Łowienie amurów w stawie

/ 47 odpowiedzi
JKarp


JKARP, a gdybym spróbował tego samego co wcześniej tylko na włos? Mogłoby się sprawdzić? :)


Cos Ty mnie tu kombunujesz ;-)
Jakiej firmy kulki używałeś, jak je zakładałeś, rozmiar haczyka, zdjęcie zestawu :-)
JK
  (2016/03/11 17:55)

JKarp


Zbyniu czy ja myślę to co myślę ?
;-)
JK (2016/03/11 18:00)

niedzielny-wedkarz


JKARP, nic nie kombinuję... Może nieprecyzyjnie się wyraziłem ale miałem na myśli założenie kuku na włos, bo kulek nie próbowałem zakładać bezpośrednio na haczyk tylko od początku zakładałem na włos (2016/03/11 20:19)

zbynio 33


Zbyniu czy ja myślę to co myślę ?
;-)
JK

Nio. Jaja se robi. (2016/03/12 07:22)

niedzielny-wedkarz


Zbyniu, nie robię sobie jaj - na początku łowiłem na kuku opisanym wcześniej sposobem, później próbowałem na kulki i w końcu wróciłem do kuku i myślałem o założeniu jej na włos tak jak zakłada się kulki czy pellet (2016/03/12 12:05)

zbynio 33


Zbyniu, nie robię sobie jaj - na początku łowiłem na kuku opisanym wcześniej sposobem, później próbowałem na kulki i w końcu wróciłem do kuku i myślałem o założeniu jej na włos tak jak zakłada się kulki czy pellet

He he dobre. No to załóż kuku na włos! Po kilku latach łowienia na kulki czas założyć kuku na włos i może w końcu zlowisz amura :). Choć uprzedzam, że przynęta pozostaje ta sama.... :) plączesz się :))) (2016/03/12 14:32)

niedzielny-wedkarz


Co do łowienia na kulki to owszem przez kilka lat, ale tylko w wakacje raz czy dwa w tygodniu ;) ... A jeśli chodzi o zakładanie kukurydzy na włos to zdaję sobie sprawę, że kukurydza podana na różne sposoby ciągle jest kukurydzą, ale może właśnie sposób prezentacji przynęty jest kluczowy... Nie wiem, może za bardzo kombinuję z tą kukurydzą na włosie, ale to dlatego, że nie jestem ekspertem w sprawie karpi, ani tym bardziej amurów ;) zresztą dlatego o to pytam na tym forum... (2016/03/12 22:22)

zbynio 33


Niedzielny nawet nick źle ,dobrales bo jesteś weekendowy. Co Cię podkusiło żeby na bata 4m łowić na kulki? O jaki rodzaj prezentacji kuku Ci chodzi?? Spławik to tylko rodzaj sygnalizacji brania! (2016/03/13 07:16)

zbynio 33


No i ta żyłka niedzielny 0,18 na bacie nie daje Ci szans na podjęcie walki z amurem. Myślę, że za dużo czytasz w sieci a za mało lowisz... W internecie nic nie zlowisz! Przeczytaj sobie kilka tematow o amurach i ruszaj nad wode trenowac! (2016/03/13 07:58)

niedzielny-wedkarz


Zbyniu, pisząc o prezentacji kuku miałem na myśli założenie jej bezpośrednio na haczyk albo na włos (jeśli jest taka możliwość), a co do kulek to wtedy łowiłem nie na bata tylko na zwykłą spławikówkę... I wiem, że w Internecie nic nie złowię, ale żeby wypróbować jakiś nowy sposób złowienia ryby (w moim przypadku amura) to trzeba o tym sposobie najpierw przeczytać albo dowiedzieć się na forum ;) (2016/03/13 10:48)

zbynio 33


Ten nick to może zmień na grass carp :)))). To jest Twoje pytanie, czy można kuku założyć na włos, a łowiłes na kulki buhahahaha. Rozwiń sie niedzilny, to może będzie w stanie ktoś Ci pomóc w co szczerze watpie. Ileś lat łowiłeś na spławik i zakładałeś kuku na hak i nie złowiłes amura? Może opiszesz dokładnie swój zestaw, albo zrobisz foto? Na kulkę to juz pisałeś że lipa.... Opisz wszystko dokładnie, bo zeby komuś pomóc trzeba wiedzieć czego potrzebuje...! Opisz dokładnie łowisko... :) (2016/03/13 11:12)

