Łowiska komercyjne łódzkie

/ 21 odpowiedzi

Witam chciałem zapytać się o ciekawe łowiska (bez konieczności opłacania karty wędkarskiej) z terenu woj. łódzkiego o wszelakim spektrum rybostanu. Sam łowie na pozwoleniu sieradzkim ale czasem bede chciał pojeździć z kuzynami którzy nie posiadają nawet karty wędkarskiej:)

pozdrawiam i proszę o pomoc



pirat171


"Grobla" w Klukach koło Bełchatowa. (2012/03/20 11:51)

nowy1313


Pacyfik koło ozorkowa. Wejście 5zł, 2 średnie stawy (karp do 10kg, amur, bąk, jesiotr, szczupak) 2 malutkie (pstrąg, płotka, sum). Ogólnie płytko ok 1,5m, gospodarz w porządku idzie z nim pogadać. (2012/03/22 10:44)

michal-krason


Mi ostatnio polecono Kontrewers za Aleksandrowem. W niedziele planuje je sprawdzić o ile pogoda i plany sie nie zmienią. (2012/03/22 11:54)

michal-krason


Tak jak wcześniej mówiłem po raz pierwszy udałem się na Ranczo w kontrewersie i w porównaniu z Pacyfikiem to łowisko wypada o niebo lepiej. Z tego co zdążyłem sie zorientować stawy są zarybiane zróznicowanymi wymiarami ryb nie tylko kilkucentymetrowymi brzdącami. Do domu przywiozłem karpia 35cm i 3 liny koło 30cm każdy. Dodatkowo wyciągnąłem wiele karasi srebrzystych (niektóre okazałe) i mniejszych linów. (2012/03/25 16:13)

latawiec


A jakie oplaty? (2012/03/25 17:49)

Owczarb


Ja się przyłączę do tematu bo mam pytanko o pewne łowisko.Chodzi mi o Jeruzal: http://stawyjeruzal.republika.pl/Był ktoś obecnie, każda opinia się przyda bo nie byłem w stanie nic znaleść w google. Był kiedyś opis na wędkuje ale jest niedostępny niestety. Planuję się tam wybrać w przyszłym tygodniu albo za 2 zależy jak znajdę czas chyba że mi ktoś odradzi :) Edit:Znalezłem w pamięci google opis łowiska jaki był u nas na wędkuje.pl i jest to samo co na oficjalej stronie. Udało mi się za to wyszukać dokałdniejsze dane:Jeruzal 39, gm. Kowiesy - Agnieszka i Robert Hyła tel. 046/831 78 05, 2 miejsca noclegowe, stawy rybne, wędkowanie, łódka, rower wodny, grill, ognisko. Wciąż brak jakich kolwiek opinii. Z góyr dzięki jeśli ktoś odpisze. (2012/03/25 22:58)

michal-krason


5zł za wejście
1zł osoba towarzysząca
15zl za 1kg lina,karpia,amura
6zł inna (czyli na bank karasie które łapałem i może gdzieś płotki pływają)
drapieżnik za darmo (słyszałem że pływają okonie i szczupaki pewnie wpuszczane tylko żeby wycinały drobnice po tarle karasi)

Gospodarz na pytanie o zasady stwierdził "róbta co chceta i łówcie gdzie tylko jest woda"
Jedynym minusikiem jaki bym postawił to fakt iż trzeba przynętę przywieźć ze sobą, podejżewam że nie ma też możliwości wypożyczenia siatki czy też innego osprzętu, ale w tym przypadku moge sie mylić) (2012/03/26 17:23)

Owczarb


Co do mojego typu to niestety Jeruzal dopiero od maja otwarty i na spinning nie można, czyli jak dla mnie to odpada :(Dzięki za namiar na Aleksandrów. (2012/03/26 18:41)

Moczykij70


Polecam łowisko w Brzezinach "Aturex". Wejście w ubiegłym roku 10 zł dorośli, 5 zł od wędkującego małolata. Rybostan białej ryby w dwóch stawach. Drapieżnik jest bo przy mnie gość wyciągnął okazałego szczupłego. Właściciel ... no cóż, niech każdy kto pojedzie sam sobie zdanie o nim wyrobi.

Drugie łowisko, które polecam to "Ciosenka" w Ciosnach. Kilka stawów z białą rybą + pstrągowy. W ubiegłym roku opłata za wędkowanie 8 zł w przypadku kiedy ryby zabierasz, 15 zł jak łowisz i ryby zostawiasz albo wypuszczasz.

Byłem w ubiegłym roku po 2 razy na obu. Moim zdaniem "Ciosenka" zdecydowanie lepsza. Łowisko super położone chociaż obecnie trochę sąsiedztwo autostrady A2 trochę krajobraz zepsuło.

