Łódz wędkarska do spininngu

/ 41 odpowiedzi / 6 zdjęć
Banita


Tak dla sprawdzenia czy znajdę taką łódkę, taką jak uważam za najlepszą do spinningu no i oczywiście w przyzwoitej cenie. Najpierw przejrzałem reklamę w WW gdzie umieściły swoją reklamę 4 firmy, efekt żadna z tych łódek nie ma cech nowoczesnej łódki spinningowej. Następnie przejrzałem na Allegro łodzie wiosłowe (to tylko umowne określenie obecnie producent, który będzie robił łódki bez możliwości zamocowania silnika zniknie z rynku) i tutaj też wyniki bardzo słabe. Jeśli jakaś łódka jest zbliżona do moich wymagań konstrukcyjnych to cena jest bardzo wysoka.

Czy ktoś z was zna jakiegoś producenta który robi dobre łódki do spinningu.

(2012/01/19 22:18)

fryc2003


http://www.fox-boats.com/

Łodzie robione przez człowieka z Grudziądza. Reprezentanta Polski w spinningu.
(2012/02/01 15:57)

Banita


Cena łódki jest podejrzanie niska, pisze solidna, ale nie podaje wagi może być delikatna (cienka). Zobacz, co się morze stać, kiedy będziesz spuszczał ja do wody: http://www.wedkarskiezawody.pl/main.php?g2_itemId=22169

 Jeśli spinningujesz na siedzący może być, bardzo dobra jest na wiosłach, ale silnik max 5 kM, ten kształt dna sugeruje, że jest raczej mało stabilna, ale w tej cenie, tej wielkość łódkę będzie ciężko kupić. Jeśli dodasz do tego cenę przyczepki wyjdzie pokaźna sumka.

(2012/02/01 18:51)

Axan


Ok, dziekuje za odpowiec.
A jak przeczepke pan poleca? Niewiadow czy Brendrup? Gdzie mozna najtaniej kupic?
Pozdrawiam (2012/02/01 22:53)

Banita


Jeśli chodzi o przyczepki to mamy bardzo mały wybór i większość standardowych przyczepek nie pasuje do łódek o takim kształcie dna jak ta łódka. Dlatego trzeba indywidualnie dopasować przyczepkę do łódki (mam na myśli rolki i płozy, które trzeba odpowiednio dopasować do dna łódki). Jeśli chodzi o przyczepki to za dużego wyboru nie mamy i właściwie wszystkie mi znane przyczepki są do siebie bardzo podobne.  

(2012/02/02 17:54)

kamykt4


Polecam wam łódkę Columbia od polboats kupiłem ją rok temu bo poprzednie 2 które kupowałem nie nadawały się do niczego ta łódka jest fajnie zrobiona dokładnie fajnie pływa na Bf5 Hondy a pływam nią po Narwi na odcinku Zapora w Dębe-Nowy dwór. Co najważniejsze jest mega stabilna na stojąco w 3 osoby zdarza się mi łowić i niema strachu Waga 100kg długość 390cm jest fajna bo ma wysokie burty co uważam za bardzo przydatna i bezpieczną rzecz. Kupując ją jeździłem po Polsce oglądając te wszystkie delifiny itp. ale niepasowało mi w nich to że niby mają te 380cm tylko że w tym 20 cm to jest dziób który jest zbędny i zazwyczaj większość łodzi ma niskie burty co nie jest fajne w większej fali czy jak się potkniesz bo niema się czego złapać

Na prawdę proponuję wziąć tą ofertę pod uwagę bo jest fajna dla nas Wędkarzy (2012/02/04 14:39)

kamykt4


http://allegro.pl/lodz-lodka-wedkarska-producent-raty-i2099612106.html

Polecam wam taką łódkę kupiłem ją sezon temu i jestem pod wielkim wrażeniem jeśli chodzi o wykonanie funkcjonalność i bezpieczeństwo wspaniały patent z dziurką do schowka żeby połączyć silnik ze zbiornikiem, wysokie burty,

Łowię na tej łodzi zazwyczaj w 2 lub 3 osoby i z łowieniem na stojąco niema strachu bo łódka jest mega stabilna
Na prawdę polecam

Jeździłem troszkę po Polsce jak szukałem tej łódki i powiem szczerze że na żywo te łódki z allegro tak fajnie nie wyglądają (przynajmniej dla mnie) Delfin niby 380 czy tam 390 ale 20 cm zabiera ten dźub czyli użytkowej powierzchni mamy sporo mniej do tego niskie burty, oglądałem jeszcze parę łodzi ale z wykonanie było słabe

Pozdrawiam (2012/02/04 15:11)

PiernikTorunski


Kolego kamykt4 - zrobiłem sobie wycieczko po producentach i powiem ci ze :

taki sam wzór i wyglad oraz parametry mają ci producenci :

1.Kruger

2.Remus

3.BoatsPoland

4.SilverYacht

5.Wileminka 2 ( 3.80)

 3.90/1.50/ i wage pisza dowolnie od 100-110 kg burty owszem wysokie,

nie są złe zgodzę sie, ładnie zrobione, ale za wąskie 1.50 szer.Osobiscie znalazłem cos lepszego i czekam na dostawę, sprawdzona łódka przez znajomych, pływali więc mam nadzieje ze bedzie OK.

ps.jesli chcesz to zobacz stronę tej firmy :

www.alfa-yacht.com.pl        łódka Alfa 390  pzdr.

(2013/01/29 21:12)

PiernikTorunski


dalej w tym wątku : ładna też jest : Krystyna 415 z firmy Skiba Chojnice cena 3.200brutto a ostanio znałazłem tą firmę : http://galionboats.pl/ i podoba mi się bardzo model Galion 360 Fish 3.900 bruto niestety dość drogo łodzi nie znam nie wypowiem sie czy dobra tu moze powiedziec kolega Mariusz Banita czy była by dobra ta Galion ? (2013/01/29 21:18)

galdon


Witam
Proszę o pomoc w doborze silnika, czy nadaje się do wejścia w ślizg, obecnie mam 6 km dwu suw i płynie max 12 km/h
Dzięki
(2013/08/13 23:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

galdon


Witam
Proszę o pomoc czy taka konstrukcja nadaje się do ślizgu ?
Obecnie mam 2 T 6 KM czy zwiększenie mocy ma sens obecnie płynę 12 km/h
Długość 4,2 metra waga ok 100 kg
Pozdrawiam
(2013/08/13 23:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Postaraj się wstawić troczę większe zdjęcia.

(2013/08/15 16:35)