niedzielny-wedkarz


Staw na którym łowię ma ok. 2 ha powierzchni, głębokość 3-4 m (dość gwałtowny spad przy brzegu i raczej równe dno). Miejsce, które zazwyczaj zajmuję to mniej więcej 2-metrowa przerwa między trzcinami. Czasem też chowam się za jakimś niezbyt wysokim zielskiem. Ryby biorą przy samych trzcinach, 2-3 metry dalej, albo ok. 5 do 10 m od brzegu, zazwyczaj na wprost ode mnie i wtedy biorę zwykłą spławikówkę. Zbyniu, co miałeś na myśli pisząc, że żyłka 0,18 nie daje mi szans na amura? Jest na tyle cienka, że w razie brania nie wytrzyma czy za gruba i płoszy amury? (2016/03/13 13:04)

zbynio 33


Niedzielny 0,18 bez kołowrotka nie nadaje sie, bo nawet mały amur Ci ja urwie. Pisałeś że łowisz na bata. Amur walczy czysto i przy umiejetnym holu u sporym zapasie żyłki na kołowrotku można na cienkiej zylce wyholowac duże sztuki.  Na amura dobre są miękkie zylki 0,35. Jaka jest tam populacja amura miej więcej? (2016/03/13 13:26)

niedzielny-wedkarz


Zbyniu, nie jestem pewien, ale po spławach, które nieraz widziałem wydaje mi się, że kilkanaście może kilkadziesiąt (tak ze 20-30) sztuk. Co do wielkości to słyszałem, że mają max 0,5-1 kg i czasem takie widziałem u innych wędkarzy. (2016/03/13 13:38)

zbynio 33


Niedzielny, a od dawna tam jest amur, bo chodzi o to , że one szybko rosną? (2016/03/13 13:49)

niedzielny-wedkarz


Ten staw istniał już za komuny i amury były od początku, ale zawsze złowione ryby trzeba brać więc zmniejsza się ich liczba i są wpuszczane nowe, które rosną aż zostaną złapane i koło się zamyka... (2016/03/13 13:55)

zbynio 33


Widzisz niedzielny to amury są zapewne spore i trzcina nie ma prawa tam rosnąć przy takiej obsadzie amura.....:))))) wymyśl coś lepszego. A ile lat masz? Jeśli wolno spytać? (2016/03/13 14:20)

niedzielny-wedkarz


Zbyniu, te amury albo nie dorastają do większych rozmiarów bo są zabierane przez wędkarzy albo są przenoszone przez właściciela do większego stawu gdzie trzyma większe ryby i trzcina w stawie w którym łowię jest... W niewielkiej ilości ale jest. Dla potwierdzenia mogę na najbliższej zasiadce zrobić zdjęcie i wstawić (2016/03/13 16:52)

niedzielny-wedkarz


A co do mojego wieku- mam 16 lat... Ale czy to takie istotne? :) (2016/03/13 16:54)

zbynio 33


Niedzielny to może lepiej pójdzie Ci rozmowa z dziećmi :). Pozdrawiam i polamania... życzę ;). A i już masz odpowiedź na swoje pytania. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i wyciągnij wnioski... (2016/03/13 17:49)

niedzielny-wedkarz


Pewnie zaniżyłem wielkość zbiornika, ponieważ dawno tam nie byłem i nie widziałem tego stawu w związku z czym może mi się wydawać mniejszy niż jest faktycznie, mogłem też podać zbyt dużą liczbę ryb, ponieważ próbuję tam złowić amura już tak długo, że mam małą obsesję na tym punkcie. Mógł Pan (rozumiem, że rozmawiam z dorosłym doświadczonym wędkarzem i za wcześniejsze \"Zbyniu\" przepraszam) sądzić, że występowanie trzciny w tym stawie przy takiej populacji amura jest niemożliwe, a ja \"robię sobie jaja\". Jednak zapewniam, że nie było moim celem oszukanie nikogo i trzcina faktycznie tam rośnie. (2016/03/13 22:46)

zbynio 33


Spoko niedzielny. Niech rośnie :))). Może faktycznie się przeliczyłeś....
 Pozdrawiam :)) (2016/03/13 23:51)