Łowienie śledzi-zestaw na śledzie

/ 4 odpowiedzi
Witam wybieram sie nad morze w niedziele poczatkujacy ze mnie wedkarz , chodz wczoraj ładnego sandacza 57cm wyciagłem interesuja mnie sledzie , czy mogł bym zabrac wedke z kołowrotkiem i jakis zestaw załozyc by łowic sledzia z portu Darłowa ? moze mi ktoś pomuc ?:) 
aldente


Witam Paweł.Śledzie wchodzą do zatok, kanałów i do portu na okres tarła w miesiącu kwietniu. Wtedy nabrzeża pełne są metr od siebie stojących wędkarzy, rytmicznie podciągających kijami zestawy.Śledzie wtedy pływają milionowymi ławicami wzdłuż umocnień kamiennych lub nieco dalej, ale w zasięgu rzutu. Czasem już z końcem marca, czasem jeszcze w maju można tak powędkować. W pozostałym czasie śledź przebywa już raczej na głębokiej wodzie, daleko od brzegu. Wtedy płynąc łodzią na echosondzie widać charakterystyczne chmurki ławicy śledziowej. Zestaw do łowienia śledzia jest prosty i tani. Jest to metrowy przypon z bocznymi dowieszkami.Złote małe haczyki z doklejonymi skrzydełkami z rybiej skórki, imitujące małą rybkę lub krewetkę. Na końcu takiej choinki 15-20 g obciążnik w kształcie delty. I to wszystko. Rzut jak przy spinningu i rytmiczne podciąganie, aby haczyki łowiły. To tak z grubsza...Teraz na śledzia musiałbyś wypłynąć na szeroką wodę :-) (2016/07/07 07:29)

papel91


a jakies inne ryby  z portu w tym okresie ? dzieki za odpowiedz ;)
  (2016/07/07 10:31)

aldente


Okonki i płoteczki na spławik. Jak masz zestaw gruntowy to na piaskowego robaka fląderki (2016/07/07 12:06)

papel91


aham wiec nie oplacam na okres wakacji plotki i okonie moge polowic u siebie, dziekuje ;)  (2016/07/08 14:22)