Pozdrawiam. (2012/03/26 18:48)

FLO92


poczytajcie o grzegorzewicach i olesnikowej dolinie w olesniku. (2012/03/26 19:41)

mario07


Powiedz mi kolego jak dojechać na ten Kontrewers i ile gdzieś to będzie kilometrów z centrum.
Kontrewers to nazwa łowiska czy miejscowości. (2012/03/27 12:27)

michal-krason


Powiedz mi kolego jak dojechać na ten Kontrewers i ile gdzieś to będzie kilometrów z centrum.
Kontrewers to nazwa łowiska czy miejscowości.

Kontrewers to nazwa miejscowości. Z górnej to równo 35km więc z centrum może być podobnie. Za Aleksandrowem Łódzkim masz wioske Kuciny i tam skrecasz w lewo. Dalej trzymasz sie drogi z pierwszeństwem przejazdu i dojeżdżasz do Kontrewersu gdzie skrecasz ponownie w lewo na leśną droge (na skręcie są 2 jedna centralnie w las a 2 prowadzi chyba do jakichś domków). Za laskiem skręcasz w prawo i jedziesz koło 150-200m i po lewej masz brame na "Ranczo". Wypada tu wspomnieć o wiatraku umieszczonym na terenie łowiska który wielu służy jako punkt orientacyjny.
(2012/03/27 14:45)

vito882


a ma ktos moze kontakt do gospodazra tego lowiska???

i czy ktos byl tam ostatnio ?

jak wyglada sytulacja rybostranu??

(2013/08/27 18:46)

mariusz-stepien


Witam Kolegów  i podpinam się do  tematu, byłem tam wczoraj i jestem bardzo miło zaskoczony , mimo tego że raczej łowienie mi nie poszło to jednak nie tylko  mi  od paru dni nic nie  puka . ale wracając do łowiska to naprawdę jest godne uwagi , stawy dosyć wielkie by nie przerzucić na drugi brzeg  a pan Józef bardzo przystępny człowiek i porozmawia  i pomoże w wybraniu miejsca  a po za tym nie jest  tak rozkapryszony jak  inni którzy  nastawili się tylko na biznes   wejście na łowisko tylko 5 zł  plus 1 zł osoba towarzysząca więc tylko się w pas  kłaniać  i dziękować za umożliwienie spędzenia miło czasu na Łowisku za co ja i żona bardzo dziękujemy   Natrafiłem  na  odławianie ryby z jednego ze stawów  i to co zobaczyłem  jaka ryba tam żeruje  przeszło moje oczekiwania  Tołpyga  o rozmiarach 130-140 cm  Sum 120, szczupak 115  robi wrażenie   . Zatem  zapraszam  i pozdrawiam kolegów http://www.mapa.ewypoczywaj.pl/93081,Kontrewers,mapa,satelitarna.html (2013/09/05 19:45)

FCBarsa


Gdzie dokładniej jest łowisko w tym kontrewersie, bo na mapie nic nie widzę. Mógłby ktoś dokładnie zaznaczyć to łowisko na mapie, a nie samą miejscowość ? O ile to łowisko jeszcze istnieje. (2014/06/01 13:14)

Kacperek


Na Geoportal jest wszystko jak na dłoni troszkę dobrych chęci i cierpliwości w szukaniu. (2014/06/01 15:25)

darek-salamon


Z wpisow na forach wynika ze łowisko jest nie zarybiane nadaje sie tylko do połapania karasi .Facet ( gospodarz) sciemnia  ze sa ryby a tak naprawde ktos widział jak sprzedawał.I w jednym stawie plywa ( niby?) Pare karpi ponad 6 kg ktore zostaly przeniesione z trzech pozostalych zbiorników.Jedzcie sprawdzajcie ja dziekuje. (2014/06/01 17:53)

Szynsz


WitamPodepnę się do tematu ale nieco z innym pytaniem. Mianowicie nie posiadam samochodu ani prawa jazdy, dlatego prosiłbym o namiary na ciekawe łowiska z możliwością dotarcia busem lub czymś takim. Najlepiej tez by od owego busa nie była zbyt długa droga na pieszo. Z góry waszmością dziękuje. (2014/06/06 22:23)

kubag


Heja, był ktoś w 2015 roku na Kontrewersie? Jak wygląda sytuacja?

Pozdro! (2016/03/15 14:47)

slawomir66


Witam. Czy może ktoś coś powie o łowisku Jeruzal. Ktoś wcześniej już rozpoczął wątek ale nic nie ma w wiadomościach. Poproszę o podpowiedź co i jak. (2017/11/25 20:14)