Łowiska z dużymi karpiami w O. Kalisz

/ 20 odpowiedzi
Witam, czy wiecie może koledzy na którym z łowisk okręgu kaliskiego znajde duże karpie i amury, sztuki powyzej chociaz tych 5kg. ogólnie okolice krotoszyna im bliżej tym lepiej :) Ale jeśli będzie warto to przejadę się tez dalej.
Haryyy5


Łowisko prywatne czy pzw ?  (2016/05/19 11:44)

KunKwat


Pzw okręg Kalisz (2016/05/19 15:21)

Haryyy5


No to w każdej okolicznej zaporówce Szałe, Gołuchów, Murowaniec masz duże karpie, amury zreszta też. Złowienie ich to oczywiście całkiem osobna bajka. Z naciskiem na BAJKA :P Teoretycznie w każdym bądź razie występują. Największe chyba na Szałe nawet takie pod 20 kilo ale też najtrudniej  tu cokolwiek złapać. 

http://kontakt24.tvn24.pl/takie-ryby-giganty-plywaja-w-kaliszu,2889799,ugc     -   niedługo później Pan Arek wyciągnął 18stke na innej miejscówce ale również Szałe. (2016/05/20 10:06)

KunKwat


O Harry piękna woda napewno skorzystam, ale czy coś bliżej krotoszyna też możesz polecić? (2016/05/20 21:29)

Haryyy5


Nie, niestety w tamtym kierunku na ryby nigdy nie jeździłem także nic nie podpowiem. Z tym że piękna woda to lepiej tak się nie nastawiaj bo się mocno zawiedziesz :P Woda może i piękna, kawał jeziora. Niestety strasznie zaniedbany, zaćmiecony a i o rybę niestety ciężko. Owszem pływają ładne karpie, sumy, sandacze, kiedyś było dużo pięknego leszcza. Ale to jest kropla w morzu, najczęściej wraca się o kiju. Przykre jest że taki ładny i rybny niegdyś akwen został doprowadzony do takiego stanu ale niestety właśnie tak to wygląda. Brak kontroli, bezmyślne zarybienia, głównie karpiem bez opamiętania, do tego bliskość Kalisza, przez co w sezonie mnóstwo osób przyjeżdża na piwko, zostawiając syf i najczęściej skutecznie psując innym odpoczynek. Ja akurat mam pare minut spacerkiem nad wodę także najczęściej łowię tu ale większość znajomych woli  jednak jechać gdzieś dalej. Polecałbym Ci w tym rejonie najbardziej Gołuchów - przyjemna, rybna woda. (2016/05/23 10:16)

konger11


A jeśli chodzi o wody komercyjne w tych okolicach to jest coś ciekawego? (2016/05/27 12:48)

KunKwat


Okolice milicza jest duzo komercji z fajnymi rybkami, wczesniej jezdzilem na komercyjne ale tam w wiekszosci bardzo duza populacja karpia lecz wszystko w przedziale wigilijnym 1-3kg ale chociażby miedzy miliczem a sulmierzycamy masz łowisko u bartka i tam mają wprawdzie chyba jednego ale tez fajnego karpia 12kg troche jesiotra, amura ale czynne tylko w weekend i ludzi tłum więc kij przy kiju,. Dlatego teraz czegoś PZW szukam, podobno w Biadkach tez ciekawy zbiornik. (2016/05/27 22:33)

konger11


W miliczu faktycznie wody jest dużo, ale dla mnie największym problemem to jest uzyskać jakieś konkretne informacje o łowisku bądź kontakt do właściciela. W necie raczej nie ma zbyt dużo takich oficjalnych stron gdzie można się czegoś dowiedzieć o danym łowisku komercyjnym. Nawet nie wiadomo że takie łowisko istnieje. Wszyscy gdzieś jeżdzą po znajomości i nie chcą się pochwalić gdzie to jest.  (2016/05/31 07:47)

Haryyy5


Pod kaliszem jest jeszcze  taka komercja : http://lowiskolipka.pl/

Podobno jest dobrze i właściciele też spoko. Osobiście nie byłem (2016/06/01 10:41)

Haryyy5


Pod kaliszem jest jeszcze  taka komercja : http://lowiskolipka.pl/

Podobno jest dobrze i właściciele też spoko. Osobiście nie byłem (2016/06/01 11:01)

konger11


A znasz coś jeszcze? Coś bliżej Kalisza, lub bardziej na południe od Kalisza? (2016/06/13 17:26)

Haryyy5


Na południe lipa. Nie kojarze w ogóle żeby była tam jakaś woda. (2016/06/16 09:40)

konger11


Wody są, tylko PZW :) Szukam czegoś prywatnego, bo w tym roku odpuściłem sobie opłacenie składek ;) (2016/06/16 14:04)

