza - ryby niezbyt imponujące, razem około 1 kg. Jako ostatnią rybę na wędce miałem pięknego amura ok. 4 kg,  jednak po 15 minutowym holu, przy podbieraniu nie wytrzymał przypon i ryba wraz z haczykiem wróciła do stawu i nie wiem czy nie stało się dobrze bo po zważeniu mogłoby się okazać, że nie straczy mi kasy na rybki. Podsumowując łowisko oceniam bardzo pozytywnie. Bez wątpienia jeszcze tam wrócę.   (2013/12/12 08:29)