Haryyy5


Ja w tym rejonie nawet PZW nie kojarze (mówimy oczywiście o najbliższym sąsiedztwie kalisza). Jedynie piaski ostrów ale ani to do końca południe nie jest ani jakaś powalająca woda. No i też PZW. Ja w tamtą stronę nie jeżdżę. A z komercjami to już w ogóle ciężko w okolicy. Tak jak pisałem jest Lipka, i to jest jedyna komercja o której wiem, która nie wygląda jak prostokątny basen zasypany karpiem patelniakiem bo reszta niestety mniej więcej tak się prezentuje, ale może o czymś też nie wiem. Gdybyś wybrał przeciwny kierunek to bez zastanowienia wskazuję wody PGR goślawice + łowisko Gosławice. Najlepsze akweny na jakich miałem przyjemność łowić. Na łowisku nie byłem ale ponoć jest MEGA. Tyle że ceny jeszcze beardziej MEGAAAA :P (obecnie 600zł za 3 doby (od czwartku do niedzieli) 600 zł za 4 doby (od niedzieli do czwartku) albo 1000zł za 7 dni (od niedzieli do niedzieli) oczywiście od osoby).  (2016/06/16 15:29)

kaszlu1977


Najbliżej Kalisza komercyjne to kojarze w Stobnie.
http://powiat-kaliski.nf.pl/firma/joks-marian-lowisko-ryb-EC516F4268
Jest jeszcze łowisko w Lipce:
http://lowiskolipka.pl/index.html (2016/06/16 17:31)

konger11


1000zł za tydzień łowienia to na prawde kosmos i nie wyobrażam sobie tego. Łowisko w Lipce jest ciekawe i kuszące, w wakacje sie tam wybiore, mimo ze troche daleko. To łowisko w Stobnie to pierwsze słysze, ale lokalizacja wydaje się być OK. Byłeś może tam?  (2016/06/17 07:58)

kaszlu1977


Osobiście w Stobnie nie byłem. Ale swego czasu często przejeżdzałem przez Stobno i widziałem reklamy zachęcające. Jednak nie wiem jak tam jest. (2016/06/17 09:10)

Haryyy5


W stobnie byłem tyle że już z 10 lat temu. To właśnie taki jak pisałem prostokątny basen zasypany karpiem patelniakiem. Konkretnie chyba z 3 takie z czego największy bedzie miał kolo 1000m2. Jakieś inne gatunki też tam były z tego co kojarzę ale generalnie to karp.  Takie miejsce gdzie przychodzi się obojętnie o której, z puszką kukurydzy i można się pobawić. Raczej spławik albo gruntem bardzo delikatnie bo przy normalnym rzucie zestaw wyląduje na drugim brzegu. Może coś się zmieniło ale wątpię. Nie powiem bo łowiło się tam przyjemnie, bardzo łatwo coś złowić ale z wędkarstwem tak jak ja je rozumiem niewiele ma to wspólnego. 

Zgadzam się że w gosławicach ceny mocno przesadzone. Chociaż chyba żadne ceny nie są za wysokie tak długo jak długo jest klient. Niemniej dla mnie cena zaporowa, znalazłbym 1000 lepszych sposobów na wydanie tego 1000zł :P  (2016/06/17 09:52)

konger11


Cena zaporowa, ale musze czegoś poszukać, bo łowienie na wodach PZW to wywalenie pieniędzy w błoto - przynajmniej w moim regionie. Jeszcze gdyby skłądki były opłacane na rok od daty wpłącenia a nie na rok kalendarzowy to bym sie skusił. Mamy czerwiec już i wywalenie 240zł za 4 miesiace wędkowania jest nie fer. Łowsko w Lipce jest fajne, bo płąci się od godziny wędkowania :) (2016/06/17 10:13)

Haryyy5


No niestety, wiem jak to w naszym rejonie jest. Jak narazie na parę wyjść złowiłem małego leszczyka i małą płotkę. Jest masakra pod tym względem w okolicy. Nie ma gdzie łowić. Ja prawdopodobnie na przyszły weekend usiądę chociaż na 24h na Lipce to będę mógł zdać relację dokładniejszą co i jak. Dotąd unikałem wszelkich komercji jak ognia, ale po przemyśleniach doszedłem do wniosku że należy się coś więcej niż zmarznięcie i zmęczenie za to że po całym tygodniu biegania jak nakręcony chce mi się jeszcze ruszyć tyłek nad wodę. Bo niestety jak raz na kilka wypadów uda się coś złowić, to aż się odechciewa, ja też mam ledwo parę wpisów w rejestrze pomimo że nad wodę dwa kroki. Ale jak pomyślę że jedyne wolne dni spędzę przy kijach i znowu sygnalizator ani nie piknie przez 2 dni to trudno o zapał. Z roku na rok coraz gorsze wyniki i coraz większe składki.  (2016/06/17 11:56)